Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az "osztály karácsony"nak mi...

Az "osztály karácsony"nak mi értelme?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ünnepek előtt anyuka egy gyakorlatilag vadidegennek is nyissa a pénztárcáját, mert az osztályfőnök kitalálta? Ha gyerek valakivel olyan jóban van, akkor vesz neki valami csomagot, ha meg nem, akkor minek kötelezővé tenni?
2010. dec. 15. 13:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
nincs neki. a mi időnkben még nem is volt.
2010. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
31%

Mi baj van vele?

A kolykoket meg akarjak tanitani ajandekozasra, meghitt erzesre, adakozasra es elfogadasra, osztozkodasra. Nem utolso sorban egy kis "hitre", es tradiciora. Munkahelyeken is van "munkahelyi Karacsony". Ha anyuka nem akarja kinyitni a penztarcajat, gyerek vegyen valalmit a zsebpenzbol, kedves anyuka ne csinaljon versenyt az ajandekozasbol. Egyebkent altalaban meg van szabva hogy mennyit szabad maximum elkolteni, nem?

Masik ok as is, hogy jovore is emlekezzenek az osztalytarsak egymasra. Az osztaly is egy kis csalad, ez a csaladi unnep.

2010. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Nálunk is meg volt mindig szabva és általában az lett belőle, hogy pl. valaki aki rendesen utána járt foglalkozott vele és úgy vásárolt, az kapott egy tusfürdőt meg egy darab csokit.
2010. dec. 15. 14:00
 4/30 A kérdező kommentje:
Másik az, hogy vegyen a zsebpénzéből? Miért a zsebpénzét honnan vette, a manótól?
2010. dec. 15. 14:04
 5/30 anonim ***** válasza:
92%
Tényleg nincs értelme.
2010. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
97%

Fúúúú de utáltam.


Szerintem inkább feszültséget kelt. Iszonyú kellemetlen.

Az a baj, hogy majdnem mindig, vagy legalábbis valaki biztosan olyan embert húz, akit nem kedvel. Aztán megy az osztályfőnök háta mögött a cserebere, hátha sikerül elcserélni a kihúzott nevet egy másikra.


Aztán a beletörődés és a gondolkodás után, hogy mit kellene venni, jön a karácsonyozás. A napokig tartó huzavona, ajándékvétel és izgulás, hogy tetszik-e a ajándékozottnak a dolog után, a másik féltől kap az ember egy megkezdett csokit, vagy a szüleitől lenyúlt használt kazettát(régi idők).


Stresszes szar az egész.


A munkahelyemen szerencsére nincs ilyen, viszont anyukám a munkahelyén szintén megszenved a dologgal.

2010. dec. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem sincs! Pont, hogy nem arra kellene megtanítani a gyerekeket, hogy a karácsony csak ajándékozással együtt jó! Nem ez lenne a lényege! Meg az is igaz,hogy valaki napokig jár utána,hogy mit vegyen a másiknak, az meg elintézi egy anyu által megvett tüsfürdővel! Nem beszélve arról, hogy a tanárnak nincs "joga" ráterhelni ezt a szülőkre. Biztos van olyan család, ahol az ezer ma kétezer forint is sok! Nekem is volt olyan osztálytársam, aki szégyellte, hogy csak ennyit tud adni. Nem kell ilyen helyzetbe hozni sem a szülőket, sem a gyerekeket! Ha már mindenképpen akarnak osztály karácsonyt, akkor én a tanár helyében arra venném rá őket, hogy saját kézzel gyártsanak valamit a másiknak. Na annak már lenne értelme!
2010. dec. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem semmilyen hagyományt vagy ilyesmit nem tanulnak a gyerekek abból, hogy valakinek ajándékot KELL venni. Ebből csak annyi jön le, hogy karácsonykor ajándékozni KELL, ha tetszik, ha nem. Kevés a gazdag ember, és én is jobban örülnék, ha a zsebpénzemet, vagy amit kérek rákölthetném azokra, akik fontosak is nekem, nem egy olyan osztálytársra mondjuk, akivel talán nem is beszélek, és nem is bírjuk egymást, csak épp őt húztam.


Mikor meg mondjuk valami haszontalan kis hülyeséget kapok, pedig én tényleg jót próbáltam adni és nem csak úgy összedobtam valamit a megszabott összeg feléért, akkor az tök rosszul esik ám.

2010. dec. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
22%

Lol, ez csak annak jelent problémát aki azt csinál belőle. Én el is felejtettem hogy aznap lesz az ajándékosztás, gyorsan vettem a büfében 2 tábla csokit és kész, ha nem lenne karácsony azt se kapott volna:D Mit kell ezen izgulni.

Legfeljebb a kihúzott név titokban tartása ami vitatható hogy van e értelme, mert az osztály legkevesebb mint fele úgy is elmondja/megtudja kit húzott/ki húzta őt. De azért ennek is megvan a kis feelingje.

2010. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
És szerinted annak milyen, aki mondjuk lehet, hogy összeállított valami normális kis csomagot, rendesen gondolkodott rajta, hogy mit adjon, hogy adja, minek örülne, akinek adni kell stb. és akkor ő meg kap két tábla csokit,a mit gyorsan megvettél a büfében? Ez az egyik oldala a problémának...
2010. dec. 15. 14:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!