Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi a zsebpénzetek?

Mennyi a zsebpénzetek?

Figyelt kérdés
Hetente, vagy havonta kapjátok és ehhez hány évesek vagytok és mikre költitek?

2014. szept. 15. 13:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Én ezelőtt pár évvel 130 magyar forintnak megfelelő pénzt kaptam naponta. Kezdetben csokira költöttem. Később meg félretettem könyvekre, sminkcuccokra.
2014. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%

Heti ezer forint mind a két lányomnak.

Étkezés az iskolában meg van oldva, reggelit visznek. Uzsonnát itthon esznek.

A havi 4 ezerből kell félre tenniük, ha szeretnének valamit. Ha összegyűlik rá a pénz, akkor megbeszéljük, hogy mit szeretnének. Elmegyünk és az esetek 80%-ban mi fizetjük ki nekik. pl.ha cipőt néztek ki vagy valami ilyesmit.

Ha komolyabb dologról van szó (pl.telefon), akkor bizony a félretett pénzének a teljes összegével be kell szállnia. Nem azért, mert nem tudnánk kifizetni, hanem azért, mert másképp 1) nem becsülné meg, 2) sosem érezné azt, hogy milyen valamire spórolni.


Plusz nálunk a jegyek átlaga után is kapnak extra zsebpénzt. Minden hónap végén megnézem a jegyeiket. Ha átlagban 3 felett van, akkor kapnak +ezer-két ezer forintot. Ha 3 alatt, akkor fixen ezer forint visszajár. Egyébként 4-es, 5-ös tanulók. Tehát az utóbbi még sosem jött szóba.

De előfordult már, hogy amíg kórházban voltam (sajnos 1 hónapig), addig a férjem a házimunkát úgy oldotta meg, hogy extra zsebpénzzel ösztönözte őket.

Nem nagyon szeretnek takarítani, de én minden további extra nélkül rátudom őket venni. :)

2014. szept. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is mindent megveszek, mindent befizetek, ami kell. Ezen felül adnám a zsebpénzt, heti 1000 Ft körül gondoltam én is, de lehet, hogy kevés. Mikor kicsi volt, 5-ösért adtam egy 100-ast, meg jó magatartás-szorgalomért, amit hetente írtak. Azzal sokat gyűjtött, mert kitűnő volt. :) Jó ötlet a takarítás! Bevezetem. :)
2014. szept. 15. 14:40
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányaim 14 és 12 évesek. Tehát nálunk még a hétvégi bulik, nagy pasizások, órákig tartó csajos programok kilőve.

A nagy jövőre megy középiskolába. Eleinte marad a heti ezer forint, majd 10.-től heti 2 ezer.

2014. szept. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én nem kapok szebpénzt. nem azért, mert nem lenne rá pénz, vagy mert a szüleim önzőek lennének, hanem mert nincs szükségem rá. pénzt szülinapra, húsvétra, névnapra, karácsonyra kapok a rokonoktól, anyáéktól, meg néha amikor távoli rokonokkal találkozom, akkor ők is pénzt adnak.

nálunk amúgy nem is "divat" ez a zsebpénz-adás, nem igazán van olyan barátom/barátnőm, aki kap zsebpénzt, vagy nem tudok róla. nálunk mindenki kér a szüleitől pénzt, ha akar venni valamilyen nasit, vagy valamilyen kaját az iskolai büfében, nagyobb dolgokat meg vagy megveszik nekem, vagy ha úgy gondolják, hogy nekem kell meggyűjtenem rá a pénzemet, akkor megteszem :)

2014. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
*zsebpénzt
2014. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nálunk se divat, ezért nem tudom, mennyi legyen.
2014. szept. 15. 15:35
 8/22 anonim ***** válasza:
74%

Bar en mar felnott vagyok.fodrasz tanulo voltam.a hajmosasokert 100-200ft adtak a vendegek.(ha adtak)az volt a penzem.es hogy megbecsultem azt a kicsit is.

Nagymamam kozepiskolas koromban kuldott havonta 5ezer forintot.

Apuektol buszberletet kaptam,kajat es csomagoltam enni inni magamnak.

Parom fia 15eves,o 8ezret kap havonta.ezenfelul mindent megkap...nem is ertekeli a penzt...

2014. szept. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Havonta 3000 + heti 1000 a kajára.

Az ezresből megmaradó pénzt, illetve a 3000-ret ruhákra, könyvekre, sminkre költöm, összerakva a szülinapi és hasonló pénzeimmel.

2014. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Én és az ikertesóm havonta kapunk zsebpénzt,ami a családi pótlék.Ezt félretesszük a későbbiekre,egyetemre.Ruhát,cipőt,könyveket szüleink fizetik,csak akkor nem,ha szerintük felesleges.Szülinapunkra mobilt kaptunk,amit ők fizettek.(Úgy volt,hogy fele-fele arányban álljuk,de lehetett részletre is fizetni,így ők állták.)Pénzt házimunkáért,jegyekért nem kapunk,mert az természetes,hogy besegítünk a házimunkába és ebben a korban az a dolgunk,hogy tanuljunk.Pénzt kajára nem kapunk,mert otthonról viszünk.
2014. szept. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!