Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Most 9. -es a fiam. Nem tanul...

Most 9. -es a fiam. Nem tanul eleget, rengeteget rontott, még bukásra is áll. Próbáltunk rá hatni, szépen, csúnyán, de hatástalan. Megoldás?

Figyelt kérdés

2014. nov. 23. 10:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

Ha nem tanul mivel tölti az idejét?

Ha kell akkor oda kell ülni mellé és vele tanulni, kikérdezni tőle, stb.

2014. nov. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%

Eloszor is nezzetek magatokba, vajon ti mit csinaltok szarul?


Eloszor azt rendezzetek, utana tudtok a gyerekkel foglalkozni, mert amugy hiteltelenek vagytok a szemeben.


Ne papoljatok neki olyasmirol, amit ti magatok sem tartotok be/csinaltok.

2014. nov. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
utolsó!Végig gondoltam már mindent.Mindkettőnknek több diplomája van.Ezt most csak azért írom le,hogy én is és a férjem is rengeteget tanultunk.(én gyerek mellett mert korán szültem)Szóval jó példa van előtte bőven.Szerintem abban hibázhattunk hogy mindig mindent megkapott,amit kiejtett a száján.De a megoldást még mindig nem tudom a problémánkra...
2014. nov. 24. 18:57
 4/15 anonim ***** válasza:
25%

Talán drogozik?Vagy csak menő akar lenni?Esetleg valamit titkol előttetek?

1.Nem divat tanulni,

2.A 9.osztály nehéz(nekem például az volt a legnehezebb),

3.Akár drogozhat is(és ettől nem figyel),

4.Lehet az is,hogy túl sokat iszik(igen,ez a ti tudtotokon kívül is mehet,mivel biztos,hogy adtok neki zsebpénzt)-utóbbit nem kell megvonni,csak szépen adagolni.


ARRA KELL BÍZTATNI A GYEREKET,hogy bármi problémája(!) van,kérhet tőletek segítséget!És igaz,hogy először leüvöltitek a fejét,de aztán megnyugodtok.Megbeszélitek.Ez a megoldás!

2014. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

Az hogy hany diplomatok van mit sem szamit abban a tekintetben, hogy mennyire vagytok hitelesek a gyerek elott.


Az ilyen nagy valtozasoknak mindig van valami oka, es pusztan a kamaszodas nem eleg magyarazat. Ezt az okot kellene megkeresni, csak nagyon nehez lesz ha nem tud veletek oszinte lenni a fiatok, mert nem bizik bennetek.


Ami most tortenik, azert leginkabb ti vagytok a felelosok. Ha ezt elfogadjatok, akkor van esely megtalalni a megoldast.

2014. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
utolsó!Teljesen elfogadom és tudom,hogy a mi hibánk!Amit nem tudok, az a MEGOLDÁS!Ezért kértem itt véleményeket.De nagyon úgy tűnik,hogy te csak okoskodsz...
2014. nov. 25. 13:09
 7/15 anonim ***** válasza:
51%

Szerinted mi innen meg tudjuk neked mondani a megoldast? Adunk egy tippet, valami varazsszot, azt megmondod a fiadnak es minden megvaltozik?


Mi csak nemi iranymutatast adhatunk, hogy merre lehet keresgelni.

2014. nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
58%
Vagy lusta,ilyen is van,vagy lány van a dologban(ha szokott eljárni valahova suli után),én is legszívesebben a barátomhoz mennék iskola után egyből csak tudom hogy muszáj tanulnom,vagy nem érti a tananyagot és úgy nem is tudja megtanulni.Nem biztos hogy ez van,de én erre tippelnék. 17/l
2014. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Ha most 9.es, akkor még bőven van 3 és fél éve. 9.ben én is a legrosszabb tanulók között voltam, mindig bukásra állta pár tárgyból, sőt 10.ben pótvizsgáznom is kellett. Ehhez képest az érettségimben 2 hármasom lett, a többi mind 4es-5ös, kettőből emelteztem és állami képzésre járok az ország egyik legjobb egyetemére. 9.ben még egy csomó tölteléktantárgy van, fizika, kémia, földrajz, biológia, 2. nyelv. Ezek nehezek, nagyon lerontják az átlagot. Ellenben egyik sem érettségi tantárgy. Nem kell mindenben jónak lenni, ezeket csak túl kell élni. A legfontosabb az, hogy 1-2 tárgyat kiválasszon, amiből nagyon jónak kell lennie. Aztán tehet 2 emletet, megkapja a plusz pontokat, és bárhova felveszik. Az érettségi pedig sokkal könnyebb, mint akár egy mezei témazáró dolgozat. Szerintem ilyen korán teljesen felesleges parázni a tanulmányai miatt. Az érettségire kell csak rágyúrni.
2014. nov. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

arról kéne vele beszélgetni mi a baja a sulival

meddig tanultatok vele, es mikortól nem

a többi szülőnek. mi a véleménye az iskolaról, és a tanárokról

2014. nov. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!