Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti engednétek a 17...

Szülők, ti engednétek a 17 éves lányotoknak, hogy másfél év után a barátja itt aludhasson?

Figyelt kérdés
A lány áprilisban lesz 18, a fiú már annyi

2014. nov. 12. 22:16
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Csak enged meg nekik jó? Tök felesleges tiltani. Megoldják máshogy akkor (barátnőjénél alszik, közben meg a fiúnál stb.)


(Igen rettentő naiv vagy).

2014. nov. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is rettentő naivitásra utal :D 19 vagyok bár igaz fiú de anyámnak rengeteg mindent elmondok így ő is azt hiszi hogy nem hazudok

olyan dolgokat is elmondok neki amit más fiúk nem :) persze hogy benyeli hogy még nem feküdtem le senkivel amikor már 14 évesen lefeküdtem az akkor aktuális barátnőmmel akivel akkor 2 éve voltunk együtt ő akkor volt 15 ennek kb 5 éve

ilyen naiv szülőt :D kb anyám is úgy esküdözik hogy biztos igazat mondok meg még biztos senkivel nem voltam úgy együtt mint te

2014. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nagyon értem, hogy egyes szülők miért élnek abban a (tév)hitben, hogy bármi közük van a lassan felnőtt gyerekük szexuális életéhez. És itt most nem arról van szó, hogy kettesben átbeszélitek milyen védekezési lehetőségek vannak, de hogy ti családilag megbeszélitek, hogy ő még nem feküdt le, de majd várjátok esetleg a beszámolót, ha igen? Jobb, ha felfogod, hogy a lányod egy önálló indivídum, és nem természetes ilyet a szülőkkel megbeszélni. Majdnem felnőtt a lányod, te meg rá akarsz nézni bizonyos időközönként, hogy mit csinál a szobájában, ha nincs egyedül? Tudod, konkrétan utálnám az anyámat, ha ilyen lenne.... Elnézést a nyersességért, csak jobb, ha időben megtudod mi a helyzet.
2014. nov. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Rendben, van igazság abban amit írtatok. De istenem, tényleg mindenki azt gondolja, hogy biztos lefeküdtek már, csak azért mert ez a megszokott?! És hogyha igazat modtak, és még nem feküdtek le, akkor mi van, felborul a világ?! És nem, nem akarom a lányom minden percét ellenőrizni, sőt, de ha egyszer én vagyok az anyja, akkor minden jogom megvan arra, hogy aggódjak.
2014. nov. 13. 21:16
 25/34 anonim ***** válasza:
88%

Aggódni jogod van, de egy FELNŐTT ember életébe ilyen szinten beleavatkozni nincs.

Amúgy meg miért fáj neked ha lefekszenek egymással? A világ legtermészetesebb dolga, hogy a FELNŐTT párok szexelnek, 1.5 év után meg...ne viccelj már.

2014. nov. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Van jogod aggódni, de rájuk nyitni állandóan pl nevetséges, és ha az én anyám lenne, olyan hisztit vágnék hogy nemigaz. Te mit szólnál ha ő nyitogatna be hozzád meg a férjedhez? Azt is kitárgyaljátok családilag, hogy ti miket csináltok? Nem? Akkor hagyd a lányodat békén ezzel a témával. Ha akar akkor majd beszél veled.
2014. nov. 14. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, hogy az én családom nem ilyen. Apukám mindig is lazán kezelte a dolgokat, hiszen aki tiltással nevel, hazugságra tanít. Az elején megpróbáltam eltitkolni a kapcsolatomat, amikor 16 éves voltam, de hamar rájött. Megbeszéltük a dolgokat, lazán, nem feszengve. És akkor is elmondta, hogy neki bármit elmondhatok, mert szeret engem és nem akar rosszat, tanácsot is bármikor kérhetek. Valamint nem felejtette el, milyen volt fiatalnak lenni (pedig 32 éves volt, amikor születtem). Mindig is mellettem áltt és maximálisan támogatott.

Igaz, hogy 1,5 hónap után lefeküdtem az exbarátommal, de akkor is és azóta is felelőségteljesen védekezek (a mostani barátommal is), hogy ne is történhessen baj. Az együtt alvás sem volt tabu, igaz, fél év után aludtunk először együtt. Én örülök, hogy bármit meg tudok apukámmal beszélni és szerintem igenis remek nevelést kaptam tőle, mert bár lehet, hogy ő nem olvasott nekem fel ezer mesét, de emberré nevelt engem és a húgomat is és ehhez igenis kellett az őszinte kapcsolat.

19/l

2014. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Így igen engedném, 1,5 év után 17 évesen simán,persze hétvégén és nem minden hétvégén azért.
2014. nov. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
29%
Az azért erős,hogy felnőtt párok,tévhitben él aki szerint a 17 éves gyerek felnőtt,persze ne nézzen rá az anyuka de ettől függetlenül még mind a kettő gyerek
2014. nov. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem felnőtt párok, hanem lassan felnőtt gyereke. Nem ugyanaz. Nem 5 éves már a gyereke, tud gondolkodni, van saját véleménye, vannak vágyai és vannak elképzelései. Azért mert anno meghatároztak egy bűvös számot, miszerint 18 éves korától lesz nagykorú mindenki, még nem kell görcsösen ragaszkodni ehhez a számhoz és azt képzelnünk, hogy 18 éves koráig mindenki gyerek és barbibabázzon meg legózzon, hanem igenis tessék felfogni, hogy 17 évesen már lassan fel fog nőni. És nem, nem azon a napon, mikor betölti a 18at, márcsak azért sem, mert az is egyfajta gyermeteg viselkedésre utal, hogy egy anya a 17 éves lányát akarja kukkolni a szobájában, pedig gondolom ő már csak-csak nagykorú. Ismeritek azt a mondást, hogy a gyerekek csak vendégségben vannak a szülőknél?
2014. nov. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!