Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szigorú szülő! Mit tegyünk? :S

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szigorú szülő! Mit tegyünk? :S

Figyelt kérdés
A párommal 14 éves korom óta vagyunk együtt, ő 29 én 19 leszek a nyáron. Szerette volna megkérni a kezem, eljött az édesanyámhoz, virágot hozott és mondta, hogy mit szeretne, de ő elutasította...Pedig nem szeretnénk még esküvőt, mert én még most megyek főiskolára, de képtelen megérteni,hogy ez csak eljegyzés. Mit javasoltok?

2014. máj. 19. 08:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%

Hogy nőjetek fel!


Neked kell beleegyezned, nem anyukádnak az eljegyzésbe..


Eljegyzésnekmakkor van értelme, ha házasság is követi..

A hazasság az már a felnőtt lét egyik kiváltsága... A szülőtől valő megkérés csak formalitá, udvariasság, de nem lételeme egy eljegyzésnek...

Ehhez aszülőnek ilyen szinten nincs köze..

Ha túljutsz azon areszen, hogy "mít szól anyu" akkor készek lesztek egy ilyen lépésre


/ egyébként egy 14 éves kislány egy 24 éves férfivel? Hűha...nem a korkülönbség sok, hanem, hgy te mennyre iatal voltál, amikor összejöttetek.../

2014. máj. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%
Ha amúgy sem lenne mostanában esküvő, akkor minek azonnal eljegyzés, ha mondjuk 5 év múlva esküdtök csak? Nyilván anyukád fiatalnak gondol az eljegyzéshez, vagy csak nem a párodat képzelte melléd egy egész életre. Ha komolyan gondoljátok és ragaszkodtok az eljegyzéshez, és évekig jegyben járni (bár én értelmét nem látom ennek), akkor nem ahhoz kellene kötnötök, hogy mit fognak szólni a szülők, illetve azért nem eljegyezni egymást mert "anyu nem engedi....". Innen látszik, hogy fiatal vagy még, talán éretlen is egy ekkora döntéshez, és ahhoz egy életre tervezz és magad hozz döntéseket. Én megmondtam volna anyukának a helyetekben, hogy rendben, ő nem szeretné, ti egy szép gesztusnak szántátok hogy a párod tőle is elkérjen, de ettől függetlenül a szándéka nem változott és meg fog kérni. Ameddig anyukára hallagttok és arra, hogy ő mit enged és mit nem..szerintem még várjatok ezekkel a dolgokkal, mert nevetséges éretlen tininek gondol majd mindenki.
2014. máj. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Egy kapcsolat KÉT emberre tartozik. KÉT felnőtt (!) emberre. Senki engedélye nem kell sem az eljegyzéshez, de még a házassághoz sem. Nőjj fel, és éld a saját életed, nem azt, amit anyuci megenged! N30
2014. máj. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Ez is azt jelzi, hogy még nem állsz készen erre. Ha majd eljutsz odáig, hogy a szülők tájékoztatása csak formális, véleményük maximum irányadó, jóváhagyásuk nem szükséges, akkor állsz készen.
2014. máj. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Nagykorú vagy, akkor házasodsz amikor akarsz.

Viszont szerintem nem kellene erőltetnetek a dolgot, mert te még nem vagy elég érett ehhez. Abból is látszik, hogy anyuka nemleges válaszát teszed mérvadóvá, illetve a hozzáállásod az eljegyzéshez. Tudod, az eljegyzésnek nem az a lényege, hogy romantikus lánykérés, szép gyűrű, facebook családi állapot átállítás, meg egyéb körítés. Az eljegyzés az egy olyan komoly mértékű elköteleződés, aminek azt kellene tükröznie, hogy akár már abban a pillanatban készen állsz arra, hogy elmenjetek az anyakönyvvezetőhöz és bejelentkezzetek. Egyébként csak egy színjáték az egész. Miért akarnátok most eljegyzést, ha úgy is csak 4-5 év múlva lenne esküvő? És egyáltalán miért ne mehetnél férjes asszonyként a főiskolára, ha annyira szereted a párodat, hogy hozzá szeretnél menni feleségül?

2014. máj. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

Nem értek egyet a előttem szólók nagy részével.

Szerintem nagyon fontos a szülők véleménye, hiszen ők ismerik a gyereküket a legjobban. Persze, ez attól is függ, hogy milyen a kapcsolat a szülőkkel. Én adok arra, hogy ők mit mondanak, mert számíthatok a véleményükre és tudom, hogy a javamat akarják, főleg azért is, mert kívülről már látni egy kapcsolatot.

Egyébként szerintem nincs értelme az eljegyzésnek, ha utána nincs házasság hamarosan. Ha nem szeretnétek még esküvőt, akkor szerintem fölösleges eljegyeznetek egymást. Te még fiatal vagy hozzá, a barátod pedig már kész lenne házasodni. Itt a baj a nagy korkülönbséggel.

2014. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam éretlennek, korán fel kellett nőnöm kisgyermekként stb.. Én csak konfliktuskerülő vagyok, sok volt körülöttem a veszekedés mindig és irtózok az esetleges csapkolódásoktól és kiabálásoktól amiket nap mint nap lerendez apró kis dolgok miatt. Én egész életemben emiatt úgy éltem, hogy neki jó legyen, neki ne fájjon, nem jártam el ide oda, nem mondtam neki nemet és folyton mindenben segítettem neki és úgy érzem most sem tudok neki fájdalmat okozni. Én ezt nem éretlenségnek nevezném... Csupán fontos nekem, hogy ne legyen konfliktus. Lehet, hogy soha nem fogok tudni kilépni ebből? :S
2014. máj. 19. 09:22
 8/19 A kérdező kommentje:
egyébként két évet kellene várni az esküvőig, ez nem hinném, hogy túl sok idő eljegyzés után.
2014. máj. 19. 09:27
 9/19 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, neked kell tudnod, hogy meddig akarsz megfelelni anyucinak. Párodnak egyébként mi a véleménye a nemleges válaszról? Anyukád mivel indokolta a véleményét? Egyébként továbbra se értem, ha úgy is fősuli végén akartok házasodni, akkor miért nem lenne elég, ha mondjuk előtte egy évvel kéri meg a kezed? Lehet akkor már anyukád se ellenkezne...
2014. máj. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

"Szerintem nagyon fontos a szülők véleménye, hiszen ők ismerik a gyereküket a legjobban."


A szüleim kevesebbet tudnak rólam, mint a szomszéd. Ne általánosítsunk! N30

2014. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!