Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért csinálja ezt a bátyám?

Miért csinálja ezt a bátyám?

Figyelt kérdés

Egy éve a 16. szülinapja óta teljesen elmentek neki otthonról. Előtte csomót ökörködtünk,bizalmas és jó kapcsolatunk volt. Minden megosztottunk egymással, el tudtunk beszélgetni nőkről,haverokról bármiről. Most meg teljesen megváltozott, szüleink keveset vannak itthon reggel mennek este jönnek, így nekik nem tűnik fel semmi. Mi viszont a húgommal látjuk hogy baj van, a tesónk nem eszik, állandóan csak sportol,edz. Mindig kiváló volt, most meg épphogy nem áll bukásra. Ritkán van itthon, ha meg igen akkor bezárkózik a szobájába. A karja tele van hegekkel, ok nélkül is üvöltözik velünk ha kérdezem mi a baja akkor azt mondja takarodjak a ...-ba meg rohadjak meg stb. Anyuékkal is sokat veszekszik, kerüli a családi programokat, már vacsorázni,ebédelni se hajlandó velünk. Barátai szerint eltávolodik tőlük, meg mondták hogy van valami csaj akibe nagyon szerelmes,csak hát nem mer kezdeményezni. Mostanában inni is kezdett, de nem egy-egy pohárral hanem kb 5 üres üveget találtunk a szobájában amiben tömény,szeszes italok voltak. Múltkor rá nyitottam a szobájában,pengével vagdosta magát meg sírt. Ha hívjuk hogy jöjjön velünk akárcsak ebédelni azt mondja nem éhes hagyjuk békén. Háziban se segít már, pedig régebben mindig elmagyarázta ha nem értettem valamit. Iskolából is szokott lógni,mikor együtt megyünk simán elmegy másfelé egy szó nélkül. Lenyúlta apánk cigijét is, már nem egyszer, amivel meg engem vádoltak. Kérdeztem egyik nap nő ügyben, akkor is majdnem sírva fakadt azt mondta ő egy senki és hagyjam békén, van neki elég baja.

Miért változott meg ennyire? Miért lett ilyen érzékeny? Mit tehetnénk mi az ügyben?

15/F húgom 13



2014. szept. 13. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal szólj a szüleidnek!!! A bátyádnak orvosi segítségre van szüksége!

Még ha meg is haragszik rád, mert ,,beárulod'', később még hálás lesz. Nem ijesztgetni akarlak, de szólj, mielőtt valami butáságot csinál magával!

2014. szept. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
mi akartunk szólni de a bátyám azt mondta soha többet nem látjuk ha köpünk
2014. szept. 13. 15:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyenek a szüleitek? Meg kellene velük beszélni, hogy ne essenek pánikba és ne derüljön ki, hogy te szóltál. Vagy próbálj beszélni a bátyáddal, hogy kérjen segítséget...nem tudom. Nagyon sajnálom, hogy ilyen fiatalon ekkora problémákkal kell foglalkoznod.
2014. szept. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom mint az első!SOS szólj a szüleidnek!Amikor nincs otthon a tesód vagy amikor tuti nem hallja meg hogy elmondtad.Mond meg a szüleidnek hogy óvatosan nézzék meg a kezét és azt hogy mivel fenyeget stb Ez orvosi eset méghozzá súlyos.Ha tragédia történi az fájdalmasabb mint hogy esetleg megtudja hogy elárultad.Mond hogy láttad ahogy pengézik sír stb
2014. szept. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
jó kapcsolatunk van a szüleinkkel, normális család vagyunk. nekem volt egy két piás-cigis ügyem,rossz társaságban meg ilyesmi de amúgy minden rendbe szokott lenni. Bátyám nem ismeri fel hogy baj van, legutóbb a karjába véste a lány nevét, aki állítólag szeret. Ha elmondjuk anyáéknak félek kárt tesz magában.
2014. szept. 13. 16:21
 6/17 A kérdező kommentje:
A lánnyal megérné beszélni? hátha hasonlóan érezz a bátyám iránt és akkor ő talán tudna hatni rá...
2014. szept. 13. 16:22
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem hagy a lanyt. Ez veszelyes. Mi van ha nem szereti es kineveti pl. Vagy elmondja mindenkinek es kigunyolja valaki.

Csak rontana az egyebkent is nagyon rossz helyzeten. Elhiszem, hogy felsz meg nehez, se ebben az ugyben mindenkepp a szuleidhez fordulj!

2014. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*de
2014. szept. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább a szüleidnek szólj, mint a lánynak. Gyanúm az, hogy pszichológusra van szüksége, ez már túl durva ahhoz, hogy a kamaszkor számlájára írjuk.
2014. szept. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Írnál majd, hogy hogy alakulnak a dolgok? Nagyon sajnálom és remélem rendbe jönnek a dolgok a tesóddal! 1-es voltam.
2014. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!