Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi a zsebpénzetek?

Mennyi a zsebpénzetek?

Figyelt kérdés
Hetente, vagy havonta kapjátok és ehhez hány évesek vagytok és mikre költitek?

2014. szept. 15. 13:57
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: 16/L
2014. szept. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Havi 10 ezer kártyára. Ha suli büfében akarok kajálni, vagy moziba menni, akkor is ebből kell költenem. Ezen kívül csak bérletre kapok pénzt. Így szerintem nem sok. Gondoljunk bele egy mozi 1210ft+kaja=2000-2500, ha kajálni elmegyünk valahova haverokkal az 2-3000ft.

17/F

2014. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi mindenkinek!

Az én lányom sem kér, csak ha kell konkrétan valamire, de így állandó "bevétele" nincs. Csomagolok kaját, minden mást is fizetünk neki, vásárolunk neki. Szóval maradok a minimális összegnél.

2014. szept. 15. 21:31
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim nagyon frappánsak ilyen szempontból.Soha nem volt fix zsebpénz,ha elmegyek valahova(mozi,buli) akkor kérek,és mindig adnak.De hetente nem kapok,mivel nem kell semmire.Ha nagyobb kiadás van,ha megérdemlem megkapom.Szóval szerintem nem kell fix pénz,ha kell valamire kap,ha nem kell akkor fölös.
2014. szept. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Anyu szokott adni havonta 5 ezret, bár mostanában mintha nem kaptam volna. Lehet elfelejtette, bár én is :D Mondjuk nem is nagyon érdekel, mert akármire kérek pénzt adnak mindig. Nagyon ritkán költök/költöttem amúgy is ebből a pénzből.

17L vagyok.

2014. szept. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

naponta 200 ft-t kapok kajára (az úgy havonta kb. 4 ezer) + két ezer zsebpénz havonta.Viszonylag sokat járok el a barátnőimmel mozizni,koncertre vagy csak beülni valahova egy hamburgerre,de igazából szinte mindig elég a pénzem(vagy ha nem,akkor anya kisegít). A ruhákat ő veszi legtöbbször,könyveket felesbe szoktunk venni,hol én,hol ő,mert mindketten l szoktuk olvasni.Mivel egyedül nevel,és tudom,hogy hónap végén nem lenne pénzünk mondjuk egy farmerra/cipőre,de nekem megtetszik valami akkor természetesen azt én állom,nem is kérek rá tőle pénzt.Nem sminkkelek,úgyhogy arra nem költünk,de ha vennék,akkor arra nem kérnék még külön.

16/L

2014. szept. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Én nem kapok rendszeres zsebpénzt. Születésnapra, karácsonyra, névnapra szóval csak alkalmakkor kapok pénzt. Nálunk sosem volt ilyen, hogy jegyekért vagy házimunkáért cserébe kapok. Kaját otthonról viszek suliba, de mindig van nálam 1000-2000, ha kell a buszra vagy még kajára, inni, nasira vagy valami, de nem nagyon szoktam költeni belőle, már régóta ugyanaz a pénz van nálam minden nap. Az ajándékba kapott pénzemet gyűjtögettem és összejött belőle egy összeg, de nem nagyon költök belőle, inkább csak gyűjtögetem. Általában, ha szeretnék valamit, akkor a szüleim veszik meg mert ők nem szeretnék, hogy elköltsem. Nem is szórom el semmi hülyeségre, csak gyűjtöm, hogy még több legyen. Van, aki szerint ez hülyeség mert, minek nekem a pénz, ha nem veszek belőle semmit. Viszont én nem akarom csak úgy elkölteni, egyszer biztosan jól fog jönni, ha szeretnék valami nagyobb dolgot vagy akár majd a főiskola/egyetem alatt nem kell majd ezen aggódnom. Viszont nem vonok meg magamtól semmit, tehát ha megkívánok egy csokit vagy sütit, akármit, akkor megveszem, erre tartok magamnál egy 1000-2000 Ft-t, de "a nagy összeget" inkább csak tartogatom.

15/l

2014. szept. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
napi 1000 kapok egész egy napra ebből kajálok, fizetem a délutáni programokat (kávézás,sörözés stb) péntek-szombat 2-3 ezer ft kapok bulira és vacsorára mivel általában szüleim se érnek rá este. ezen kívül nem kapok semmit ha kell ruha vagy bármi akkor megbeszéljük hogy mikor kaphatnám meg
2014. szept. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Én havonta kapok 10 ezer forintot, abból veszek ruhát, kaját, cipőt, kozmetikai cuccokat, abból megyek moziba stb. Persze, ha valamire kérek pénzt (sulis dolgok, buszjegy) akkor szoktak adni.
2014. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Előző: 13/L
2014. szept. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!