Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha észrevennétek, hogy a gyereketek vagdossa magát és nem lenne hajlandó beszélni róla?

Figyelt kérdés
Egy másik kategóriában volt erről egy kérdés. Az én fiam még baba, de néha elgondolkodok mi lesz majd ha kamasz lesz, én sem voltam egy jó gyerek. Depresszió, ivászat, egyebek. De ez a vagdosás most nagy "divat", engem megrémiszt. Tudom, a megelőzésen és a nevelésen van a hangsúly, de mit tennétek, ha már baj van?
2015. jan. 9. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Én még nem vagyok szülő, a kamaszkoron viszont már túl vagyok. Rengeteg olyan ismerősöm van, akik tinikorukban vagdosták magukat. Valahogy az a véletlen egybeesés, hogy közülük senkinek sem volt valódi támogató, törődő, bizalmi családi háttere.

Szerintem ha a gyerekeddel fejlődése során folyamatosan törődsz; és úgy hallgatod meg, hogy azért nem erőszakolod ki belőle az információkat, ha épp valamit nem akar elmondani; és ha rossz dolgot mond, akkor értékeled, hogy őszinte, és nem lecseszed, hanem támogatod, valóban beszélgetsz vele, nem csak megszokásból, akkor nem lesznek ilyen szintű problémái. Ja és a másik legfontosabb: mindkét szülőnek a feltétel nélküli szeretetet kell közvetítenie a gyerek felé, mert az önértékelési problémák leggyakrabban a szülői törődés és szeretet hiányából fakadnak. Én is utáltam magam fiatalon, pont amiatt, mert apám soha nem fejezte ki, hogy szeret vagy hogy büszke lenne rám, sosem tudtam neki megfelelni. De a vagdosásig nem jutottam el, mert azért annál jobban figyeltek rám a szüleim, nem volt szükség ilyen szintű feltűnési viszketegségre.

2015. jan. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ha idáig fajulna a kapcsolatom a gyerekemmel (ugyan még nincsen) na hát akkor rohadtul mélyen magamba néznék, a szülő helyében, hogy eddig miért nem tűnt fel, hogy gondjai vannak a gyereknek? Hosszú út, és nagyon sok csalódás vezet idáig.
2015. jan. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Én kamasz lány vagyok és vagdostam magam, én sem beszéltem róla anyukámnak mert egyszerűen nem voltam rá képes. Nem titkolózni akartam, csak szégyelltem magam és amikor észrevette akkor már meg is bántam.:/ Szerintem nem kéne erőltetni, hogy a gyerek mondja el a problémáit mert nagyon nehéz.. 16/L
2015. jan. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És te 3-as miért csináltad?
2015. jan. 10. 12:51
 5/8 anonim válasza:
47%
Nem értek egyek a válaszolókkal vagyis nem minden esetben. A kérdezőnek igaza van, ez manapság egyfajta "divat" lett a gyerekek körében. Sajnos. Tavaly mi is átestünk rajta amikor az akkor 13 éves lányom kezdte magát vagdosni. Nincs semmi rossz háttér, nem vagyunk gazdagok de a vidámság és az összetartás igencsak jellemző a családunkra. Mindent meg tudunk beszélni, a gyerekeinket mindig meghallgatjuk és meg is beszéljük a gondokat, örömöket. Amikor rájöttem a dologra akkor nagyon megijedtem és egyfolytában azon kattogtam, hogy húzzam ki ebből az egészből. Sokat beszélgettünk, sőt rengeteget, de semmit nem erőltettem mindig próbáltam teljesen nyugodtan, megfontoltan beszélni vele. Sose faggatóztam inkább óvatosan próbáltam úgy alakítani a beszélgetéseket, hogy ő maga akarjon mesélni. Volt egy gyanúm ami be is igazolódott, nem magától jött az ötlet hanem a barátnőjétől akinek elég változékony volt a hangulata. Nem tiltottam el tőle mert ezzel többet ártottam volna a dolognak meg a suliban úgyis találkoztak volna ha akarom ha nem. De szépen óvatosan odáig vezettem a beszélgetéseket, hogy ma bár beszélnek egymással de már nem a legjobb barátnők, és a barátsággal együtt eltűnt a vagdosás is. Na és az egyik beszélgetésünkkor azt is mondta, hogy a fél suli ezt csinálja. Ilyenkor bár nehéz de nagyon észnél kell lenni. Tehát ne általánosítsunk mert ez sajnos nem csak a rossz családból való gyerekekkel fordulhat elő akikkel nem foglalkoznak a szülei. Ezt csak azért írom, hogy azok a szülők se dőljenek hátra nyugodtan akiknél minden rendben otthon, mert a legcukibb kamasznál is résen kell lenni, hogy segíteni tudjunk nekik ha kell.
2015. jan. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos tökéletes az a nevelés, ahol a gyerek leugrik a hídról, ha a fél iskola ezt csinálja. Már nem azért... :)
2015. jan. 11. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 16 vagyok régen talán 12-13 éves lehettem amikor gyakran vágtam magam először szerintem csak kiváncsiság volt bár kreáltam magamnak problémákat is.

A családi hátterem pénz ügyileg is jó és a viszonyom is jó a szüleimmel persze rengeteg dolog van amiben nem értek velük eggyet de szeretem bennük hogy ilyenkor kiválló vita partnerek.

De még mainappig van hogy néha nagyritkán megkivánok egy vágást és nincsennek problémáim semmilyen téren.

csak néha jól esik valamibe kitölteni az érzéseket amik vannak bennem ezt általában versírással teszem de néha nem arra vágyok akkor vágok egy kicsit magamon.

Jelenleg nincsen sehol hegem nem is tudom mikor vágtam meg magam utoljára. És eddig senki nem látta még a hegeimet mert szerintem az csak magamra tartozik.

2015. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Tökéletes nevelés nem létezik. Nem tudom neked van-e gyereked de ne ítélkezz amíg nem vagy benne. A legfantasztikusabb családban is jöhet egy rosszul megválasztott barát, szerelmi bánat vagy bármi más. A kamaszok lelkivilága nagyon összetett, és sérülékeny. Bár nem tudom, hogy jön ide a hídról ugrálás, a vagdosást nem öngyilkossági szándékkal csinálják.
2015. jan. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!