Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibírni ezt a 2...

Hogy lehet kibírni ezt a 2 hetet a nőgyógyászig amit a háziorvos tanácsolt? Hogy győzzem le a félelmeimet? Ugye most akkor minden rendben? Ha egy kicsit fáj a hasam az ugye normális?

Figyelt kérdés
Több mint 6 év próbálkozás után (mialatt az orvosok nem tudtak mit kezdeni velem) ma 2 napos késés után teszteltem életem első pozitívját. És igen, úgy jött össze (spontán módon), hogy a stressz stresszt ért az elmúlt 2 hónapban, mindenre gondoltam, csak erre nem. Nem bírok magamhoz térni. Ekkora örömre nem számítottam...
2011. aug. 22. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
normális, hogy fáj a hasad. Nekem is fájd a hasam, derekam és minden rendben volt. Pihenj és ne streszelj tovább! Gratula!
2011. aug. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

:)

Először is: Nyugi!!

Ha fáj a hasad alja az "normális",- csak ne görcsöljön.

Másodszor is: ha nehéz is, de gondolj arra, hogy most semmiképp sem lehetnek negatív gondolataid, félelmeid!

A vizsgálat, uh több "bizonyítékot" ad , az igaz, de türelem, türelem!

2011. aug. 22. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Próbálok nyugiban lenni, csak ez a pozitív sokk is sokk :o)

ennyi idő után, amikor gyakorlatilag letettem róla - és tessék. (abban van valami, hogy nem szabad erre gondolni, csak ember legyen a talpán aki képes nem erre gondolni miközben minden hónapban jönnek a pofonok...)

Nem görcsöl a hasam, csak olyan mintha készülne megjönni és főleg baloldalt szurkál. Mind félek, nehogy megjöjjön, de annyira nyilvánvaló volt a 2 csík a teszten.

2011. aug. 22. 18:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívből gratulálok!Kismama :)!

Először is tényleg nyugi,nincs és nem lesz semmi baj,az ha fáj a hasad normális mert a méhed készülődik nekem is fájt és féltem is,vigyázz magadra pihenj sokat ne fürödj forró vízben,ne emelj nehezet,nézzél sok kisbabás videót a neten olvass a terhességről pozitív dolgokat,és hidd el gyorsan eltelik az a 2 hét.

Csak pozitivan!


26hetes km.

2011. aug. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
:o) ezt még szoknom kell, de jólesik, köszönöm!
2011. aug. 22. 20:10
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Gratulálok!!!

Nekünk 8 év után sikerült, szintén spontán. Emlékszem egy szombati napon teszteltem, akkor kellett volna megjönnie. Következő héten szerdán már az orvosnál vigyorogtam. Uh-n nem látott semmit, csak megvastagodott méhnyálkahártyát. 2 hét múlva kellett visszamenni, akkor már látszódott petezsák, majd ismét 2 hét várakozás után már 23 mm-es volt a mi kis Csodánk. Úgyhogy ez a 4 hét elég feszült várakozással telt el. Majd a 12 hetes uh-ig elég lassan telt az idő. Most meg azóta szalad, már 36 hetesek vagyunk.

És tényleg nem tudsz mit tenni, csak nyugodtan várni! :)

Amúgy nekünk is akkor sikerült, mikor épp nem számítottunk rá, sok stressz, ebből fakadó veszekedések a párommal. Abban a hónapban max 2x-szer voltunk együtt, és láss csodát épp akkor sikerült. :)

Jó egészséget nektek! És türelem, tudom nehéz ilyenkor türelmesnek lenni! :)

2011. aug. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is Gratulálok!Olyan jó hallani ilyen sikereket.

Most nagyon kell magadra vigyáznod,elhiszem hogy tiszta izgalomba vagy,én is így voltam.Kezdj el olvasni arról,hogy mi történik most a testedben,hogy mikor foganhatott meg a pici.Én állandóan a terhesség kalkulátorokat néztem a neten.

Kiszámolhatod addig,hogy kb mikorra esik majd a szülés.Az eleje a legizgalmasabb,legalábbis nekem az volt.Vitamint mindenképpen kezdj el szedni,persze csak ha eddig nem tetted.Sétálj nagyokat.Ezek mind lefoglalnak,amíg le nem telik a két hét.Kellemes babavárást Kismama!

2011. aug. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Én is gratulálok a Kismamáknak!

Noha a 6 év babatervezés alatt rengeteget olvastam a témáról, most olyan ismeretlennek tűnik az egész, a számok, a dátumok - ma épp megnéztem, hogy a pici kb 0.5 mm ezidőtájt.

Vitamint nem szedtem, mert nem gondoltam arra hogy összejön, de ma már bevettem a folsavat - egyelőre ennyit mondott a háziorvos, amíg nem látjuk mi és hogy van.

2011. aug. 22. 21:02
 9/18 anonim ***** válasza:

Először is Gratulálok.


Hogyan vészeld át a 2hetet? És a maradékkal mi lesz?:O

No, a terhesség csodáját megkaptad, tessék meg is élni. Tele van a világ mindenféle "jó" dologgal, hogy mit és hogyan, értékek tól ig, stb. No ezeket szépen kukázd is le.

Kalkulátorok, és társai, nagyon jó találmányok, amíg az első leleted meg nem látod, és eltér.


Élvezd, hogy Kismama vagy, hogy Anya leszel, olyan 36hét múlva+-2hét.

Aggódsz? Miért? Nem szabad. Rosszul eshet itt, de ha a baba nem akar téged az anyukájának, akkor elmegy, viszont már azzal, hogy ilyen nagy meglepetést csinált, nagy az esély arra, hogy maradni akar.


Élvezd a csendet, beszélgess a kicsivel, állapodjatok meg abban, hogy jó picur lesz, megmutatja magát a dokibácsinak, szépen fejlődik, és amikor jön az időtök nem kínoz meg, hogy szépen születhessen.

Olyan gyorsan vége lesz. És olyan hamar felnőnek, lesznek abból az icipici kis maszatból babák totyik büdös kölkök, hősszerelmesek... Éld meg.


2csodás terhességen vagyok túl, egészséges félsz motozott végig, hogy minden rendben legyen, természetesen, de arra gondoltam milyen lesz a szeme, a szája, húzza e a hajam, alszik e majd éjjel... Milyen legyen a szobája. Kis ruhái milyenek legyenek...


Terhesség árnyoldalai zanzásan: nyom, fáj, mozog amikor nem kéne nem mozog amikor kéne, húz feszít, szorít, nedves, száraz, vérzik(orr, íny), rohanás, sorban csücsülés, "matatás", szúrkálás(vérvétel), folyamatos pisilés, van vagy nincs tünet.

(hasfájdalmak amíg nem rendszeresek, nagyon erősek, kíséri őket vérzés, addig normálisak)

Szóval kitartást, szép terhességet. A félelmeknek meg int egy nagy pápát.

2011. aug. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

A 18:50-es kismama vagyok.

Szerintem szedheted az Elevitet vagy esetleg mást én a tervezésnél is szedtem és még most is szedem nem ártasz vele!

És még egyszer gratulálok!

Vigyázz magatokra és nyugi!

:)

2011. aug. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!