Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy segíthetnék ebben a...

Hogy segíthetnék ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

A 11 éves nevelt lányomról van szó. Az idei év nem volt a legjobb neki. Az anyja tavasszal szült, sajnos a baba súlyos refluxos, emiatt kiemelt figyelmet kap, a nagy pedig sajnos hanyagolva van minden szempontból.

Nálunk sem sokkal jobb a helyzet, az apja komoly betegségből mászik ki, a nyarat konkrétan orvosnál töltöttük.

Közben a nyakunkon a kamaszkor, ami ráerősít az egyébként sem egyszerű természetére (makacs, önfejű, a szülei pedig erejükön felül megadnak neki mindent, így próbálják kompenzálni a válást, így az elvárásai is hatalmasak).

Eredetileg úgy beszéltük meg, hogy a gyereknevelésbe nem szólok bele, csak kóvetem azt a "mintát", amit ők kialakítottak az évek alatt, de most minden borult, én vagyok az egyetlen, aki odafigyel rá, ő viszont nem hallgat rám annyira, mint a szüleire (bár ez érthető).

Nem tanul, hazudik a leckéről, igénytelen (nem akar fürdeni, hajat mosni, a cipője mocskos, felveszi a koszos ruhát, mert "jó az"), önállóság semmi...

Hogy segíthetnék neki ebben a helyzetben?



2014. okt. 29. 07:58
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

meg kell beszélned az apjával hogy ha nálatok lakik akkor ti 2en nevelitek és muszály ŕád is halgatni.

a ruháit mosd ki. néha vidd el vásárolni. vidd el fodrászhoz. mondd el neki milyen csinos ha szépen meg van fés=ulve.

mindennap ellenőrizd a leckéjét. segíts neki benne ha nem ért valamit. mond azt hogy azért nézed át hogy mindent jól e csinállt é inkább te javítsd ki mind a suliba.

tudom hogy nehéz. de próbállj rendszert kialakíttani.

2014. okt. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A ruháit kimosom, de sokszor visszateszi a szennyest a szekrénybe a ruhái közé.

Vásárolni csak akkor szeret, ha játékot kap, ruhát próbálni utál...

Fodrászhoz viszem, a haját gondozom (ha hagyja), de ha otthon van, akkor van, hogy 2 hétig nem mossa meg, a tarkójánál ökölnyi csomót fésültem ki.

Tanulni is leülök vele, de a házit be se jelöli, azt mondja, hogy nem kaptak (így mit írassak meg vele?), szóbeli tanulnivaló szerinte nincs (azért ki szoktam kérdezni, az utolsó tananyagból, de hiába tudja, képes üres lapot beadni dolgozatnál, mert nincs kedve írni).

Ebből a lelkiállapotból lenne jó kizökkenteni, de mereven ellenáll minden próbálkozásnak.

2014. okt. 29. 08:43
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha tényleg ennyire nincs ami motiválja 11 évesen, szerintem nem lenne túlzás megkérdezni egy gyermekpszichológust.
2014. okt. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ő még pont nem kamaszodik. Ha kamaszodna ő könyörögne az új ruhákért, fodrászért, tisztálkodó szerekért. 11 éves gyerek már meg tudja egyedül is írni a leckét. Nem tudom ki megy érte vagy magától jön e haza az iskolából, de a te helyedben bemennék és beszélnék a tanárral, hogy minden nap ellenőrizze a gyereket, felírta e a leckét. Ezt előtte vele is közöld, hogy ne érje meglepetésként a dolog, talán ha ez ciki számára akkor inkább leírja magától.

Amíg nincs kész a házi, nem pucolta meg a cipőjét stb. addig ne kezdhessen abba amit szeret csinálni. Legjobb ha egy olyan helységben írja a leckét ahol semmivel nem tud szórakozni (pl konyha, dolgozószoba), így 10 perc nyafogás után inkább megírja a házit.

Ha koszos ruhát találsz, mond, hogy most átnézitek az összeset, és 1 órán át ruhát kell próbálnia. Majd ha legközelebb nem szeretné kiviszi magától a koszosakat, ami csak 1 percet vesz igénybe.

Majd biztos játssza az agyát, hogy milyen nehéz sorsa van, de ne lágyuljon meg a szíved.

2014. okt. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát sajnos akkor naponta fel kel ívni a tanárt és megkérdezni tőle a házit. egy darabig megkérni hogy naponta írja fel mindenből aztán lediktálja neked. ha másképp nemmegy akkor így kell. aztán megkérdezni a kislánytól hogy nem e kellemetlen ez neki így. pár hét után szépen megbeszéllni a lánnyal hogy ha őszinte lesz veled a megbeszélteket betartja fog tanulni, nem tagadja le a házit az alapvető elvárásaidat betartja akkor természetesen ezt megszünteted.


igen kellemetlen ez egy 11 éves lánynak de ha másképp nemmegy lehet ettől észhez tér

2014. okt. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ötödikes, a tanárokkal, már beszéltünk (az osztályfőnök csak osztályfőnöki órán van velük, mást nekik nem tanít)

Azt mondták, hogy nincs idejük figyelgetni, hogy mindenki bejelöli-e a házit, ha a gyerek nem csinálja, majd meglesz az "eredménye".

Soha nem volt divatozós típus (most meg pláne nem), farmert pl nem hajlandó felvenni, csak cicanadrágot, mert az puha, kényelmes. Én meg hülyét kapok, hogy télen inkább 2 nadrágot is felhúz, mint egy normálisat.

Tavasszal vettünk gumis derekú vékony farmert, de konkrétan 2 alkalommal volt rajta, akkoris egész nap hisztizett, hogy kényelmetlen, most meg már ki is nőtte.

2014. okt. 29. 19:22
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

van olyan osztálytársam, aki 5.-ben és még 6.-ban is folyton cicanadrágot hordott, egyszer nem láttunk rajta egy farmert, szoknyát el se tudtunk képzelni rajta. aztán hirtelen megváltozott (8.-9. osztály), és szerintem tök jó stílusa lett (nem plázacicás, ne ilyenre gondoljatok), a leggingset elfelejtette és farmernadrágokat, szoknyákat, ruhákat hord, és ízlésesen öltözködik


ezt csak azért írtam, hogy az öltözködése miatt ne aggódj még, valakinek ez 1-2 évvel később indul meg

2014. okt. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a lányt el kellene vinni gyermekpszichológushoz.
2014. okt. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem azzal van baj, hogy nem divatozik...azzal, hogy nem hajlandó az évszaknak megfelelően öltözni. Télre nem való a leggings.


Felvetettem már a pszichológus lehetőségét, de a szülők szerint még nincs rá szükség. Én nem vihetem, mert én "csak nevelőszülő" vagyok. Bár jelenleg én foglalkozok a kislánnyal a legtöbbet.

2014. okt. 30. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!