Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Más szülő is elvárja a nagyobb...

Más szülő is elvárja a nagyobb gyerekétől, hogy a kisebbel foglalkozzon?

Figyelt kérdés
Nem értem ezt, a húgom nem a gyerekem. Nem akarok vele foglalkozni, nevelni, etetni, tanulni vele, pedig ezt várják el tőlem. És mivel mindezt én nem teszem meg, mert elvenné az egész napomat, és jobb dolgom is van ennél, ezért még én vagyok a hibás. Ez mindenhol így van, vagy normális családoknál a szülők nevelik a gyereket?
2014. okt. 13. 20:33
 1/9 anonim válasza:
100%
Nekem van egy öcsém, és néha nekem is kell vele foglalkoznom a suli mellett, pedig rohadtul nincs rá energiám. Régebben durvább volt, mindig én csináltam vele mindent, mert a szüleinket nem érdekelte, de ez főleg nyáron volt... mert ők dolgoztak. Hát szerencsére már tud magáról gondoskodni, és nem kell nonstop, a nap 24 órájában mellette lennem. Megértelek, de azért néha nem árt, ha töltesz vele egy kis időt, mert nekem lelkiismeret furdalásom szokott lenni, ha nem foglalkozom vele. Meg kell találni az egyensúlyt, szerintem. De hát azért mégiscsak a húgod... 16/L
2014. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Gondolom néha megkérnek,hogy vigyázz rá..Egy normális családban nem probléma a testvéreknek egymással törődni,foglalkozni.Gondolom kamaszként felfújsz mindent.
2014. okt. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%

Nekem is van egy öcsém. Nekem kell vele zongorát gyakorolni, hetente 3x tanulni, szendvicset csinálni neki uzsonnára, rendet rakni helyette(!)...és még sorolhatnám...

Nagyon szörnyű, tudom, de mégiscsak az öcsém. Sokszor mondom azt, hogy nem. Nem hagyom magam. Viszont néha foglalkozom vele, mert nekem is rossz érzés, ha magasról lesz***m őt. Egyébként jó fej kisfiú, csak kicsit lusta. 15/L

2014. okt. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem néha kérnek meg rá, hanem hétköznap minden nap nekem kéne foglalkoznom vele, mivel a szüleink dolgoznak. Én meg nem értem, minek olyan embereknek gyerek akik nem érnek rá foglalkozni sem vele??

De ahogy látom másoknál is ez van, a szülők elmennek dolgozni, és a gyerekre meg vigyázzon a másik... mintha ez normális lenne.

2014. okt. 14. 16:28
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Aki elvárja az nem normális! Minek szül gyereket, ha nem képes gondoskodni róla?


Én pl. sosem vállalnék úgy másodikat, hogy aztán lepasszoljam a nagyobbnak, mert dolgozok, stb. Nem fair vele szemben.


Jó, néha meg lehet kérni, hogy segítsen, de őrá bízni a gyereket - mert "kapóra jön" - nem szép dolog.

2014. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nekem két kisöcsém van, 3,5 és 7 évesek. Nálunk természetes az, hogy vigyázok rájuk, esetleg elmegyek a nagyobbért iskolába, ha a szüleimnek közbejön valami. Nyáron kb. 3 hétig én vigyáztam a kisebbikre itthon, mert óvoda nem volt, az egyik mama nyaralt, a másiknál meg a másik tesóm volt (mindkét öcsémmel nemes egyszerűséggel nem akar elbírni); pénzünk meg nem volt arra, hogy bébiszittert fogadjanak mellé, pláne, hogy én itthon voltam. És érdekes módon nem éreztem ezt tehernek, meg tudtam oldani a programjaimat úgy is, hogy délután 4-5-ig itthon kellett lennem.

Szóval igen, elvárják. Én meg nem vagyok akkora bunkó, hogy közöljem velük, hogy oldják meg ahogy akarják, mert nekem "más dolgom van". Mondjuk én természetesnek érzem azt, hogy amiben tudok, segítek a szüleimnek.17L

2014. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem vigyáz nővér a hùgira ...de szerintem pár óra tök nagy segitség ...
2014. okt. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nos egy kamasz mindent felnagyít,nem hiszem,hogy neked kéne nevelni a testvéredet,de egy normális családban,segítenek egymásnak az emberek és szívesen vigyáznak a testvérükre játszanak vele,esetleg elmennek érte,segítenek neki,ez még nem nevelés.Nagyon sajnálatos ha neked teher,ha segítened kell és nem csak a feneked mereszted.
2014. okt. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xeniah ***** válasza:

"jobb dolgom is van ennél" - ugyan mi?

Talán nem számítógépezhetsz egész nap, mert néha enni kell adnod a húgodnak és besegíteni a tanulásban? Normális családban ez természetes dolog, hogy a nagyobbik testvér felelősséget vállal a kisebb testvéréért. A szüleid dolgoznak egész nap, te meg elvárod, hogy a húgodat is vigyék magukkal (ami persze nem megoldható), mert neked nincs kedved vele foglalkozni. Ha anyukád mondjuk nem dolgozna, hanem otthon lenne, akkor meg azon problémáznál, hogy nincs pénz semmire, nem tudják kielégíteni az igényeidet.

Szerinted milyen szülő lesz az olyan gyerekből, akit semmilyen felelősségvállalásra nem nevelnek, hanem hagyják, hogy azt csinálja csak, amihez kedve van?

2014. okt. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!