Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 eves lanyom bejelentette,...

15 eves lanyom bejelentette, hogy dohanyzik. Mit kene tennem?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 18:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
49%
mutatni pár rohadó fogú, torokrákos fotót.
2014. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem erdekli.

Azt mondja: Egyszer valamiben meg kell halni. Hiaba mondom neki,hogy "csak nem mindegy mikor"... Magasrol tesz ra.

Mit tegyek?

2014. dec. 1. 18:42
 3/27 anonim ***** válasza:
48%
Meg kellett volna nevelni, amikor még lehetett
2014. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
89%

Semmit.

Ha tiltod akkor is csinálja. Majd egyszer megjön az esze. Reméljük.

2014. dec. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%

Semmit nem tudsz, ha cigizni akar, fog is.


Simán megoldják. Max. remélheted, hogy megunja, stb.

2014. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

semmit nem tudsz tenni. hagyd rá, ha adsz zsebpénzt ne növeld, stb...

amúgy én örülnék neki hogy őszintén elmondta.

2014. dec. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%
semmit nem tudsz tenni. Nekem az édesanyám nem csapott nagy balhét. 15 éves koromban kezdem, otthon nem cigiztem, de tudott róla hogy szívom. most 19 vagyok, egy éve leszoktam. A saját döntésem volt. szerintem nem éri meg veszekedni. Ha akarja, úgyis fogja csinálni. és csak akkor szokik le, ha Ő szeretné.
2014. dec. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

Semmit nem tehetsz, úgyse tudod megakadályozni.

Majd amikor ott fekszik az elfekvőben iszonyatos kínok közt haldokolva, majd akkor rájön, hogy élhetett volna még 10-15 jó évet, de akkor már mindegy. Bár lehet akkor se. Láttam én már olyat is, hogy bácsinak nem lehetett elég fájdalomcsillapítót adni, úgy szenvedett, de akkor se bírta letenni azt a szart.

Sajnálom kérdező. Tiltani hiába tiltanád, abban a korban van, hogy attól csak jobban csinálná. Maximum reménykedhetsz hogy magától abbahagyja.

2014. dec. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
54%

Én is dohányoztam amikor 14 éves koromban a többiek belevittek. Magamnak sosem kellett cigit vegyek, unokatesóm szerzett mindig, nekem semmibe sem került. Állandóan kínált megállás nélkül, egy nap 1 dobozzal biztos elszivatott velem. Olyan rosszul voltam tőle, de ugye ő is szívta velem együtt és "cikinek éreztem volna nemet mondani". 3 hónap sem kellett, annyira megútáltam, hogy nem bírtam ránézni, hányingerem volt az illatától is. Piros marboloval kinalt mindig, bár nem tudom ez mennyire számit. Szerintem kérj meg titokban egy dohányos ismerőst, hogy járjon el hasonlóképpen, hátha szerencséd lesz, én a saját példámból kiindulva csak ezt tudom mondani. Az azóta eltelt 12 évben sem érdekelt egyáltalán a dolog. A hányinger már nincs, de a füstjétől rosszul vagyok.

Annak idején apám is elkezdett dohányozni tizenévesen, akkor a nagyapja invitálta meg egy közös bagózásra csak úgy lazán. (Tényleg fiam, akkor te is rászoktál? Gyere, gyújtsunk rá akkor :) A legerősebb cigit adta neki és jó gyorsan elszivatta vele, ő sem merte azt mondani, hogy nem kell neki, égő lett volna. Elájult. Soha többet nem gyújtott rá.

2014. dec. 2. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
87%

8- as Hát te mekkora marhaságot írtál. Elfekvő mep haldoklás...

Kérdező szerintem ne tiltsd. Manapság a dohányzás már nem divat mint húsz éve, mondhatnám hogy ciki. Szerintem abba fogja hagyni magátol. Ha majd lesz egy normális barátja vagy gyereket fog várni a nők általában megváltoznak, megkomolyodnak.

Ha tiltod csak azért is csinálni fogja. :) és nyugi minden rendben lesz.

2014. dec. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!