Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vállalhatnék munkát? (többi lent)

Vállalhatnék munkát? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tizenhat éves lány vagyok, és azon gondolkodtam, dolgozhatnék-e valamit gimnázium mellett. Elegem van abból, hogy nincs pénzem, jó lenne néha vásárolni anélkül, hogy anyámtól kelljen pénzt kérni. Van olyan diákmunka, amit lehet végezni gimnázium mellett?

2014. nov. 2. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szórólapozhatsz gondolom, szombatonként, de befagy a .... Érdeklődni lehet, de a normális munkákra állandóan teltház van. Kérdezz rá!
2014. nov. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva sajnos elég kevés esélyed van munkát találni. Nyáron is viszonylag kevés az olyan lehetőség, ahova 18 éves kor alatt is mehetsz, ilyenkor iskolaidőben pedig főleg, leginkább egyetemistákat keresnek a diákmunkákra. Ha találsz is valamit, bekerülni is nehéz, sokan jelentkeznek minden munkára. Diákszövetkezetekhez beléphetsz, ott körbenézhetsz, ha nincsenek kapcsolataid, amikkel munkát találhatsz, akkor ezeken kívül nincs sok lehetőséged.

A másik probléma az, hogy a sulival elég nehéz lesz összeegyeztetned. Kevés a rugalmas munkaidejű állás, a legtöbb olyan, ami kötött, vagy x órát egy nap, x napot egy héten dolgoznod kell - amit nyilván nem tudsz összeegyeztetni az órákra járással és tanulással. Éjszakai munkát szigorúan 18 éves korod felett vállalhatsz.


Amit még tudok ajánlani, az az érdeklődés az ismerősi körökben. Ha van olyan család a környéketeken vagy a szüleid barátai között, ahol néha elkélne egy bébiszitter segítsége, akkor ajánlkozz fel! Ha van kutyás ismerős, tőle is megkérdezheted, nincs-e igénye arra, hogy más sétáltassa a kutyáját stb.

2014. nov. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk például a helyi pékségbe kerestek hétvégére kisegítő eladót. Ilyesmi munkát szerintem gimi mellett is simán eltud vállalni az ember.


Én előző évben (11.-es voltam) egy szoliban dolgoztam,volt,hogy suli után is. Simán tudtam még tanulni is,bár nem sokat tanultam ott,de volt,hogy ott olvasgattam át az anyagokat ha épp senki nem volt. Bár oda is úgy kerültem be,hogy sokat is jártam oda és ismerős segített bejutni. Enélkül nem vettek volna fel.


Amúgy te ismered az elbíró képességed,ha úgy érzed bírnál munkát vállalni gimi mellett akkor próbálj keresni. Járd körbe a boltokat,hogy keresnek-e kisegítőt,kérdezz körbe stb. A másik ,hogy nálunk páran tescoba dolgoznak hétvégente/éjszaka,de ezt én nem nagyon ajánlom,mert abból a pénzből amit ott fogsz kapni nem nagyon kell majd vásárolgatnod.

2014. nov. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ilyenkor karácsony előtt nálunk ostyasütésre keresnek embereket. diákok is mehetnek. te osztod be mikor válallsz műszakot. lehet csak hétvégén is. vagy iskola után ha éppen úgy vam
2014. nov. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!