Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek jó ha 1-2x megverj...

MártonHorvath70 kérdése:

Szerintetek jó ha 1-2x megverjük a gyerekünket? 15 éves

Figyelt kérdés
Sokszor a gyerekem visszabeszél..de úgy,mint ha a haverja lennék.Vagy ha rossz jegyet hoz az iskolából.Illetve elmegy itthonról úgy hogy el se engettük

2014. dec. 14. 18:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nevelni kellett volna, megtanítani a tiszteletre és a megfelelő viselkedésre. Ha elmegy otthonról engedély nélkül, akkor sem az a megoldás, hogy megvered, mert akkor hidd el, még inkább el akar majd menni. Meg kell tőle vonni pl. a zsebpénzt - akkor nem fog eljárni szórakozni, ha nincs miből. Vagy az internetet.
2014. dec. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
elég szar szülők lehettek ha 15 éves korára nem sikerült a gyereketeket megfelelően megnevelni, mondjuk ezt azzal is bizonyítod hogy azt hiszed a veréstől majd változik valami. elárulom: nem fog.
2014. dec. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Egy ket pofon nem art, en ugy gondolom ilyen esetekben, mert akkor lesz neveletlen ha most nem fekezitek meg.

Nem biztos hogy szuloktol tanulta a gyerek a lekezelo visszabeszelest, hanem a nevetlen barati koretol vagy az osztalytarstol.

15 evesen meg nem egy felnott emberol beszelunk!!


Aki viszont az ilyet rossz szulonek nevezi a kerdezot, az biztos tini valaszolo, vagy azt hiszi attol jo egy szulo, ha minden megvan engedve a gyereknek!

nekem sem volt meg engedve minden 16 evesen sem, mondjuk nem is vertek meg mert okot nem adtam, ra de ha elmentem volna vagy tisztelettlen lettem volna, tuti megvertek volna, apukam szigoru volt igy anyam mindig vele fenyitett hogy elmondalak apanak

2014. dec. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Micsoda kérdés ez. Természetesen! A verést erre találták ki! Szeretetet, tiszteletet ébreszt az elszenvedő alanyban, motiválja, jobb teljesítményre sarkallja, és imád majd ott lenni, ahol verik. Ja de csak akkor működik, ha minél többször megtörténik, és jó alaposan el kell verni.

*érezzük az iróniát*

2014. dec. 15. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

A megverés, soha, semmilyen körülmények között nem helyes. Valójában bűncselekmény, csak ezzel sokan nincsenek tisztába. (Kiskorú veszélyeztetése)

A rossz jegy miatt eleve TILOS büntetni.

A jó jegyért esetleg jutalmazni.

Sokan még mindig ösztönből nevelnek és fel sem fogják, hogy mennyit ártanak nap mint nem a gyerekeiknek.


15 éves gyereket egyébként már nevelni nem lehet.


Ajánlom figyelmedbe:

https://www.youtube.com/watch?v=S29W64tkQBk

2014. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem néha egy jól célzott, jól időzített atyai pofon jót tesz. Fontos, hogy a gyerek tudja, megértse az okát és természetesen ennek ne a fájdalomszerzés, a bántás legyen a célja. Szerintem ha tényleg nagyon csúnyán beszél veled akkor kaphat egyet, hogy tudja kivel beszél és magához térjen. Szerintem fontos, hogy szülő és gyerek között azért meglegyenek ezek a szerepek, ne éljen félelemben, rettegésben a gyerek, merjen őszinte lenni és szeresse a szüleit, érezze magát jól otthon és legyen jó családi hangulat, de a szülő legyen a főnök. Nekem kisebb koromban elég nagy szám volt és hisztis, rendetlen voltam, de kaptam pár megérdemelt pofont és szerintem mindenképpen jót tettek. Nem rettegek a szüleimtől, de tisztelem őket és azért annyira "tartok" tőlük, hogy nem verem át őket, nem csinálok olyat, amit ők nem engednének meg. Szerintem nálam egész jól bevált, sosem voltam még részeg, inni sem nagyon ittam, sosem cigiztem, nem járok el bulizni, jók a jegyeim és felelősségteljes is vagyok. Szerintem meg kell tanulni, hogy a tetteknek következménye van és ehhez van, akinél szükség van egy kis ilyesféle törődésre is. Viszont nem szabad túlzásba esni! Szerintem azt, hogy a megbeszéltnél később ér haza vagy engedély nélkül elmegy valahova azt meg lehetne beszélni, zsebpénzt megvonni vagy csökkenteni esetleg az internetezést korlátozni vagy valami, de nem kell egyből ütni. Rossz jegyekért pedig szerintem nem szabad. Ha a saját hibájából kap rossz osztályzatokat és sokkal többre is képes lenne, akkor beszéljetek róla. Segíts neki a tanulásban ha az a probléma, hogy nem ért valamit vagy esetleg nem elég jó a módszere. Ha szükséges és megengedhetitek akkor korrepetálásra vagy tanárhoz járhat. Ha amúgy jó tanuló csak éppen rossz napja volt vagy nem tudott készülni, akkor meg semmiképpen nem bántanám, van ilyen előfordul, majd kijavítja.
2014. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

Nevelheted azzal is, ha előre elmondod a lehetséges következményt. Engedély nélkül elmenni otthonról: egy hétig nincs net.

Visszabeszél: lehiggadás után bocsánatot kér.

Szerintem ennyi elég, ha nem vagy lusta következetesnek lenni.

Felnőni fájdalmas, és nem csak a szülőnek fáj. Verni fölösleges.

2014. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A nevelés csodákra képes. Sajnos sok fiatallal úgy bánnak, mint a hímestojással. Kötelességük semmi, csak jogaik. Sokan belerúgnak a tanárba, orvosba, szülőbe és szemtelenek is. Ha nem látom, el sem hiszem. Tisztelet a kivételnek. A rossz jegyért nem verném meg (iskola után nem mehetne sehova, fel kellene mondania a tanagyagot, amíg ki nem javítja), de a durva visszabeszélésért kapna egy pofont. Ha pedig engedély nélkül elmenne otthonról, akkor el is verném.
2014. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

A tiszteletet nem lehet kiharcolni, csak kiérdemelni. Nem gondolod hogy ez igaz?

Illetve ki is harcolhatod, hogy annyira akarod, de akkor számolj vele hogy lehetséges, nem lesz közelebbi kapcsolatod a gyerekeddel.

2014. dec. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%

És mire mész vele ? Egy 15 éves kamasz gyereket nem fognak a pofonok tanulásra ösztönözni . Ha rendszeresen,és jó alaposan elvered,a végén az arcodba is fog röhögni . Dacos viselkedést fogsz ezzel kiváltani nála méginkább.


Nektek biztos jó,mert levezetitek a dühötöket ,azt sem mondom,hogy talán nem érdemelne egy két nyakast,de hogy foganatja nem lesz,az is biztos.

2014. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!