Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi a véleményetek az "értelmis...

Mi a véleményetek az "értelmiségi" gyereknevelésről?

Figyelt kérdés
14 éves, budapesti fiú vagyok, egy elit hatosztályos gimnáziumba járok. Az elmúlt egy-két hónapban rádöbbentem pár dologra. Annak ellenére, hogy intelligens, okos, művelt gyerekek járnak az iskolánkba, a nagybetűs életről fogalma sincs egyikőnknek se. A legnagyobb önálló teljesítmény, amit fel tudunk mutatni, az az, hogy el tudunk jutni a suliba tömegközlekedéssel. Ez szerintem annak a következménye, hogy a szüleink mindig mindenben "kiszolgáltak minket kisebb korunkban, az egyetlen elvárás az volt, hogy tanuljunk jól. Emellett az osztályból mindenki minden délután otthon ül, vagy különórán van, de nagyon ritkán vannak együtt a barátok, illetve a másik nemre is úgy néz a többség, mint az alsósok. Pedig a szüleink semmit nem tiltanak meg, a látszat az, hogy nagyon jó fej, engedékeny szülők, viszont kisebb korunkban annyira belénk nevelték a "tanulni, tanulni, tanulni, mást se csinálni" mentalitást, hogy eszünkbe se jut szórakozni, kiengedni a fáradt gőzt. És emiatt így 8.-ban már elég stresszesek a mindennapjaim, csak tanulok és otthon vagyok. Mit gondoltok erről? Miben vagytok mellette, és miben ellene? Szülők és gyerekek válaszát is várom!

2014. nov. 26. 19:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

A nagybetűs életről annak sincs sok fogalma, aki szétbulizza magát.

A másik nemre sem kell feltétlenül rátapadni, ráértek később is.

Hogy gondolod a fáradt gőz kiengedését? Alkohol, éjszakába nyúló bulik? Mert akkor te sem gondolod helyesen.


Én azt gondolom, hogy 14 évesen az a minimum, hogy eljuss az iskolába, és a legjobb tudásod szerint tanulj, hozz jegyeket. Hétvégén a családdal vagyunk, kirándulunk, vagy csak otthon pihenünk. 14 évesen.

A többi osztálytárssal évente 2-3 alkalommal lehet otthoni házibulit tartani, délután kettőtől este nyolcig, alkoholmentesen és csak nyugisan.

2014. nov. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Eszemben sincs éjszakába nyúlóan bulizni, vagy alkoholt inni, de azért jobb lenne többet lenni a barátaimmal. Szerintem 14 évesen már nem csak a szüleivel lehet programja valakinek.
2014. nov. 26. 20:18
 3/24 A kérdező kommentje:
Mellesleg a házibuli se merül fel egyáltalán, bennem is van egyfajta szorongás minden kicsit nagyfiúsabb dologgal szemben, de próbálom leküzdeni. De érzem, hogy nagy gátlások és szorongások vannak bennem.
2014. nov. 26. 20:22
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem jó, ha ilyen szinten "gátolják" a gyereket. Olyan, mintha valami burokban nevelkedne, aztán hirtelen kikerül a "nagyvilágba" és majd csak néz, mert azt se tudja hogy kell 1 csekket feladni (szélsőséges példa, de most ez jutott eszembe :D) Én 15 éves vagyok.. néha kimegyünk piálni, de ettől függetlenül azért egész jól tanulok :)
2014. nov. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

A fiam elit 8 osztályosba jár - ide kicsit többet kell tanulni, mint a 6 osztályoshoz - vannak olyan tárgyak, amiből ötösre KELL teljesíteni és vannak, amire magasról sz.rok. Mondjuk nekünk könnyű, ő kicsi korától tudja, h mi szeretne lenni, szelektálhattuk a tárgyakat ennek megfelelően.

Külön jár matekra, franciára és angolra. 3 középfokú a cél érettségiig, tehát van rajta nyomás.

Ettől függetlenül ők járnak szórakozni barátokkal - hétvégén pont lesz a Symában egy rendezvény - szövődnek szerelmek, járnak táborba, jó a közösség nagyon. 13 éves. Sztem szimplán nem jó közegben vagy.

2014. nov. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kettes választ, te megértetted a lényeget. :) Jöhetnek még válaszok!
2014. nov. 26. 20:35
 7/24 anonim ***** válasza:
31%
Ja, igen: veszélyeztetett terhes voltam, volt, h hetekig ő vezette a háztartást.
2014. nov. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, első vagyok. Én is megértettem a lényeget, nem csak a korodbeli válaszoló. Írtad, hogy szülők válaszát is várod.

Én is voltam 14 éves, elhiheted.

2014. nov. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Ez irdatlan nagy hülyeség, már megbocsáss. Én is ilyen gyerek vagyok. "Elit". kitűnő voltam általánosban(8 osztály), jártam sportolni, zenélni, nyelvórára. 13-14 éves koromig kb. nem utaztam tömegközlekedésen (max. ha osztálykirándulásra busszal mentünk). Magán iskolába jártam. 10-en voltunk egy osztályban. Sokkal jobb általános volt, mint az államiak, tehetség gondozó, hogy úgy mondjam.


Ennek ellenére, mindenkiből életre való tinédzser lett. Most vagyok 12.-es, és sokkal határozottabb és érettebb vagyok az évfolyamom nagyobb részénél. Rengeteg barátom van. Kiforrott képem a jövőmről. És ez a többségre is igaz a régi iskolámból. Legalábbis az amit te írsz, hogy kis tutyimutyikák lettek volna senkire sem igaz. Sem az, hogy az ellenkező nemre rá se néznek. Mindenkinek normális kapcsolatai voltak 14-15-16 éves korától.


Szimplán rossz emberekkel vagy körülvéve. Illetve te magad is elkezdhetsz lázadni. Én 9.-be közöltem a szüleimmel, hogy akkor én innentől tanulom azt a 5 tantárgyat amire szükségem van, a többiből nem bukok meg. Illetve különórákból a mai napig van hetente 3-4-5. Ennek ellenére tudok a barátaimmal lenni, minden hétvégém szabad és jól teljesítek a suliba. Veletek is valami baj van, ha annyit kell tanulni, hogy hétvégén sincs 1-2 nap barátozni/kikapcsolódni...

2014. nov. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

Érdekes, hogy a 2-es válaszadóval ért egyet. Aki néha kijár piálni. Én nem jártam 14-15 évesen piálni szerencsére. Nem Kérdező, nem értette meg a 2-es a lényeget, majd pár év múlva te is rájössz:)

Inkább köszönd meg a szüleidnek, hogy ilyen iskolába járatnak. Ha meg a szüleid semmit nem tiltanak meg, akkor meg nem értem, hogy mi a problémád? Senki nem jár szórakozni az osztályból? Talán kezdeményezz, hogy ki menne el veled szombaton moziba vagy kávézóba?

Az éjszakába még ráérsz menni, majd érettségi után. Na, akkor leszel okos. Na, meg tudod milyen jó lesz az egyetemen? Nekem nagyon hiányzik:)

2014. nov. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!