Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szűlők! Jellemeznétek nekem...

Szűlők! Jellemeznétek nekem pár sorral a kamasz gyermeketeket? 12-20 éves korú fiúk/lányok.

Figyelt kérdés

Érdekel a viselkedése, hobbija, tanulmányai, egyéb belső tulajdonságai. Kort, és nemet is írjatok kélek.

A kérdést csak kíváncsiságból írtam, nem összehasonlítás céljából. Köszönöm.



2014. okt. 31. 16:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%

Szűlők? Az mi?

én még csak szülőkről hallottam.

2014. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

16 éves lányom van. Nagyon okos, de az iskolai anyagot annyira nem szereti tanulni, házit sokszor nem ír. Én nem erőltetem, mert így is 4,7 az átlaga egy erős gimiben, és a "megspórolt" idejében sokat olvas, nyelvet tanul. Két középfokú nyelvvizsgája van már, hamarosan megy felsőfokúra, és szeretne elkezdeni egy harmadik nyelvet. Tolmács-fordító szeretne lenni, bár a továbbtanulásig ugye még van 2 év.


Nagyon jól kijövünk egymással, nem lázadó kamasz. Bár kicsit zárkózott, nem mond el mindent magáról, leginkább azért, mert szégyenlős (pl. hogy tetszik neki egy fiú). Nincs nagy baráti társasága, de van 3 jó barátnője, akikkel sok közös programot csinálnak. Moziznak, strandra mennek, sétálnak, ilyesmik.

Szerencsére nem dohányzik, és (még?) az alkohol sem érdekli. Mi a férjemmel néha otthon elfogyasztunk egy-egy sört, egy pohár bort, vagy nyaraláskor koktélt, ilyenkor most már őt is megkérdezzük, kér-e, de azt mondja, nem szereti az alkohol ízét. Szóval ilyen téren sincs vele probléma. Nem is cigizik.


Párkapcsolata még nem volt. Én azt látom rajta, hogy már szeretne, és ezért mostanában elkezdett kicsit jobban a külsejével foglalkozni. Régen nagyon fiús volt, most már nőisesebb ruhákat hord, divatos a frizurája, stb. Nem sminkel egyelőre.


Nagyon szereti a sportokat. Kézilabdázik 6 éve, nem versenyszerűen, de van egy amatőr csapat, ahol szívesen játszik, jó a társaság, meccseik is vannak. A tévében is sok sportot néz. Szabadidejében még olvas, az interneten idegen nyelven beszélget külföldi levelezőtársakkal, "lóg a neten", zenét hallgat. Gyakran elmegy egyedül sétálni, hogy "gondolkodhasson".


Amúgy legtöbbször vidám, szófogadó, jószívű, jókat lehet vele beszélgetni. Önbizalma sajnos nagyon kevés van, fél új dolgokba belevágni, de talán kis fejlődést véltem felfedezni.

2014. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1/ Köszönöm, elírtam.

2/ Pont ilyenekre gondoltam. Köszönöm szépen.

Jöhetnek még válaszok.

2014. nov. 1. 00:42
 4/13 anonim ***** válasza:
84%

12 éves lányom van. Nem szeret tanulni, de egy erős (6 osztályos) gimibe kezdett idén járni és ott 4,6 az átlaga. Céltudatos. (Humán beállítottságú.)

Sok barátja van, az új iskolából és a régiből is.

Szeret sportolni. 5 évig úszott, 6 éve lovagol és szeptemberben kezdte az atlétikát.

Ezen kívül 4 évig zongorázott. Sokat rajzol, olvas (Szent Johanna Gimi, Hűvösvölgyi suli, Egy Zizi naplója...stb), "mindenféle oldalakat böngész a neten". Elkezdte érdekelni a külseje, az öltözködés, de természetesen nem kirívóan öltözködik. (színes/sötét farmer, általában feliratos póló, magasszárú tornacipő, belebújós/zipzáros pulcsi, krémszínű bőrdzseki).

Most lázadó korszakát éli, legfontosabbak a barátok neki.

Rendes, nem hazudik, mindent meg tudunk vele beszélni. Viszont "kívülállóknak" nehéz megismerni őt, mert nem oldódik fel azonnal és hasonlók.

2014. nov. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
15 éves lányom van! Egyáltalán nem kezelhetetlen. Nem mondom,hogy néha nincsenek vele problémák,de azt megtudjuk beszélni. Átlagos tanuló,van mindenféle jegye! Rendvédelmi iskolába jár,ami azért elég nehéz! Egy héten 3 tesi,1 judo,1 kung-fu,2 úszás+ jár kosárlabdázni is! :) Amugy kedves,szeret másoknak segíteni,de valamikor pont az ellenkezője! A fiúk még egyenlőre nem érdeklik,nem cigizik! Viszont eléggé hosszú "pórázra" van engedve! 3 piercing, és 16 mm fültágító é 12 mm-es fültágító! :)
2014. nov. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
19 éves lányom van. sokkal okosabb, mint én voltam ennyi idősen, sőt sokkal okosabb a legtöbb kortársánál akiket ismerek, a tanulmányi eredményei mégis csapnivalóak. talpraesett, humoros, népszerű, találékony és kreatív, de rettenetesen szétszórt és problémás gyerek, nagyon kell vigyázni, hogy ne kallódjon el.
2014. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

15 éves lesz a lányom nemsokára.


Alapvetően visszahúzódó, de ha megnyílik, akkor nagyon barátkozó. Sajnos kevés barátja van..


Megfontolt, kicsit lusta, a tanuláshoz jobban is hozzáállhatna...7. osztályig semmi gond nem volt, ám a gimi nehezen megy neki...amúgy szeret járni.


Imád olvasni, rajzolni, zenét hallgatni.

2014. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
17 éves lányom van, 2 éve van barátja, elötte nagyon csapongott, gyakran szökött ki itthonról, de mióta mellette van a barátja egy szavam nem lehet rá, megbízható és segítőkész, és a kapcsolatunk is nagyon jó, tényleg mindent megbeszélünk egymással és örülök, hogy sikerült kiböjtölnünk azt az időszakot, mindketten hibáztunk. Kitűnő tanuló egy erősebb gimnáziumban, a SOTE-ra szeretne járni, rendszeresen sportol, de bulizni is jár a barátaival. :)
2014. nov. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát. Zöld ment mindenkinek. Még írhattok. Ezek a leírások nagyon tetszettek, szeretem olvasni az ilyeneket. Köszönöm.
2014. nov. 1. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenkinek csak egy gyereke (lánya) van, vagy a másik/többi nem fér bele a megadott korosztályba?
2014. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!