Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így vállalhatnék munkát?

Így vállalhatnék munkát?

Figyelt kérdés
Szóval,a helyzet az, hogy én világ életemben elég jó körülmények között éltem,és most a legtöbben biztos azt fogják gondolni,hogy elkényeztetett vagyok-talán így is van-,de szeretném meg is tartani ezt az élet színvonalat.Családi okok miatt ez a színvonal sajnos ősszel eléggé csökkenni fog,és nekünk,gyerekeknek,akik hozzá vannak szokva ehhez a színvonalhoz, elég durvának tűnik átálni az alacsonyabbikra,mert így lettünk nevelve.Én vagyok a legidősebb,októberben leszek 17,és én szeretnék ez ellen tenni,nem bánom azt se ha meg kell dolgozza értek.Sőt egy eladói munka olyan helyeken,mint a H&M,Pull&Bear,Bershka,New Yorker,Tally Weijl,stb. érdekelne is,mert a szüleimmel való kapcsolatom miatt szeretnék hamar a saját lábamra állni,ez egy jó lehetőség lenne elkezdeni.Az egyik gond az,ugye,hogy gimnazista vagyok,és még csak tizenhét leszek.Hétvégenként egész nap tudnék dolgozni,hét közben is két nap délután,tehát csak ilyen részmunkás dologra gondoltam,mivel szeretnék tovább tanulni ezért kalkuláltam így,hogy ne menjen a tanulás rovására.A másik problémám,hogy nagyon nincs szakmai tapasztalatom,csak annyit tudok felmutatni,hogy egész vékony vagyok,igényes,és azért a mai divatnak megfelelően öltözködöm.Na egy angolból és spanyolból középfokon beszélek,de nem hiszem,hogy ezek egy eladói poszton lényegesek lennének.Valaki tudna valamit tanácsolni nekem,hogy mi tévő legyek?
2013. aug. 17. 12:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A probléma, hogy 17 évesen ruházati üzletben nem nagyon fogsz munkát találni diákként, mert oda főállásban keresnek, általában eladói végzettséggel és tapasztalattal.


A legjobb, ha keresel diákmunkaszövetkezetet, ahol lehet tudnak ajánlani olyan munkát, amit szívesen csinálnál, és megfelel az olyan feltételeknek, hogy csak hétvégén tudsz vállalni vagy mondjuk hétközben részmunkaidőben.


(Azt írod Te "igényes" vagy, nekem volt középiskolában olyan osztálytársam, aki engem lenézett, hogy nem vagyok "igényes", mert nem volt pénzünk márkás cuccra, ellenben az ő márkás kabátjának bélése olyan mocskos volt, hogy rossz volt ránézni.)

2013. aug. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod!Lehet megpróbálkozom ezzel,igazából nekem csak havi 25-30 ezer is bőven elég lenne,csak,hogy esetleg eltudjak menni a barátaimmal ide-oda,néha tudjak vásárolni magamnak egy-két új ruhát vagy könyvet(imádok olvasni),vagy ha moziba szeretnék menni,csak ezekre kéne.Az igényes alatt azt értem,hogy frissen mosott,a fentebb említett ruhás boltokból vásárolt ruhákban járok,és minden higiéniai normának bőven eleget teszek :D Egyébként láttam részmunkaidős álláshirdetést a H&M-től és a Pull@Beartől,csak nem tudom elküldjem-e egyáltalán a jelentkezésem szakmai tapasztalat nélkül,tizenhét évesen.Ez a kérdés igazából :)
2013. aug. 17. 12:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem szép, hogy tenni akarsz azért, hogy fenntartsd az életformádat. Fiatal vagy, ha minden jól megy, még nem kéne ilyesmin gondolkodnod, de ha egyszer így alakult, jól gondolkodsz.

Küldd el nyugodtan az életrajzod, anélkül nem is tudnak rólad. A legrosszabb, ami történhet, hogy nem hívnak fel.

Már régóta nincs ilyen "problémám", de 18 alatt, azt hiszem, kell szülői beleegyezés is a munkához.

2013. aug. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!