Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem kellenek barátok, szerelme...

Nem kellenek barátok, szerelmek, úgy vélem csak csalódnék bennük, meddig mehet ez így tovább?

Figyelt kérdés

13 éves lány vagyok. Undorodom a fiúktól,férfiaktól,a lányok meg egyszerűen maradjanak távol. Egy nagy kérdésen gondolkodom egy ideje; Mi a fene értelme a szerelemnek ha egyszer úgyis vége?!

Az emberek szerelmesek lesznek,járnak,szakítanak,sírnak,szerelmesek lesznek,járnak,szakítanak,sírnak,és tovább. Míg a végén azon kapják magukat hogy megöregedtek,mögöttük gyerekek,unokák,és sok-sok csalódás. Férjhez mennek a nők,gyereket szülnek,előbb utóbb vagy a nő vagy a férfi megcsalja a másikat,és itt a vége. A gyereknek ez rossz dolog,ha felnő valószínűleg vele is ugyan ez lesz. Igaz szerelem nem létezik.

Barátok,a barátok addig jók amíg számíthatnak ránk,kivételék mindig vannak,de a többségük azt nézi,nekünk mivan. Átéltem,tudom.

Így magamra maradtam,másra nem számíthatok,másban nem bízhatok. Emberekkel általában nem kommunikálok,elfoglalom az osztályban az utolsó sor utolsó padját az ablak mellett,és élem az életem. Aki erre a két kérdésemre választ tudna adni,szerelemre és barátságra,annak nagyon megköszönném.



2014. szept. 28. 18:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Igazi jó magyar pesszimista felfogás ! halj meg egyedül mert az könnyebb mint nyitni mások felé! És ha egy-kettő elárult van másik ,az ember mostanság futószalagon készül te egy hibás model vagy és ha találsz egy a te hibádhoz hasonló modelt akkor elválaszthatatlanok lesztek legyen az barátság vagy szerelem .....őszintén sajnállak ha sikerült olyan iskolába kerülnöd ahol egyetlenegy ember sincs bármelyik évfolyamról aki hasonlóan gondolkodik mint te
2014. szept. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt hittem, hogy most majd olvashatok valami igazán mélyreható sztorit v elgondolást, erre 13 vagy...Kb hét múlva mikor a legjobb barid csinál neked egy karkötőt majd másképp gondolkodsz, és minden rendben lesz.AMúgy fura lehet ezt elfogadni nekem így 22 éves fejjel is fura, hogy minden csak pillanatnyi állapot és simán változtathatsz rajta, főleg h a személyiség úgy 20 éves kor környékén szokott kialakulni, addig meg kamaszkor, lázadás, önmegismerés, dühöngés, szerelmek, álmodozás, végül ezek sokaságából derül majd ki h ki is vagy/ leszel.Sok sikert.
2014. szept. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ahhoz,hogy legyenek boldog perceink,átéljünk szép és jó érzéseket,ahhoz kellenek a csalódások is.Mivel csalódás nélkül valóban nincs meg az ember,meg rossz érzések nélkül sem.De ugyanez igaz fordítva.Valami ilyesmire mondják,hogy "Nincsen rózsa tövis nélkül!"...

Szóval,ha valami nagyon szép,akkor abban is lesz rossz,mert azt mondják,hogyha valami túl szép,az nem is igaz.De végülis,igaz,de tudni kell,hogy abban is csalódhatunk.

Nem kell mindig a rosszat keresni,hisz jön az magától,ez is csak épít,mert ha mindig csak a jót kapnánk,akkor élhetnénk a habosbabos kis világunkban,vagy egy burokban.Ebből mi hasznunk lenne?Semmi.

Engedni kell magunkat át az érzéseknek,mert ha pld.nem szomorkodja ki magát egy ember,vagy az agresszivítást nem tudja magából kiengedni az ember,akkor gáz lesz.Előbb-utóbb ez az ember annyira befeszül,olyan stresszes lesz,hogy nem bírja tovább,és kiköt a pszichiátrián.Felírnak neki xanaxot,frontint meg isten tudja még milyen gyógyszereket,és ez nem jobb.

Úgyhogy,amikor gáz van,akkor tombolni kell,de tudni kell hol a határ,és szépen mindig kiadni a feszültséget.:)


18/L

2014. szept. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Borzasztóan zavaró a kérdezőben, hogy nagyon komoly dolgokról akar hatásvadász módban beszélni, de közben kiröhögteti magát, mert semmilyen racionális érvet és gondolatmenetet nem vázolt előttünk, ennélfogva nem tűnik másnak, mint a többi 13 éves lány, aki dobálja ki az életbölcsességeit a pucsítós fb-fotó mellé.
2014. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!