Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy mondjam el neki finoman,...

Hogy mondjam el neki finoman, hogy a saját gyerekünket MI szeretnénk nevelni?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmről van szó, évekkel ezelőtt kiderült, hogy nem lehet gyereke. Lombikkal próbálkoznak, de nem nagyon jön össze, a férje örökbefogadásról hallani sem akar. Nekünk egy 2 éves kisfiunk van, akinek ő a keresztanyja. Szinte mindennap találkozunk valamilyen formában, de mostanában kezd kicsit furcsa lenni a helyzet. Úgy "neveli" a fiunkat, mintha a sajátja lenne, beleszól a döntéseinkbe, abba, hogy mit hogy csinálunk. Pl. mai eset: hosszabb haja van a kisfiunknak, helyes kis göndör fürtök, de jövő héten viszem fodrászhoz, mert mégiscsak kisfiú, nem növesztünk hajat :) Erre ő nekem esett, hogy nézzem meg milyen aranyos vele, felesleges levágatni, mert milyen jól áll, és hadd döntse már el a gyerek, hogy mit szeretne..

Ha valami dolgom van, ő szokott rá vigyázni. De kb. 3-4 naponta mindig kitalál valamit, csak hogy ő vigyázhasson rá, és ha megmondom neki, hogy Köszönöm szépen, de most nem kell vigyázni rá, akkor megsértődik.

Kezd úgy viselkedni, mintha az övé lenne.

Én nagyon sajnálom, hogy náluk nem lehet baba, de kezd az agyamra menni, hogy az enyémet szeretné kisajátítani..


Ti mit tennétek ebben a helyzetben?


2014. nov. 12. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia. Ismerös a helyzeted,én megszakítottam vele a kapcsolatot,de nagyon sokáig csak nyeltem.Sajátjának tekinntette a fiamat ha eljött hozzám. Megkértem,hogy ne menjen be a szobájába,mert tanul vagy játszik,erre a válasza,hogy öt szereti a fiam,rá nem haragszik,Fiam vegetáriánus lett,akkor miért nem eszik húst.Tapasztalatból mondom,hogy beszélgess el vele minél elöbb,ne engedd olyan sokáig mint én.
2014. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnos ebben a diszkrét utalás hogy ne szóljon bele, nem fog segíteni.

Először próbáld meg az udvarias határozottságot: A férjemmel úgy döntöttünk, hogy levágatjuk a haját. Megbeszéltem a férjemmel és egyetértettünk, hogy ehet/még nem ehet fagyit. Ezt majd mi döntjük el a férjemmel.

2014. nov. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!