Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lányos anyukák! Ti mit tennéte...

Lányos anyukák! Ti mit tennétek a helyemben? 13 éves lányom későn érő típus és nagyon zavarja. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Rendes, jó tanuló, idén kezdett egy erős 6 osztályos gimit, sok barátnőt szerzett. Mindenkivel jóba van. De nagyon zavarja, hogy neki még nem nagyon akar nőni a cicije, nem jött még meg neki, nem kezdett nőiesedni az alakja. Azt mondta, hogy szerinte az arca is olyan kislányos, mint a harmadikosoké.

Tudom, hogy még csak most kezdett kamaszodni, de, hogy tudnám megnyugtatni őt, hogy nincs semmivel lemaradva?! Igen, tényleg lehet, hogy 1 évvel fiatalabbnak néz ki, de mindig mondom neki, hogy majd még örülni fog egyszer neki, hogy 40 évesen csak 36-nak fog kinézni. Mivel tudom kicsit megnyugtatni? Hogy tudok neki segíteni, hogy tudom kicsit felvidítani?



2014. okt. 19. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem magyarázhatod, hogy nem baj, de igen, neki ez baj. Segíteni akkor tudsz neki úgy, hogy ő is jobban érezze magát, ha nem a szokásos "még vissza fogod ezt sírni" ősszöveget mondogatod neki, hanem a barátnője leszel és segítesz nőiesedni. A test egy dolog, a lélek pedig egy másik. Elég lehet, ha szép, nőiesebb fehérneműket kap, csinosabb csajos ruhákat, egy szájfényt, vagy körömlakkot, amivel picit nagyobbnak érzi magát, esetleg elmehettek együtt egy tini kozmetikai kezelésre kozmetikushoz (ha nem szükséges neki, akkor kérjetek egy arcmasszázst) és tartsatok igazi "nőies napot", hogy úgy érezze, ő is halad előre. Arról is beszélgethettek, hogy az igazi nőiesség nem a mellméreten múlik, hanem a kisugárzáson. Segíts neki, mint egy barátnő, mert most elsősorban szerintem erre van szüksége, hogy az önbizalma nőjjön, és nem anyukára, aki megmondja, hogy teljesen normális, ahogy kinéz és különben is, törődjön ebbe bele, mert nem fog tudni, csak még jobban rágja majd magát rajta, legfeljebb nem osztja meg veled majd, amit érez, mert te úgy sem érted meg. Most szedd össze magad és kezd el nőiesebben kezelni őt, nagy lesz a változás! :) N31
2014. okt. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Mivel ezen nem tudtok változtatni, így megértened öt.

Ha azt mondod, hogy nem baj ez, akkor nem megérted öt, hanem pont az ellenkezö érzést kelted benne.


Mond neki, hogy megérted, hogy ez zavarja, és kérdezd meg töle, hogyan is akarna kinézni, ki az aki szerinte jól néz ki, ki az aki szerinte egyáltalán nem. Ès mit gondol egy tükör elött magáról. Mutasd meg, hogy felnött emberek között is van olyan akinek szinte alig van cicije, még is milyen csinos milyen jól néz ki.

Megértés a legfontosabb, és ne akarjál neki más érzéseket adni mint ami igazából az érzése.

2014. okt. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Vegyetek pár csajos rucit esetleg smink cuccokat ha nem ellenzed! Gondolok itt szempilla spirálra, színtelen szájfényre! Biztos örülni fog neki! :)
2014. okt. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A "majd visszasírod még ezt" és hasonló mondatok a szülői klisészótárból a legidegesítőbb mondatok közé tartoznak, rögtön az "azért mert csak" és az "ugye hogy megmondtam" mellett. Próbáljatok együtt kitalálni mitől érzi magát nőiesnek-a magas derekú A-vonalú szoknyák például nagyon szép alakot csinálnak, egy szépen szedett szemöldök, egy előnyös frizura és egy pici szempillaspirál felnőttesebbé teszi az arcát. Visszagondolva számodra ezek nyilván nem létfontosságú problémák, mindenki átesik rajtuk és eltörpülnek a "felnőttes" gondok mellett, de a kamaszoknak ezek életük központi problémái. Próbáld átérezni a helyzetét.
2014. okt. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Nincs lányom (egyelőre), én is azt mondanám amit te mondtál neki, de úgy látszik nem vígasz neki még. Viszont attól még lehet venni akár toppot, nem kosaras melltartóra gondolok, de valamit hogy mégis legyen a cici előtt, akár bugyiból is lehet valami fiatalos fazon. Szerintem nagyjából 12-13 éves korban jön meg a menstruáció, szóval nincs lekésve valóban.
2014. okt. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%

13 éves még jó hogy kislányos, hisz még az is.

Nem lehet hogy valaki beszólogat neki a suliban, hisz 13évesen még nagy átlag nem jött meg és melle sem nőt. Inkább átlagos mint későn érő típus, ettől.

2014. okt. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem 16 évesen sincs szinte semmi mellem, szóval ő még tényleg nem maradt le semmiről. Szerintem egyáltalán nem későn érő típus. Amikor én voltam 13 akkor az osztálytársaim többsége lapos volt.
2014. okt. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat mindenkitől, sok ötletet adtatok :)

Este/holnap megkérdezem tőle, hogy van-e kedve eljönni velem csütörtökön egy kicsit vásárolni és fodrászhoz új frizurát csináltatni. Valami halvány/áttetsző szájfényt és néhány új csini ruhát szeretnék neki venni, vagy amit szeretne. (Azért lesznek határok.)

Az eddigi válaszolóknak mentek a zöld pacsik, persze várom a további válaszokat is.

2014. okt. 20. 18:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Hova jár?
2015. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!