Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elmenjek? (Szilveszter)

Elmenjek? (Szilveszter)

Figyelt kérdés

Szóval a következő szituáció állt elő, amit nem tudom, hogy hogyan kéne kezelnem:

Idén - életemben először - meg lettem hívva egy szilveszteri bulira. Nem kell semmi nagy dolgra gondolni, egy egyszerű, több emberes, kicsit pizsi party jellegű dologról lenne szó, amit az egyik barátnőm rendez. Nagyon örültem, amikor felmerült az az ötlet, hogy együtt szilveszterezzen a baráti társaságunk, de kesőbb kiderült, hogy az egyik barátnőm külföldön lesz az egész szünetben. Így lett meghívva pár másik lány is a sulinkból, akik jóba vannak ezzel a bulit rendező barátnőmmel. A probléma csak az, hogy én ezeket a lányokat nem kifejezetten kedvelem, valamint nem is igazán ismerem őket. Kissé visszahúzodó és félénk vagyok, emiatt lehet lennének kisebb problémáim, de ezen még csak csak felül tudnék emelkedni, de mint nem rég kiderült ez is csak egy újabb "b*sszunk be, minél jobban" típusú party lesz. Nekem nincs problémám a mértékletes alkohol fogyasztással, de egyszerűen rosszul vagyok attól, amikor valakik csak azért isznak mert, hogy milyen jó buli, utána meg mondogatják, hogy ők mekkora alkoholisták stb. És sajnos úgy érzem, hogy ez a buli is csak abba az irányba fog elmenni, na meg a WC telehányásának irányába. Az a barátnőm, akivel általában a "fogom-a-hajad-míg-hánysz,-vigyázok-rád-amíg-rosszul-vagy,- viszont-én-szinte-semennyit-sem-iszom" mentalitást szoktuk gyakorolni, ő van külföldön, így totál egyedül lennék ilyen szempontból... Egy másik barátnőm szintén vacilál a többi lány miatt és tőlem tette függővé azt, hogy elmegy-e. Közben a legjobb barátnőmmel sincsenek köztünk rendben a dolgok és persze ő is ott lesz.

Egyrészről szeretnék elmenni, mert hátha új élményeket és barátnőket szereznék, de másrészről viszont semmi kedvem a dologhoz, a fentiek miatt. De persze attól is félek, hogy ezután sehova sem fognak engem hívni többé meg, hogy teljesen tönkre fogja tenni a barátságaimat, ha nem megyek el.

Minden segítségnek, észrevételnek nagyon örülnék. Elnézést kérek a helyesírásért és azért, ha egy kicsit zagyva és nyafogós lett.

17L



2014. dec. 29. 23:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Huu ez kicsit bonyolult helyzet:D

De én a helyedbe mennék. Irtad,hogy van az a barátnőd aki a többi lány miatt vacilál és ha te mész akkor megy ő is. Max majd vele elleszel:)

De szerintem egy próbát megér,hátha a legjobb barátnőddel is kibékülsz,és hátha a többi lányról is kiderül hogy nem is olyan szörnyűek és jóba is lesztek. Ha pedig nagyon rosszul érzed magad a társaságukba,max kitalálsz valamit és hazamész

2014. dec. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el, érezd jól magad, ne pedig azon szörnyülködj hogy mennyit isznak. Nem azt mondom, hogy idd le magad a sárga földig, de szerintem belefér ha iszol egy keveset, és csatlakozol hozzájuk. Feloldódik a félénkséged, így könnyebben meg is ismersz néhány új embert. Mi ebben a rossz? :)
2014. dec. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is elmennék a helyedbe-eltekintve attól,hogy nem bírom az ilyen 'csak csajok bulikat'-.

Ha nem érzed jól magad akkor azt mondod nagyon rosszul lettél-hánytál és sajnálod,de haza kell menned.


Szerintem ha nem mennél el megbánnád.

2014. dec. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Menjél.
2014. dec. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
B*sszunk be mert az jó bulit kihagynám. Ott a másik barátnőd, vele próbálj meg elmenni máshova, esetleg valamelyikőtöknél ellenni. Amúgy a külföldön levő barátnőd nem az új legjobb barátnőd? Ha a "mostanival" haragban vagy....
2014. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem mennek ilyen buliba, foleg, ha kedvem sincs hozza.
2014. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is menj el,általában ezekből a "semmi kedvem elmenni" bulikból szoktak a legjobb élmények születni.Majd azért írd meg,hogy hogy érezted magad!
2014. dec. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én elmennék, szerintem még mindig jobb, mint otthon ülni. Maximum ha nem érezném jól magam, akkor hazamennék valamilyen indokkal (persze, ha megoldható).

De ha nincs kedved egyáltalán, csak külső nyomásra akarsz menni, akkor inkább maradj otthon, semmi értelme magadra erőszakolni ilyen dolgokat.

Egyébként én is buliztam már olyanokkal, akiket nem kifejezetten kedvelek, mégis ha együtt van a társaság, isznak egy kicsit, táncolnak, vagy bármi, akkor felszabadultabbak az emberek. Általában nincs veszekedés, vagy egymás cikizése, hiszen mindenki jól szeretné érezni magát, nem azzal törődik, hogy mivel ronthatná el a másik kedvét. Ha meg csak szimplán unszimpatikusak azok az emberek neked, akkor lehet most közelebb kerültök kicsit, összebarátkoztok.

2014. dec. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen házibuli-szerűségben leszek, és lesz ott két lány akiket nagyon nem bírok, de majd nem velük leszek el főleg :D én is félős vagyok, de jó érzés ha össze tudom szedni magam és emberek közé menni.

Szerintem is menj el, max ha nagyon rosszul érzed magad, bekamuzol valamit, hogy pl rosszul vagy, aztán hazamész.

De ha "választasz" magadnak 1-2 normálisabb lányt a társaságból, akik nem isznak hányásig, akkor vele/velük jól eldumálhatsz, a többiek meg hadd igyanak :D

2014. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
szerintem is menj el, nem lesz károdra hogyha elmész, annyira meg biztos nem rúgnak be hogy széthánynák magukat.
2014. dec. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!