Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok Pesten olyan harcművész...

Tudtok Pesten olyan harcművészeti edzőt, vagy klubot, ahol nincsenek versenyek? Sose értettem miért csinálnak belőle sportot.

Figyelt kérdés
2012. márc. 2. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor miafrancért a sport rovatban kérdezel, és nem a művészet topicban?
2012. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Előző! Jobb lett volna, ha csöndbe maradsz.

Kérdező: Írtam privátot.

2012. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mit fáj az neked, hogy hogy válaszolok?
2012. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nem fáj, de ha valaki nem tud érdemben hozzászólni egy témához, akkor az maradjon csöndben.
2012. márc. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
miért, te érdemben szóltál hozzá? nem látjuk...
2012. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Segítettem neki, mert rossz helyen tette fel a kérdést.
2012. márc. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A verseny és a harcművészet nem fér össze. Azért butítják versenysporttá a komoly harcművészeteket, mert a fogyasztói társadalomnak erre van igénye így Nyugat Európában csak annak van jó piaca amiből versenyeket rendeznek.

Persze lehetne harcművészeti "versenyeket" rendezni harcművész szellemben, de az nem lenne népszerű. Szabály nélkül az ellenfél harcképtelenné válásáig, esetleg feladásig. A 17.-18. század Japánjában, Kínájában igen népszerűek voltak az ilyen kihívások, csak zömében az egyik fél halálával végződtek. Finomított verziója itt ott felbukkan barátságos kihívásokban, de ez csak feladásig megy, meg megbeszélve a dolgokat valahogy nem a régi :)


Kérdező manapság nehéz lesz ilyet találnod, de azért nem lehetetlen keress sokat és becsüld meg, ha megtaláltad.

2012. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első te meg elhúzhatsz a francba a toppik neve sport, mozgás legalább ne ugass be, ha nem tudsz olvasni.
2012. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezaz, keresek, de nem találok:S A karatéból szinte már mindenhol sport lett:( Jókat írtál Neutronlovag!
2012. márc. 2. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!