Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Túl szigorú szülő lennék?

Túl szigorú szülő lennék?

Figyelt kérdés

A lányom 18 éves és kb 1 hónapja megismert egy fiút, a fiú Győrben lakik, mi Pesten. Tegnap azzal a kérdéssel fordult hozzám a lányom, hogy kb. 3 hetente együtt aludhatnának-e.. vagy a fiúnál vagy nálunk.

Én erre azonnal nemet mondtam mert még korainak tartom... + idén felvételizik a lányom a jogi egyetemre amihez tanulnia kéne, nem a fiúkra koncentrálnia..


2014. szept. 13. 15:13
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
18 éves, elég érett ahhoz hogy tudja mérlegelni az idejét. 3 hetente nem olyan sok az ott alvás, mellette nyugodtan tud tanulni és ha úgy van, akkor még a fiúval is tud. Nem értem ezzel mi a baj, 18 éves a lányod, ilyenkor már nem szabhatsz meg neki mindent. Ne légy vaskalapos, mert titokban fog járni hozzá.
2014. szept. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

18 eves...

Szerintem orulj inkabb,hogy egyaltalan megkerdezte...

2014. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen.
2014. szept. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Örülj, hogy megkérdezte. Én mindenképp engedném. 3 hetente 1 alkalom egyáltalán nem sok.
2014. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk együttalvás előtt talán bemutathatná előbb meg ilyesmi...
2014. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

Szerintetek komolyan felelősségteljes, érett felnőtt gondolkodás a 18 éves lány részéről, hogy rendszeresen ott akar aludni egy olyan fiúnál, akit egy hónapja ismer?? Ennyi idő alatt ritkán kezdenek el járni az emberek, alig ismerik egymást... Vajon hányszor találkoztak egymással az egy hónap során ilyen nagy távolsággal, kétszer? Ti tényleg ráhagynátok, és zöld utat adnátok ahhoz, hogy rendszeresen összejárjon dugni egy idegen fiúval? Mert ez a helyzet nagyjából ezt jelenti...

Én biztosan kikészülnék, ha a gyerekem ilyen meggondolatlan lenne 18 évesen.

20L

2014. szept. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
57%

Hogy ismerkedtek meg, mennyit találkoztak, volt már barátja a lánynak, illetve mennyit tudnak majd találkozni?

Egyébként abban egyetértek, hogy ez így még korai, viszont, ha éretten és felelősségteljesen gondolkodna a lányod ő is belátná. Úgyhogy nem a tiltásra helyezném a hangsúlyt, hanem elmondanám a véleményem, először azért ismerkedjenek meg jobban, aztán pár hónap után már szó lehet az együttalvásról is. (Azt mondjuk nem értem 3 hetente egy együttalvás mit befolyásol a tanuláson, tanulni meg párkapcsolat mellett is lehet, az se jobb, ha azért nem tud tanulni mert frusztrált, hogy nem lehet azzal, akivel szeretne.)

2014. szept. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Nem azért,de mi az,hogy örüljön,hogy megkérdezte? Attól,hogy valaki 18 éves még nem teljesen felnőtt és ha gimis még és otthon lakik akkor tulajdonképpen annyi változott,hogy a tetteiért már Őt veszik elő nem a szüleit,de attól még igenis tartozik annyival,hogy fontos dolgokban megkérdezi a szüleit nem beszélve arról,hogy valószínűleg a pénzt is tőlük kapja.Szerintem 3-4 hetente 1 éjszakát miért ne aludhatnának együtt,simán belefér,és már nem 16 éves.
2014. szept. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
ja és persze nem ártana előtte bemutatni
2014. szept. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Te vagy túl szigorú. Persze a tanulás fontos, de az sem jó ha nem tud figyelni mert tiltod attól akivel lenni akar. Azt akarod hogy hazudjon hol járt? Mert ez lesz.....
2014. szept. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!