Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy győzhetném meg a szüleime...

Hogy győzhetném meg a szüleimet, hogy engedjenek egyedül mászkálni/buszozni?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok, és elég messze lakom a sulitól. Busszal kb 1 óra lenne. Megértem őket, hogy onnan nem engednek busszal, de a kb 6 utcára lévő Műv.házba se engednek el sétálva és ez engem eléggé zavar! Lehet, hogy holnap után azért kell kihagynom az egyik haverom "buliját", mert egyik szülőm se tud elvinni.[Nem házibuli, hanem délutáni bowling meg ilyesmi]

Hogy tudnám őket meggyőzni, hogy engedjenek kicsit "szabadon"?


2010. aug. 28. 21:18
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
És majd az iskolába is visznek téged kocsival? Vagy mi? Ez kicsit fura. Jövőre (elvileg) már középiskolás leszel, oda is mindig vinni fognak? Van, aki ilyen idősen kollégista lesz, vagy naponta 2 órát vonatozik a suliba, és mégis élnek. Szerintem ez egy kicsit beteges. Pl általánosban volt egy olyan barátnőm, akit mindig mindenhova vitt az anyja, reggel elvitte a suliba, délután érte ment, pedig 5 utcányira laktak a sulitól, és jó környék volt. Nem is csodálkoztam, amikor mentünk valahova, és nem tudta, h melyik busszal hova kell menni, hol van a megállója a környékünkön, meg félt a metróban. Ezzel a féltéssel csak életképtelenné nevelnek a szüleid. Nem ártana beszélni velük.
2010. aug. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Én úgy vettem rá szüleimet láttam rajtuk hogy fáradtak és aztmondam h leakarok menni (ezt 9 évesen :D) és erre azt mondták hogy nem jönnek le velem mennyek le egyedül ha akarok . És fokozatosan messzebbre engedtek el a városban.
2010. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát mondd azt h. mindenki egyedül megy:D..stb.
2010. aug. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Jövőre még csak 8.-os leszek, év vesztes vagyok. Igen reggel bevisznek [ezt nem is bánom:D], aztán amikor vége a sulinak, akkor meg haza. Az az érv nem hat rájuk, hogy "de mindenki így megy haza, és olyan gáz, hogy jöttök értem!"...
2010. aug. 29. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

én 8.ban ha sírtam volna sem vittek volna be a suliba haza meg pláne nem. és neke is 1 óra volt a busz...

a szüleid rögeszmésen féltenek téged és ez a hátrányodra válik. sok mindenből maradsz ki és amikor már kezdessz megkomolyodni, igaziéletet élni abból csak hazudozások lesznek.

legjobb haveromék szülei is hasonlóan gondolkoznak(bár ennyire nem durván) és haverom hazudozik nekik (nem tiszteli őket) és ellenséges velük szemben, mert úgy érzi hogy nem hadják élni.

én már 5.esen busszal jártam(eleinte nővérem elkisért aztán egyedül)

és szerintem mutasd meg ezt a kérdést a szüleidnek és talán észreveszik hogy ez neked nemjó és enyhítenek.

16/f laza szabályokkal és még mindig élek, boldogan és tisztelem a szüleim!!!!

2010. aug. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy sokat nézik a híradót :))


ismerik a barátaidet és azok szüleit? szerintem kéne szervezned egy bulit magatokhoz, ahol a szüleid is ott vannak és ahol megismerhetnék a barátaidat, esetleg azok szüleit.

2010. szept. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon durva.

Szerencsére én nem így lettem nevelve, 3-4évesen már pár utcányira elmehettem egyedül(bár lehet hogy követtek nem tudom:))

9évesen kimentem a városból is:D


Őket se engedték el ennyi idősen? Mit mondanak mért nem mehetsz?

2010. szept. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
olyanokat mondanak, hoyg engem még a járdán is elütnének, meg hogy inkább örüljek amiért nem kell a 10 kilós táskámat cipelni, meg hogy milyen sok idő lenne, ha buszoznék...
2010. szept. 15. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!