Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A legokosabb kisgyerek volt -...

A legokosabb kisgyerek volt - ma már tökkelütött, tök buta. Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Később kezdte az óvodát, és otthon nem volt fantáziám hozzá hároméves korától. Mégis, dvd-ről megtanulta az összes angol szót. A beszéd nehezen állt össze, de első osztályban nagyon ügyes volt. Másodikban hülye, harmadikban okos, negyedikben és ötödikben szintén jó.

A nyári szünetet az angol miatt végigtanulta, mostanra pedig leeresztett. Most hatodikos, és teljesen tökkelütött.


Már az egyjegyű összeadás is nehezen megy...


Suliba se akar menni, inkább csak otthon fekszik. Zsebpénzért sem tanul...


2015. jan. 3. 06:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, az hogy hogyan vélekedsz róla, tényleg gáz, de most nem ez a kérdés.

Viszont ha látványosan elbutul, tehát tényleg úgy látod, hogy romlik a teljesítménye és ez nem a szorgalmán, vagy hozzáállásán múlik, hanem "elbutul" akkor nem ártana orvoshoz menni.

2015. jan. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kifáradt.

Igaz, én 12. osztályba járok, de én is az utóbbi 3-4 évben érzem azt, hogy egészen egyszerűen belefásultam ebbe az egészbe. Gondold csak el, felkelni, bemenni, teljesíteni, sokat elvárnak, jól csinálni, délután hazaesni, megint tanulni, jön az este, alvás, és ez elölről. Idegőrlő.

Az első 8 tanévemben a legrosszabb jegyen is négyes volt. Éves szinten 2-3 darab. Most meg, bár jó tanuló vagyok pár éve(4,7-4,9 átlaggal), érzem, hogy ezért sokkal többet kéne küzdenem, kaparnom, de nem akarom, nem érdekel, idegösszeomlok. Van már bőven az egyestől az ötösig mindenem. Lehet, neki most jött el ez a kiégős korszak. Öcsémen is látom jeleit, ő hetedikes.

Mindketten végigdöglöttük a szünetet, a könyvekbe jó, ha a pók bele nem fialt, ki nem nyitottuk a 2 hét alatt...


Adj időt a fiúnak. Most jön majd az, hogy meg kell találnotok, mi érdekli, és arra terelni. Ha nem megy a földrajz, hagyjátok. Menjen helyette akkor az angol. De azt se kényszeresen, csak az ő tempójában. Senkinek nem lesz az jó, ha kis robotként tekintesz a srácra...

2015. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

műszaki képzés és a matek XD



ne nevettess... látom kik mennek ilyen képzésekre többnyire, hát nem a matekzsenik

igazi matekot ott tanítanak először, aki az első évet elvégzi megcsinálja az egyetemet

2015. jan. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

azt hiszem, sok neki az idegennyelv. nincs nyelvérzéke. ki tudja, talán még jót is tettünk ezzel az iskolával, mert máskülönben olyan ember lett volna belőle, aki képtelen megszólalni idegen nyelven.


de szenvedünk, nagyon. lerontja a többi jegyét és fáradtak vagyunk. sajnos kikészülök.

2015. jan. 5. 14:19
 15/18 anonim ***** válasza:

lehet azért mert a 6. az első osztály ahol már tanulni kell, és alapvetően hogy valaki tehetséges semmit nem számít

mit lehet 5.ben angolt tanulni? még rendes személyisége sincs, gimnáziumban bőven elég lesz neki angollal célzottan foglalkozni

2015. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
amúgy én 8 évig németes voltam, és így is két nyelvvizsgával jöttem ki a gimiből pedig nekem aztán nem sok nyelvérzékem van
2015. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

többet kéne vele törődni, többet szeretgetni

a gyereked nem hülye

milyen szülő az olyan aki azt mondja a gyerekére, hogy elhülyül?

mondogatod is neki?

gondolom a munkahelyeden a főnököd is azt mondogatja, mekkora tökkelütött vagy, a munkád semmit sem ér, ehhez sem értesz, hülye vagy, és te ennek hatására még keményebben dolgozol, aha

kicsit gondolkozz már el, mit csinálsz! csodálkozol, hogy fekszik? semmi sikerélménye nincs! csak a szart kapja a nyakába, miért csinálná?

menj el nevelési tanácsadóhoz

először egyedül, a gyereket ne terheld ezzel, aztán majd ő elmondja hogyan tovább

2015. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nyelverzeknvzek ehhez semmi koze. Ha nem tud megtanulni egny idegen nyelvet, annak a motivalatlansag es a rossz modszerek az okai.
2015. jan. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!