Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csinalnatok ha 9. -es...

Mit csinalnatok ha 9. -es gyereketek bevallaná, hogy sulikezdes óta napi egy szálat szív es sulis felevkor abbahagyna?

Figyelt kérdés
Elnezest az ekezetekert.
2014. szept. 25. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

örülnék, hogy megosztotta velem és komolyan elbeszélgetnék vele arról, hogy miért kéne mindenképpen leszoknia, illetve, hogy komolyan elhatározta-e. Mert ha csak úgy mondja, az nem elég, tényleg neki is akarnia kell. mindenben támogatnám, hogy sikerüljön is


de szerintem napi egy szál nem rászokás-leszokás kérdése egyenlőre, mert még csak kocadolog, ami kizárólag az illető akaraterején múlik. Ha többet szív akkor vállalja fel és lehet próbálkozni a leszokással, van sokféle segítség, mellette állnék az tuti, de nem asszisztálnék ahhoz, hogy tönkrevágja magát.

2014. szept. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát a cigizéssel az a legfőbb gond, hogy bár rászokni se könnyű, de leszokni meg irtózatosan nehéz, nagyon nagy elhatározás és komoly ok kell hozzá. Az ember nem tud szabadulni tőle, akkor is cigiznie kell, ha nem akar vagy ha ciki vagy ha szeretné egész másra költeni a pénzét, teszem azt a gyerekére. Szinte bizonyos fokig nem is önmaga az ember, ha van egy szanvedélybetegsége, mert az torzítja az akaratát, a személyiségét. Ezt próbálnám megmagyarázni neki.


Nem hiszem, hogy a rákos tüdőkről készül képek amúgy elriasztanak bárkit is, inkább csak undorítók. Ezek a fenti dolgok sokkal kézzelfoghatóbbak a mindennapokban.


Amúgy a félév még piszkosul messze van, sulikezdés meg éppcsak most volt, ha nem akar rászokni, akkor MOST ne szokjon rá.


De először is állat büszke lennék azért magamra, amiért ilyen jó a kapcsolatunk, hogy a kamaszgyerekem ilyet elmondott nekem. :) Remélem, mindent el fog majd mondani! Na jó mindent azért nem kell :)

2014. szept. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Te annyit tudsz szerintem a fentebbieken kívűl csinálni, hogy nem adsz neki pénzt, hanem ha kell neki valami, akkor azt együtt megveszitek. Mondjuk ha te vagy a férjed cigiztek, akkor szerintem kevésbé várható el tőle, hogy ne csinálja.
2014. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
És mik a tervei a suli abbahagyása után?
2014. szept. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Tizedikes vagyok, ugyanez történt, napi fél dobozzal szívok.


Nem várnám meg a félévet.


Üdv

2014. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
attól függ, mit szív...
2014. szept. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Örülnék hogy megbízott bennem, és örülnék hogy ő maga abba akarja hagyni. Segítenék a leszokásban, ha kell vinném dokihoz és mellette állnék.
2014. szept. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!