Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi/milyen gyakoriságú...

Mennyi/milyen gyakoriságú cigizés számít függőségnek, és mikortól vannak tartós élettani hatásai? Hogy lehet lebeszélni valakit a cigizésről?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnőm elkezdett cigizni. Azt állítja, hogy "nem függő, nem is lesz az, csak néha elszív egyet-egyet". Nem tudom mennyit szív. Egyébként értelmes, normális és felelősségteljes, úgyhogy légyszi ne szóljátok le. Engem is nagyon meglepett amikor megtudtam, és aggódom érte. Van rá okom? Tudok valahogy hatni rá, ha állítása szerint nem függő? 16/L

2014. szept. 27. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi okod rá. Lehet, hogy semmi baja nem lesz, és elél 80 éves koráig.

A szervezettől függ, hogy kinek mi árt.

2014. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki egy hétig meg tudja állni, hogy szorongás nélkül nem csinál egy adott dolgot na akkor nem függő.
2014. szept. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Ő tudja, de a cigi egy olyan dolog, amit soha a büdös életben nem fogok megérteni: Kezdetben nem csinál veled semmit, nem jó, nem finom, nincs semmi hatása (tudom, próbáltam már párszor) majd a függőség kialakulása után már szükséges van rá, hogy elérd az eddig normálisnak ítélt állapotot. Tehát azért fizetsz, hogy később is pénzért kapd meg azt, ami eddig tök ingyen a tied volt. Logika? Az alkoholt még azért tudom tölerálni, és fogyasztom is néha, mert lehet mértékkel, persze elszaladhat az emberrel a ló, és akkor ugyanaz a mese.

Tehát a cigi értelmetlen. Arról ne is beszéljünk, mennyire büdös és persze egészségtelen...

Állítása szerint nem függő... Ez szép meg jó, de a drogos is csak akkor jön rá, hogy baj van, amikor elvonóra megy.

2014. szept. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egyénfüggő, igazából ha van valamiféle rendszer a cigizésben, pl. napi egy szál, akkor az már a függőség egy kezdetleges formája, még ha annyira nem is káros. Én pl. ha van cigi, akkor rágyújtok, barátnőimmel, néha veszünk egy dobozzal, és azt elszívjuk egy nap alatt 3-an, de én utána nem kívánom... ők viszont igen, az egyik ilyen este után elkezdték kívánni.


Részemről ez élvezeti cikk, egyikük esetében már szükséges dolog.


Szóval ez csakis tőle függ.

2014. szept. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

kérd meg h a kedvedért egy hónapig ne gyújtson rá, csak bizonyítani hogy megvan nélküle

ha kifogásokat keres, vagy utólag magyarázkodik akkor már függő

egy nem függő simán belemegy a játékba

2014. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
egy ideig én is cigiztem, mert menő volt, mindenki szívta, stb. aztán pár év után rájöttem, hogy semmi értelme és inkább magamra költöm azt a pénzt, amit eddig cigire
2014. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!