Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi cukorbetegségnél...

A terhességi cukorbetegségnél az a lényeg, hogy a mért értékek mindig a határ alatt legyenek vagy az is, hogy ne legyenek nagy különbségek?

Figyelt kérdés
Az éhgyomri is jó szokott lenni és az 1órás is, de van hogy ebéd után 5,0 és vacsora után meg 6,8. nem baj a nagy különbség?
2014. dec. 18. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesség alapvetően egy inzulinrezisztens állapot. Ilyenkor gyorsabban ugrálnak az értékek. Az a fontos, hogy határértéken belül maradjon. Amúgy az otthoni étkezések után mért 1 órás érték nem mérvadó, ezért van a cukorterheléses vizsgálat, ahol egzakt módon tudják vizsgálni a kiszámított mennyiségű terhelésre adott válaszreakciót.
2014. dec. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igen, az a lényeg, hogy határértéken belül maradjon, de ennél azért bonyolultabb. a 160g-os diéta azt jelenti, hogy 160g ch KELL enni, akkor is ha nem vagy éhes és akkor is ha majd éhen halsz :) meg van adva melyik étkezésre mennyi ch-t kell enni és ez nem azt jelenti, hogy az alatt kell lenni hanem pontosan annyit kell. ha betartod akkor elég annyi, hogy határ alatt legyen, de nem fog így ugrálni.

amúgy miért 1 órást mérsz? ezt mondták? nekem 2 órával étkezés után kellett mindig mérnem

2014. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
180-as diétát tartok, nekem 1órát mondtak. a két órásnak mennyi a határa? 1 órásnál 7,0. az eddig mindig alatta volna. egyszer mértem 2 óra múlva is, akkor kicsit kevesebb volt mint az 1 órás. a terheléses épp 7,8 volt. éhgyomri 4,0,-4,6. eddig a legmagasabb mért értékem 6,8 volt, mert ettem rozskenyeret. a 180-nál kicsit kevesebb szokott lenni, így is határon belül vagyok...
2014. dec. 18. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Terheseknek egy órásat kell nézni. És igenis fontos az otthoni mérés, nekem így derült ki, hogy inzulin kell.
2014. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!