Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Lenne értelme újrakezdeni a...

Lenne értelme újrakezdeni a 9. osztály egy művészeti iskolában?

Figyelt kérdés

Igen, a Kisképző a szóban forgó iskola. Egyre inkább úgy érzem, hogy annak idején elcsesztem a felvételit, rajzzal kellene foglalkoznom. Most Budapest egyik legerősebb gimnáziumában vagyok kilencedikes, szeretni szeretem, de távol áll tőlem a szellemisége. Emellett viszont sok negatív véleményt hallok a Kiksépzőről, és különben sem tudom, van-e értelme otthagyni egy viszonylag magas presztízsű középiskolát, ahova rengeteg munka árán kerültem be.

Kérlek, hanyagoljátok az olyan módfelett hasznos válaszokat, mint a "hallgass a szívedre", meg a körített "nem tudom", mert azokkal nem megyek sokra.

Köszi!



2014. nov. 8. 21:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Hupsz, elírtam: "...a 9. osztályt..."
2014. nov. 8. 21:30
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne értelme. Kivéve, ha ferde hajlamaid vannak, azokat a kisképzőn lelkesen fogják támogatni, mint a művészi önkifejezésed részét. A nagyobb baj, hogy az a látásmód amit ott kapsz, minden lesz, csak nem piacképes.

Ha rajzzal akarsz foglalkozni, akkor járj rajzórákra, valamelyik szimpatikus tanárhoz, és tanulj hozzá sokat. Aztán válassz olyan főiskolát, ahol ennek az operatív oldalát látod, pl. marketinget.

2014. nov. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
98%
nem lenne értelme, és ezt ugy mondom, hogy a képzön végeztem utána pedig a képzömüvészeti egyetemen.
2014. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Huh, nehéz kérdés. Én egy vidéki művészeti iskolába jártam, most pedig a Képzőbe járok egyetemre. Sok csoporttársam van, aki a Kisképzőbe járt.


Vegyes a véleményük a Kisképzőről, pozitív-negatív élmények egyaránt... Egy biztos, csak akkor, és CSAKIS akkor jelentkezz át, ha szívvel-lélekkel tudnál rajzzal foglalkozni éveken át, nagyon komolyan tudnád venni, és nem fásulnál bele egy év után. Ha nem vagy ilyen, akkor is lehet végezni a sulit, de a végére eleged lesz a rajzolásból. Mert ott nagyon töményen az megy.

Ezt jól gondold át. Sima gimnáziumból sem lehetetlen bekerülni művészeti egyetemre, több ilyen csop.társam is van. Érdemes szakkörökre, tanfolyamra járni - ezeket bármikor abba tudod hagyni, de mégis megnyithatják az utat a művészeti pálya felé.

2014. nov. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy döntöttél?
2014. dec. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végül maradtam, mert több, a témában kompetens embert is meghallgattam erről, és úgy éreztem, nem sok hasznom lenne az átjelentkezésből. Egy részem nagyon sajnálja, mert a Kisképzőn az egyik szak olyasmivel foglalkozik, amire én speciel az életemet szánom majd a jövőben, és szerintem az alkalmasságin is könnyen átmennék - ráadásul

még most sem érzem magam túl jól a jelenlegi gimimben.

Ki tudja, talán jövőre meggondolom magam.

2015. jún. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!