Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felnőttek, tinik! Milyen a 8....

Felnőttek, tinik! Milyen a 8. osztály? (lent)

Figyelt kérdés
Többet kell tanulni? Valakitől azt hallottam hogy könnyebb mint a 7.osztály. Mikorra kell eldöntenem hogy melyik gimiben tanulok tovább? És a ballagásra mikor kezdenek próbálná? Milyen volt nektek a 8,osztály? mentetek sulit látogatni?

2014. aug. 31. 08:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
A féléves jegyeket meg kell nyomni a felvételi miatt. Nem látom be, miért lenne könnyebb.
2014. aug. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
100%
Szerintem az a legkönnyebb. Egyedül a felvételik miatt kell izgulni,de utána már laza az egész :) nekem az volt a legjobb évem idáig,az osztálytársak is akkor voltak a legnormálisabbak :D
2014. aug. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
5%
Remek. Ne tanulj semmit, vhova úgy is felvesznek. Sulit menj látogatni ahova csak lehet, még ami nem érdekel oda is. Igazolják a lógásod.
2014. aug. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én is 8-ba megyek most,és megjelölök 2 sulit,úgyhogy te is mindenképp többet jelölj mert abból valahova biztos felvesznek! De a tanulásra hajts rá első félévbe!!!! :)
2014. aug. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Az első félévben nehéz, de aztán mikor túl vagy a felvételin már nagyon könnyű. Mi pl ballagásra az utolsó hetekben kezdtünk el próbálni. 15/L
2014. aug. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Most megyek egy erős gimibe.


Én szerettem a nyolcadikat. Akkor igazi osztályközösség voltunk. A félévi jegyeidre nagyon figyelj. Leginkább a felvételi tantárgyakra. De a második élév laza. minden tanár azzal tömte a mi fejünket hogy nem szabad ellazulni , de sokkal kevesebbet tanultam második félévben és ugyan olyan jó lett mint az előző :D


Ha érdekel még valami írj privátot ;)

2014. aug. 31. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Félévig a legjobb jegyekre kell törekedni.

Kezd el kiválogatni, hogy milyen iskolákba szeretnél továbbtanulni, erről majd kapsz egy lapot OF-től, amit téliszünetig lehet leadni.

Ha majd jársz előkészítőre, akkor abban az iskolában ajánlatos megírni a felvételit, de szinte akármelyik gimiben megírhatod. Január 17.-én egységesen írja meg mindenki. Majd mondják, hogy egyél csokit meg szőlőcukrot de semmit nem ér...

Írásbeli felvételi után Február 17 - Március 6.-ig behívnak szóbelizini.

Iskolafüggő, hogy mennyit számít szóbelid, de az összpontszám egyharmadánál nem szokott többet érni.

Kb:

50% írásbeli felvételi

20% vitt pontszámok

30% szóbeli felvételi

De mint már írtam, minden iskolába más.

Aztán lesz még egy lista, amin azt kell megjelölni, milyen sorrendben jelentkezel az iskolákba, ezt júniusban kell leadni.

Ballagásra kb áprilisban kezdtek próbálni, attól függ mennyire nehéz műsort adtok elő.

1 héten át lehet iskolát látogatni, de igyekeznek a jelölt iskoláid ugyan arra a napra tenni a látogatás, hogy ne hiányozhass egy egész héten át.

Mindig minden a tanulás körül forog szóval iskola és iskola között egyedül színvonalbeli különbség van. 16/f

2014. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Szia!

A tantárgyak ugyanazok csak nehezebbek pl. kémiát nagyon utáltam.Az első félévet meg kell hajtani mert igazából azon múlik nagyon sok minden.Az iskola látogatások már ősszel kezdődnek szóval már jó lenne sorrend szerint tudni minimum 3 iskolát ahova szeretnél menni.A keringőt is Októberbe szerintem már elkezdtük és egész évbe tartott nekünk mert volt vagy 6 fellépésünk.Ballagást gyakorolni?Azon mit kell gyakorolni minden évben ugyanaz csak most végig kell menni a sulin meg 7.be ti adtátok a tarisznyát most ti kapjátok.Mi ezt csak utolsó héten gyakoroltuk kb.3-szor.Az első félév gyorsan elrepült.A felvételire voltak ilyen külön órák matekból és magyarból is azokat nem szerettem mert plussz 2 óra minden héten és azok a feladatok szerintem nehezebbek voltam mint a felvételisek.Nem egy nagy cucc csak az időre kell figyelni meg nem szabad elizgulni.Utána jöttek a szóbelik legalábbis nekem mivel én emelt angolra mentem és mind a 3 suliba kellett angolul szóbeliznem amire ugyanúgy fel kellett készülni.Nekem ez nehezebb volt mind a felvételi.A 2. félév már lazítás volt azt már szerettem.Felvettek oda ahova szerettem volna menni és már nagyon várom a 9.-et. :)

2014. aug. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

NEKEM ilyen volt:

Idáig a legjobb iskolai évem volt. Az osztály már nagyon összeszokott volt, jó hangulatban teltek az órák. Nem vittem túlzásba a tanulást, valamikor januárban volt asszem a felvételi, én karácsony után kezdtem el készülni, az utolsó két hétben. (megjegyzem, az évfolyam 2. legjobb felvételijét írtam) Iskolák közül a szóbajöhető összes sulit jelöld meg, később még tudsz változtatni a sorrenden, ha kell. Ne aggódj, nagyon jó lesz minden! :)

2014. aug. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Első félév kemény, mert jól kell teljesítened a félévi miatt (és sokat kell készülnöd a felvételire), második félévben legalább kicsit elengedheted magad.
2014. aug. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!