Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszok, hogy reagálnátok,...

Kamaszok, hogy reagálnátok, ha a suliban kötelező lenne az egyenruha? Szülők, nektek mi a véleményetek az egyenruháról?

Figyelt kérdés
Nekünk kötelező, bár én nem Magyarországon lakok, és bár már megbékéltem vele, kíváncsi vagyok, kit hogyan érintene az ilyesmi.:)

2014. szept. 22. 13:47
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%

nem értem, hogyan oldható meg a márkák kitiltása. Ha valaki bejön egy adidas cipőben, hazaküldöd? De ha a márkajelzés belülre van varrva a pólóba, az nem baj, akkor nem látszik rajta, hogy állat drága volt?

Az önkifejezés meg ezer módon megoldható, nem kell ahhoz majomnak öltözni. Én még köpenyban jártam, megoldotuk: hajbavalókkal, iskolatáskával, frizurával, bármivel. Ami a külsőségeket illeti. De az egyéniség szerintem nem abban rejlik.

2014. szept. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
51%

Pontozni már megtanítottak a waldorfban, azt látom. Szerintem ezek az íratlan szabályok csak annyit üzennek, hogy ne vállald fel a véleményedet. Nem írjuk bele a házirendbe, de kinézzük, aki márkás ruhát hord. Milyen ideológia ez? Tessék akkor legalább felvállalni. Az unokatesódtól örökölt márkás pulcsit nálunk nem hordhatod, adjál ki pénzt egy újra. Ennyi.


Én egyenruhapárti vagyok. De legalább köpeny. Az iskola nem a magamutogatásról szól. És nem arra nevelem a gyerekemet, hogy a külsőségekkel kell megnyilvánítania az egyéniségét. Utálom a mai világban, hogy mindenki a látszattal akar kitűnni, meg leginkább azzal, amihez se okosnak nem kell lenni, se erőlködni nem kell érte. Igen, legyen egyéniséged, de ez nem abból áll, hogy hogyan öltözöl. Ne abban legyél különb. Az huszadrangú kérdés. Túl könnyű.

2014. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
82%

azt hogy b..sza meg az iskola, és nem hordanám.

de gépész szakra járok, szóval úgy kb. 0,0000001% van az egyenruhára:D

2014. szept. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
86%

Amikor az egyenruha, szóba kerül, mindenki az angol iskolák roppant csinos és kiváló minőségű, praktikus egyenruháira gondol, de ne feledjétek, mi Mo-n élünk, nálunk így nézne ki az egyenruha, mint ezeké a gyerekeké (náluk ugyanis már bevezették az egyenruhát, bár sztem a szülők nem ilyenre gondoltak)


[link]


Az meg egy baromság, h eltünteti az anyagi különbségeket. A köpeny nem takarja el az ékszereket, a márkás cipőt, iskolatáskát és apu BMW-jét sem, amivel a gyereket viszi a suliba reggel.

2014. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%
Én külföldön éltem Angliában majdnem 3 évet, még mikor nem került az iskolára a sor óckodtam tőle, de mire az iskola kezdőtött volt nagyobb problémám is annál, hogy egyenruhát kell hordani. Persze a mi iskolánk még a többitől is eltért, nem volt elég egy suli logo-jával ellátott póló / pulcsi még a fiúknak is kellett blazer (Igen itt lehetnek félreértesek, de kint így nevezik.)
2014. szept. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
63%

Én ugyan már nem vagyok kamasz, de általános és közép sulis koromban örültem volna az egyenruhának.

25L

2014. szept. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

Normális iskolában nem csúfolódnak azon,kinek mennyi pénze van milyen márkás dolgai...

SŐT. Úgy veszem észre inkább azokat nézik le az embereket akiken air max van és zsebből iphone.

Másrészt az anyagi különbségek látszanak egyenruhában is.

Óra a kezén attól még lehet MK ahogy a zsebéből kitudja venni az iphone-t.

Attól,hogy egyenruha még tudják ki,hogy él. Ugyanúgy csúfolhatják.

A ruha,egyéniség. Nem birka népség.

ÖNKIFEJEZÉS.

2014. szept. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

Nem venném fel. :) Úgy sincs olyan fazon, ami mindenkinek jól áll, a legtöbb baromi előnytelen minden alkaton, plusz pl. a táska is kifejezheti, hogy ki melyik társadalmi osztályba tartozik.

19/l

2014. szept. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
86%

1. egy sima egyenruha nem tüntetheti el a vagyoni különbségeket. Akik ki akarnak nézni valakit az anyagi helyzete miatt, azok találnak rá módot. És ha nem ruhákkal versengenek, akkor ékszerekkel, hetente változó frizurával, fehérneművel (tesin az is látszik, igaz?) telefonokkal, táskákkal vagy kölföldi utazásról szóló sztorikkal. Teljesen uniformizálni nem lehet az embereket, mindig lesznek vagyoni különbségek, amik meg is fognak mutatkozni. Azonkívül hiába óvjuk meg a diákokat 14 (18?) éves korukig a "neki több pénze és jobb élete van" élménytől, ez nem tarthat örökké. Egyetemen, munkahelyen, vagy akár sulin kívüli programokon ugyanolyan változatos lesz mindenki öltözködése.


2. Intelligens emberek nem a ruháik ára alapján ítélik meg egymást, az unintelligens emberek véleményét meg nem kell figyelembe venni.


3. a divat, a színek, minták keverése kamaszkorban egy jó játék, része a stílus és a személyiség megtalálásának. A kamaszok mindig kísérleteznek valamivel, feszegetik a határaikat. Erre egy viszonylag olcsó és biztonságos mód az öltözködés. Ez része a kamaszkornak.


Tehát nem tetszene az egyenruha.

2014. szept. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok sem tini, sem szülő, de nemrég még tini voltam. :) Én nem lennék ellene. Egyrészt, védené az utcai öltözéket a koptatástól, másrészt igen, elfedné az anyagi különbségeket.

Viszont én lehetővé tenném, hogy különféle szabásminták közül lehessen választani, hogy senki ne nézzen ki hülyén az alkatához nem passzoló ruhában, és nem tenném kötelezővé pl. hogy a lányok szoknyát viseljenek.

A 14 éves unokahúgom Angliában él, és elnézve a facebook-ra feltett képein viselt ruhákat, hát örülök, hogy nem mehet azokban iskolába, annyira durvák, hogy még én sem venném fel 21 évesen. Sajnos a nagynéném az a típus, aki simán engedé azokban suliba járni...Jó, hogy van kontroll, ami tiltja.

2014. szept. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!