Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy győzhetném meg a barátnőm...

Hogy győzhetném meg a barátnőmet arról, hogy tönkreteszi magát?

Figyelt kérdés
Mindketten 17/L vagyunk, és egy faluban is lakunk, már kiskorunk óta barátnők vagyunk, és most nagyon aggódok érte. Egy kisvárosba járunk gimibe már 3éve. Családunk nagyon hasonlít abban, hogy se az én,sem az ő szülei nem adnak zsebpénzt, legfeljebb minimálisat néha, ami persze nem jó, de túl éltük, hisz meg van mindenünk. De tavaly óta egyre többet hallom tőle, hogy így meg úgy nincs pénze, nem tud venni semmit... Tavaly kitalálta, hogy eljátsza a szüleinek hogy menzás, tehát megkapja a havi 7000 Ft-ot, de nem fizeti be, hanem elkölti ruhákra. Ez még most is így van, a szüleinek nem tűnik fel, vagy ha mégis, akkor azt hazudja, hogy turkálóból vette utolsó napokon 200Ft-ért. Ezt otthon el is hiszik neki. Komolyabb baja még nem volt belőle, mert a suliba elég rendesen hoz kaját, napi 3-4 kakaóscsigát, meg hasonlókat. Na de kitalálta, hogy ez a pénz neki mennyire kevés, és úgy döntött, hogy a szülitől kér havi + 6ezret, amiből "megveszi magának a reggelit". Tehát azt a pénzt is el akarja rakni. Szerintem ez nagyon nem normális dolog, hogy az egy éve kihagyott ebéd után a reggelit is ki akarja hagyni. Ezt már két hete csinálja, és minden nap panaszkodik, hogy éhes, és otthon csak vacsorára ehet, különben a szülei gyanút fognak, meg mennyire fáradt, stb. De utánna meg dicsekedik, hogy milyen farmerokat vett, meg dzsekit, amit nem tudott volna különben megvenni. Én meg sehogy sem tudom meggyőzni, már azt is mondtam neki, hogy nyárra keressünk valami diákmunkát, és így több pénze lenne, és nem tenné tönkre magát, de nem érti meg, és nem akarja a nyarát "elpazarolni" a munkára. Szerinte így könnyebb, szerintem meg tönkreteszi magát. Kérlek adjatok tanácsot, hogy mit mondhatnék még neki, hogy megjöjjön az esze?
2010. febr. 4. 01:03
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A lelkiismeretére próbálj meg hatni, bár nem sok lehet neki belőle. Egyszerűen undorító, amit művel. Hazudik, csal, szinte még lop is! Az ilyenekből lesznek a rossz emberek! Sőt, ő már most is az :( Hogy tud valaki ilyet megtenni? Hihetetlen...
2010. febr. 4. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%

Hát szerintem meg a lánynak van igaza, no nem így, hogy nem mond igazat, hanem abban, hogy 17 évesen már kaphatna zsebpénzt azért, legalább havi 10-et. Annyi biztos jutna, ha ilyen rendesen tud kaját vinni otthonról, nem lehetnek szegények. Vagy valamennyit, de nem kisgyerek már, aki nem kaphat, de még azok is szoktak kapni valamennyit, párszáz forintot.

Szóval ha nincs, szegény így próbálja meg felhívni a figyelmet, hogy kamasz, egy saját zug kéne neki a pénzben is, ami csak az övé. Mellesleg ezzel sunyiságra nevelik a szülei, tehát visszaüt a dolog. Én nagyon sajnálom ezt a lányt, ha én lennék az anyja, biztos, hogy adnék neki, eleve adtam volna.

2010. febr. 4. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyetértek azzal, hogy kaphatna, hisz mint írtam hasonló cipőben járok, de én nyárra keresek diákmunkát, meg hétvégéken is tesco meg hasonló helyeken találok munkát, nem azt mondom, hogy nekem nem esne jól, ha a szüleimtől kapnék, de megoldom, de őt nem bírom rávenni. És nagyon félek hogy tényleg tönkreteszi magát így hosszútávra, ráadásul pont most vagyunk abban az évben, hogy a továbbtanulásra kéne hajtani 1000-el, de így hogy tudna koncentrálni? Meséli, hogy mikor hazaér már dől is az ágyba, mert olyan fáradt.
2010. febr. 4. 02:49
 4/5 anonim válasza:
Szerintem kellene beszéljen a szüleivel,és nem veszik észre,hogy nincs jó bőrbe!Nem figyelnek eléggé rá.
2010. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
mondd meg a szüleinek hogy mit csinál!
2010. febr. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!