Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiam iszik, és legál illetve...

Fiam iszik, és legál illetve könnyű drogokat fogyaszt. Hogyan értettethetném meg vele, hogy ezt ne csinálja?

Figyelt kérdés
19 éves, most kezdte a főiskolát. Már többször nagyon berugott, a habpatron gázát is előszeretettel szívja, marihuánát is fogyasztott már többször is. Lehet nem csinálná ezeket, ha nem lenne két elég szabadelvű, művészlélek színészpalánta barátja. Lehet, hogy ők viszik bele. Mit kéne tennem?

2014. nov. 9. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Anyu te vagy az?
2014. nov. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Mi szülők hajlamosak vagyunk a baráti körre fogni, ha valami rosszban vesz részt a csemeténk. Holott a hiba legtöbbször nem bennük van. Sokszor a mi (akár kimondatlan) elvárásaink az okozói a gyerek szorongásának, ami aztán a tudatmódosítók felé sodor(hat)-ja.

Így kapásból nem tudok neked használható tanácsot adni, kérdező. Az én gyerekeim már 30 felé járnak, és ha ki is próbáltak ezt-azt a maguk idejében, igazi probléma sohasem volt velük. De ígérem, gondolkodni fogok, és ha eszembe jut valami, megírom neked.

2014. nov. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Sok mindent nem tudsz tenni. :) most mondjam azt, hogy ezen előbb-utóbb a többség átesik? :) átestem én is, a párom is, (még durvábbakon is) most mégis teljesen normális életet élunk, én 30 éves vagyok, párom 33, van egy 5 éves kislányunk, és most várjuk a tesóját. :) Ha tiltod, csak azért is csinálni fogja. Idő. :) max. pár év, és kinő a dologból. :)
2014. nov. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most már késő. Felnőtt ember, nem fog végighallgatni sem, mert támadásnak, parancsolásnak veszi. Fiatalabb korában kellett volna bizonyos szemléletet belenevelni.
2014. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha 19 évig nem neveltétek, most már késő... Max. elmondhatod neki a véleményed, amennyiben anyagilag támogatjátok azt megvonhatjátok tőle, hülyeségre ne szórja el.

Vagy a drasztikusabb módszer: feljelented és kénytelen "elvonóra" menni, ha nem akar büntetést.

De valószínű valami lelki baja van, depressziós akármi, amiért ilyen anyagokhoz fordul.

2014. nov. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze füvezik és habpatront szív, menjen elvonnóra. Nem a nevelése lett elrontva, hanem tudja, mi jó neki és mértékkel csinálja azt. ÉN vagyok az apja, csak a feleségem, szereti ha idegenek beledumálnak, hogyan viselkedjünk a felnőtt gyerekünkkel.
2014. nov. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2014. nov. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
mai főiskolákon ez folyik. cél minél haszontalanabbak legyen a felnövekvő fiatalság.
2014. nov. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem ha nem függő módon használja őket akkor nincs ezzel semmi probléma. Mert ugye különféle tudatállapotokat nem feltétlenül szórakozás kedvééret él át egy ember. De ezt bonyolult lenne így leírnom. Ez a videó inkább a hallucinogénekről szól (a fű és a habpatron is részben az) de így is meg lehet közelíteni. Minenképp ajánlom.

http://www.youtube.com/watch?v=pugpp8M6w74

2014. nov. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyetemisták fele ezt csinálja. Mondjuk a habpatron gázát nem egészen értem, de 19 éves egyetemistaként inni és néha elszívni egy spanglit szerintem teljesen normális. Nálunk is ezt csinálja mindenki. (Társadalomtudományi karra járok, de a bölcsész, természettudományis, logisztikás, mérnök, és pedafggiás ismerőseim is ugyanígy buliznak, szóval ez nem a színészek sajátossága.) Erről szól az egyetem.
2014. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!