Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért nincs önbecsülésük?

Miért nincs önbecsülésük?

Figyelt kérdés
A lányom most nyolcadikos. Most megy majd felvételizni. Folyamatosan azt hallom tőle hogy ez neki mennyre nem megy. Közben pedig szinte kitűnő tanuló. Nem tudom ezt azért mondja hogy bíztassuk vagy tényleg így érzi. Sajnálom ezért nagyon. Folyamatosan készültek a tanárbácsival a felvételire már 7.osztály eleje óta. Heti 1-2 órában. Szerintem amit lehetett megtett . de rossz lehet így elmenni...más szülőktől is hallom ezt hogy a gyerek úgy érzi hogy nam tud semmit pedig a jegyei tök jók...Mit tegyek? Nem ülök folyton a nyakán hogy milyen jegyet kapott...stb Van két tesója jó tanulók de nem kitűnők) köszönöm előre is a segítőkész válaszokat!

2015. jan. 12. 15:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ez a nyolcadik felvételi úgy van beállítva a tanárok által, mintha valami rohadt nehéz dolog lenne, pedig nem így van. Valószínűleg nem látja reálisan hogy mire kell készülnie, mert a tanárok 1. osztály óta azt szajkózzák, hogy na majd nyolcadikban...
2015. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon el van túlozva ez a felvételi...beléjük sulykolják, hogy ezen nagyon sok múlik, pedig valójában nem. Mindegy, milyen gimibe jár, mindenhol ugyanolyan érettségit kap, ugyanannyit fog érni ha majd onnan is továbbtanul. Persze jó ha az embert oda veszik fel, ahova menni is szeretne, de ha nem oda jut be, nem fog történni semmi sem, ugyanúgy leérettségizik. A tanárok eltúlozzák.
2015. jan. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is túl nagy fontosságot adnak a nyolcadikos felvételinek. Emlékszem én is úgy mentem be, hogy na most meghalok, aztán amikor megkaptam a tételt, minden izgalmam elhagyott. Hozzáteszem, én nem is öltem meg magam a tanulással és mégis bejutottam a megye legszínvonalasabb gimijébe.

Talán mondd meg neki, amiket mi ide leírunk. Tényleg nem nagy dolog, nem kell túlparázni. És ha már 7. eleje óta készül a felvételire, az érettségivel majd mi lesz?

2015. jan. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos el kell mondjam,hogy nekem sem volt,és a mai napig is elég kevés az önbecsülésem.A szüleim is csodálkoztak,hogy ők semmit sem ártottak,pedig mégis milyen kicsi az önbecsülésem.Én nem hibáztatom semmiért őket,mert hálás lehetek nekik,hogy tető van a fejem felett,és nem éhezek,de akkor is,egy valamiben egész biztos,hogy hibázik sok szülő...súlykolják a gyerekbe,hogy teljesíts,legyél maximalista,tanulj,mert abból lesz a pénz.Mindezzel nem is lenne probléma,csak ugye a kedves szülő nem veszi észre,hogy mikor és mivel bántja a gyereket,vagy mivel kényszeríti teljesítményre a gyerekét.


A szülő NEM HIBÁS a gyermek hibás nevelésében,mert a szülő is egy adott családi modellt vitt magával,és nem tanult pedagógiát,meg önismeretet,hogy önmagában hibákat vegyen észre,és ezeket kijavítsa.De erre való az,hogy belegondoljon a szülő,hogy neki mik voltak a sérelmei a saját szüleivel szemben!És gondoljon bele,hogy mit okoztak ezzel a szülei.Ebből levonhatja a következtetést,hogy bár nem ugyanúgy,de hasonlóképp neveli a gyerekét.

2015. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindenben van igazság. Sajnos én elkövettem egy hibát amit nem vettem észre... mégpedig azt hogy mindig megkérdeztem hogy a kis barátnőjének milyen lett a felmérője. (mentségemre legyen mondva hogy soha nem bezzegeztem!!!) elég volt megkérdezni. és szerintem mikor már egy kicsit nagyobb lett nagyon rossz lehetett azt mondani hogy a barátnőnek jobb lett. amikor pedig az én lányomnak lett jobb akkor arra mindig csak legyintett hogy ugyan anya az olyan könnyű volt.


Ezt 7.be vettem észre ill. sajnos nem én hanem a gyerek nyiltkoztatta ki. Ezek után persze nm érdeklődöm a barátnő felemenetele iránt, a lányom vidámabb felszabadultabb de ez a kisebbrendűség még mindig benne maradt.


Ezt azért írtam le hogy esetleg más előbb okulhasson!!!

2015. jan. 13. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
tavaly felvételiztem és nálunk is beharangozták ,hogy mennyire nehéz. Az egész eljárás nagyon bonyolult. Most a város egyik legjobb gimnáziumába járok és emlékszem ,hogy mennyit stresszeltem. Pedig ez az egész nem olyan nagy dolog , csak a bolhából csinálnak elefántot.
2015. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!