Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, ha anya állandóan...

Mit tegyek, ha anya állandóan rajtam vezeti le a napi stresszt?

Figyelt kérdés
Mindennap mikor este hazaér a munkából, órákat üvöltözik velem. Iskola után mikor hazaérek mindig elmosogatok, kiviszem a szemetet, ha kell kiporszívózók de mintha észre sem venné, bezzeg ha egyszer elfelejtem megcsinálni akkor már felelőtlen és igénytelen vagyok meg primitív, és nem lesz belőlem semmi. Az miért nem számít, hogy a 22 éves bátyám egész nap itthon ül, nem csinál semmit csak fosztja a hűtőt és fetreng? Ő mégis etalonnak számít. Nem vagyok a legjobb tanuló, hármas-négyes vagyok, ez lehet a baj? Akárhányszor megpróbálok védekezni, anyám lekever pár jó nagy pofont. Nem tudom magamat megvédeni, mert csak neki lehet igaza. Mit tehetnék? Nem merek már hazajönni, gyomoridegem van az itthoni léttől, és szívesebben járok iskolába mint haza. Kérlek, segítsetek! 16/l
2015. jan. 6. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy nagyon szomorú dolog, de egyes emberek addig terrorizálnak fizikailag, amíg erősebbnek érzik magukat, amíg úgy érzik, hogy megtehetik.


Engem apám addig a pontig terrorizált, ide értve fizikailag (pofon, fellökés, üvegek közzé belökött ahol a szilánkok megvágtak, deszkával ütött fejbe), amíg vissza nem ütöttem. Pontosabban még csak nem is ütöttem, hanem mikor nekem akarj jönni, akkor lefogtam, aztán mikor el akart lökni, akkor én vittem le a padlóra őt, és addig nem eresztettem el, amíg meg nem adta magát.

Nem okoztam neki semmi sebesülést vagy fájdalmat, csak aktívan megvédtem magam fizikailag. Attól fogva nem próbált megütni, és harmonikusnak mondható a kapcsolatunk.


Sajnos lehet hogy arra lesz szükség, hogy amikor anyád lenyom egy pofont, akkor visszaadd neki, vagy lefogd a kezét. Ha esetleg a bátyád is kezet emelne rád, akkor pedig menj el a rendőrsére, vetess látleletet és jelentsd fel őket. Sajnos vannak emberek, akik egészen addig fognak veled erőszakoskodni, amíg meg nem léped ezt.

2015. jan. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom hogy ilyen anyád van.Nem rajtad kellene levezetnie a feszültséget.én anyám is kb ilyen volt.szerintem nagyon nem tudsz vele mit kezdeni.a 3-4 es átlag szerintem jó,bár. Lehet neki kevés.esetleg próbálj meg vele leülni beszélni,mond meg neki hogy te szívesen meghallgatod ha van valami problémája,esetleg szervezz kettőtöknek egy csajos napot.öleld meg sokszor és mond hogy nagyon szeretemd.Lássa rajtad hogy rád számíthat.Remélem hogy valamelyik tanács beválik.
2015. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

te áldozat vagy

ez a szereped a családban

anyukádat biztos sok stressz éri a munkahelyén, ránéz a fiára, és mindezt rajtad vezeti le.

valamiért te lettél a villámhárító


ha kiabál, verekszik, hagyd ott

egyszerüen szó nélkül hagyd ott

mint egy 5 éves hisztis kisgyerekkel, úgy bánj vele.

és ameddig nem közelít normálisan, megbánóan, nem akar normálisan beszélgetni ne is szólj hozzá, egészen addig ne, amig normális hangnemben nem beszél veled


az elején nehéz lesz, mert hozzá van szokva, hogy téged lehet csesztetni, nem fog egyből leállni, ezért következetesnek kell lenned vele, mint írtam akár egy 5 évessel

be fog próbálkozni mint egy 5 éves hiszts kisgyerek

2015. jan. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Üvölts rá és pofozd vissza. Aki ilyen a gyerekével az megérdemli.

Azt hiszed, hogy azzal elérsz valamit ha megteszed amit parancsol? Francokat.

Te majd akkor teszel neki szívességet aranyom, ha hajlandó ha nem is úgy kezelni ahogy a gyerekét, de legalább emberszámba vesz.

Sok sikert, erős legyél <3

2015. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgyis szívesen vagy máshol akkor menj oda. Idegbeteg, az idegbetegeket pedig fel kell idegesíteni, hogy aztán lehiggadjanak. Majd 10 szer a falba veri a fejét, aztán mire hazajössz megnyugszik. Csak köszönj be neki, és ha idegbetegen köszönt kimész és visszajössz később. Kétlem, hogy üldözőbe venne, de ha igen eltudsz futni.

Sajnos az emberek 99%-a azt hiszi ő a jó és a többiek a hülyék. Pláne egy szülő, aki úgy van vele, hogy ha szült egy gyereket akkor ő már mindent tud.

Sajnos nem így van, és mivel ennyi idős embernek nem lehet változtatni a jellemén, ezért nem szabad foglalkoznod vele. Majd ha nem működik az amit eddig csinált kénytelen lesz változtatni. Vagy nem fogja tudni feldolgozni és felakasztja magát. De ennyire fogyatékos ember nem lehetne szülő

2015. jan. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Először is nagyon sajnálom ezt az egészet ami veled történik. Nekem is van 2 lányom de számomra elképzelhetetlen, hogy valaki így bánjon a saját gyerekével. Sajnos jó tanácsot nem tudok adni, nem lehet tudni mire, hogy reagálna de egyet ne felejts el soha, ez sose a te hibád!!! Ennek az egésznek semmi köze a tanulmányi eredményeidhez, ő sajnos ilyen, és akkor se változna ha szín 5-ös lennél.
2015. jan. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok én is, annyi különbséggel, hogy engem sosem ver meg, de mindenért ordibál velem, bezzeg a bátyám az születése óta egy szent, pedig semmit nem csinál itthon... nekem erre még van egy "drága" mostoha apám is.. aki lelki terrorban tart brtuális, amik szoktak menni. Szóval hidd el... nem vagy egyedül!!! :( Kiskoromtól fogva irigykedve, könnyes szemmel nézem az olyan szülőket, akik ölelik, puszilják a gyereküket.. De magadat tényleg ne hibáztasd sose, én 4,7-es átlaggal is ugyanúgy fekete bárány vagyok, mint 3,8-assal voltam, szóval szerintem ennek nincs hozzá köze. Mást nem tudunk csinálni, mint beletörődni és várni, hogy minél előbb saját lábra tudjunk állni... am azt csináld ilyenkor, ha üvöltözik, hogy teljes lelki nyugalommal hagyd ott. Nálam ez beválik. Van, hogy utánam jön. Akár az ágyából is képes felkelni, de utánam jön.:D Ilyenkor vagy kimegyek a házból, vagy pl. este szimplán levegőnek nézem... majd megunja.

16/L

2015. febr. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is hasonlóan nőttem fel, az én anyám borderlineos volt. Nárcisztikussal kombinálva :) El lehet képzelni. Nem tudom, nő vagy-e vagy férfi, de ahogy kiolvasom, inkább nő. Szerintem az anyád irígy rád, ő lehet az egyetlen nő a családban és nem tűr meg maga mellett egy másikat. Nagyon hamar engedd el a vágyat a szeretetére, mert akkor folyamatos hiányérzetben fogod élni az életed. Ő abból táplálkozik, hogy elszívja az életenergiád és folyamatos terrorban tart téged. Első adandó alkalommal menj el otthonról. Sajnos, ha ez tényleg ilyen és mindig ilyesmi volt, soha nem lesz őszinte kapcsolatotok. Valószínűleg csak akkor bírna valamennyire elviselni, ha pont olyan lennél, mint ő. Vigyáznod kell, hogy el ne tanuld tőle a szarságait. Hidd el, ezt csak a tőle távol töltött idő oldhatja meg. El kell döntened, hogy fontosabb vagy magadnak, mint ő neked és mint te neki. Ő elképzelhető, hogy soha nem tisztelt téged.
2023. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!