Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Fiúk, lányok milyennek tartját...

Fiúk, lányok milyennek tartjátok ezt a mai világot ti akik most élitek tinédzser éveiteket? Milyen dolgok vagy kik nyújtanak menedéket, vigaszt? Vagy teljesen jól érzitek magatokat a bőrötökben?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 22:42
1 2
 11/19 anonim válasza:
Jónak
2015. jan. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Itt sokan meg nem értett művészlelkek, akik majd egy másik ember hatására a többihez idomulnak. Kész szerencse, hogy kamaszkoromban sem most nem volt és nincs baráti köröm, barátnőm volt de annak is sikerült pontot tenni a végére.

Ugyan az emberek 90%-ára igaz amit mondasz. Kés szerencse, hogy én nem tartozom közéjük.

2015. jan. 31. 14:45
 13/19 anonim ***** válasza:
azt nem mondanám,hogy teljesen jól érzem magam a bőrömbe.sajnos a családi helyzetem miatt depresszióval és alvászavarral is szenvedek..másfél éve van barátom néha csak ő és 2-3 barátnőm/barátom tartja bennem a lelket.lehet most majd szidni mert én nem olyan vagyok mint az első pár kommentelő..mert minden hétvégén bulizok,iszok,dohányzom évek óta,és szívok is de ezek mellet rengeteg könyvet olvasok,színházba,operába járok.slam poetryt hallgatok és írok..kb 5 éve foglalkozom komolyabban az írással és a vers írással.szóval akiket beskatulyáztok bulizós,r*bancos kamaszoknak..azok az emberek lehetnek műveltek és tök normális emberek is..nekem csak ez a bajom a "mai világgal" hogy mindenki csak látszat alapján ítél,holott semmit nem tudnak a másikról.
2015. febr. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
Nekem nemigazán tetszik . Én még az a fajta típus vagyok aki gyakran járja a természetet és csak ritkán gépezek,főleg állatokkal érzem jól magam.Inkább magányos típus vagyok , de néha járok bulikba,és gyakran olvasok,zenét hallgatok.
2015. febr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Kedves Tizenhármas válaszoló!


Azt meg szabad kérdezni, miért csinálod ezeket? A közösség által kényszerültél bele vagy csak szebbnek akarod látni a világot? Egyáltalán nem gondolom, hogy aki ezeket csinálja műveletlen. Jim Morrison amerikai rockikon, idol hatalmas műveltséggel rendelkezett, de sajnos annyira szétesett a kábítószerek, alkohol fogyasztásától, dohányzástól, hogy idejekorán meghalt. Emellett iszonyatos műveltségre tett szert, valósággal falta a könyveket és minden tudományban járatos volt. Azaz nem skatulyázok be senkit csak a miértjét nem értem.


Az utolsó válaszolónak írnám, hogy a természetbe járásnál fantasztikusabb dolog nincs sokkal inkább mint a bulik. Én is magányos, befelé élő lélek vagyok és ez nem baj.

2015. febr. 1. 20:30
 16/19 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,

nemtudom pontosan mit értesz az „ezek” alatt ha már így rákérdeztél leírom így nagyjából összefoglalva.

12-13 éves lehettem mikor először rágyujtottam,nem volt semmi különösebb oka,nem azért tettem,hogy nagylánynak tűnjek hisz majdnem egy évig rá se gyujtottam más előtt.sajnos nagyon hamar rá is szoktam és mivel megnyugtat leszokással nem igen próbálkozom.13 évesen rugtam be először szilveszterkor 3-4 barátnőmmel nagyon csúnyán lerészegedtünk de nagyon élveztük.aztán nem ittunk még minden hétvégén csak ha olyan alkalom volt.aztán 13-14 éves lehettem mikor először szivtam azt se azért csináltam,hogy felvágjak, csak világ életembe(mainapig) nagyon érdekelt a fű,és a kábítószerek. kb 3x csináltam ,nem értettem meg mi benne a jó.aztán 9.előtt bekerültem egy baráti társaságba..velük már többet ittunk és buliztunk majd jött nekem egy mélypont szóval 14 éves koromtól 15 éves koromig szinte minden hétvégén talaj részeg voltam. aztán ez a társaság feloszlott és én mégjobban magamba fordultam. ugyanúgy iszogattam minden hétvégén csak nem a sárga földig ittam magam…megtanultam mértékkel inni és bulizni.15 évesen jöttem össze a barátommal aki lelkileg helyretett.:) még mindig ugyanúgy bulizunk,iszunk minden hétvégén mert szerejtük,jól érezzük magunkat,kikapcsolódunk de már sokkal visszafogottabban mint anno gyerek fejjel.úgyhogy igen nekem ez a kiskamaszkori ivászat és bulizás afféle segélykérés volt.

gondolom az ezek alatt még a szívást is értetted.mint leírtam kb 13 évesen kezdtem el majd abbahagytam nagyjából 2 évig és 15 évesen kezdtem el már kicsit többször. eleinte csak havonta, aztán csak bulikba,csak hétvégente aztán most nyár elején estem bele sajnos a depresszióba és a történtek miatt volt hogy ebbe menekültem de akkor sem volt olyan,hogy minden nap beszívtam volna inkább olyan 3 naponta.ahogy elkezdődött az iskola visszatértem a csak hétvégés szíváshoz,vagy nagyritkán hétköznap este ha el akarok kicsit gondolkodni vagy ideges vagyok esetleg nemtudok aludni. szívni például azért szívok,mert teljesen kitud kapcsolni,ha a barátaimmal csinálom akkor is mindig megvan a hangulata hogy röhögünk és azt se tudjuk min,hogy sírásig eltudunk mélyülni egy beszélgetésbe és teljesen megnyílni a másiknak,ha a barátommal csinálom akkor is végig beszélgetünkk mélyebbnél mélyebb dolgokról,vagy csak hülyéskedünk,esetleg romantikázunk,filmet nézünk vagy sorozatot,akár gyönyörködünk a hóesésbe és csak merengünk...jobban kinyílik az elmém olyankor,jobb a zene,jobbak a kaják,jobb a szex,jobban tudok írni,nem idegeskedek,eltudok aludni..és még sorolhatnám SZÁMOMRA mi,és hogy mennyi jó dolgot ad.persze nem azt mondom,hogy helyes,hogy ezt csinálom,más droghoz még nem nyúltaltam.és nem osvagyok függő..nem idegeskedek,nem leszek depressziós ha nem tudok venni magamnak vagy ha akár egy hónapig nem is csinálom(amúgy a tévhittel szemben nem okoz függőséget,csak az agyad szokik hozzá a tudathoz,hogy be vagy szívva).szerintem ha ésszel csinálja az ember és mértékkel nem egy rossz dolog.ugyanúgy teljes nélküle az élet,csak nekem kell egy kis plusz.

2015. febr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


Pontosan így értettem, amit leírtál, részletgazdagon kifejtetted, amire gondolok. Sajnos sokan menekülnek valamibe a depresszió elől. Én sosem voltam semmilyen droghasználó, de azt tudom elméletben, hogy ezáltal színeződik ki a világ és jobban tudsz írni, elszállni zenékkel, dallamokkal. Tudatmódosító hatása alatt íródott sok költemény és fantasztikus mély rétegeket tártak vagy tárnak fel, kicsapódnak emocionális telítettségek. Amiket írtál azok közül számomra egyedül a szex fantasztikus dolog. Drogozás, dohányzás, alkoholizálás nagyon távol áll tőlem, de nem hirdetem, hogy éljen mindenki így, csupán egy alternatíva. Köszönöm, hogy megosztottad a gondolataidat.

2015. febr. 2. 16:39
 18/19 tollbogre válasza:
Az élet alapjában szép lenne, ha nem tömörítenék be abba a szoros helyre, ahol a többiek is szerepelnek. Megszületsz, életed felét tanulással töltöd, dolgozol, vagy nem dolgozol tökmind1 és utána -vagy előtte így is, úgy is meghalsz. Mindenki ezt csinálja. irigylem azokat, akiknek nem kell ilyen életet élni és rólunk nem is tud. A könyvekben és a ritkán álmodott álmaimban meg persze az animékben találom a menedéket.
2015. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A világ szépen szólva is el van b*szva. Mindent a kapitalizmus irányít, Izrael(nem mondom ki a faj nevét mert az gyűlöletbeszédnek minősülne miattuk) fölvásárolt mindent, globalizálódik minden, a fiataloknak csak a bulin a szexen és a pián jár az agyuk, kiveszett az illem, férfias lett a nem férfias, és még sorolhatnám. Menedék:a saját gondolataim, a barátaim hasonló véleménnyel, zene. És én megfelelek magamnak jól érzem magam a bőrömben, csak ebben az elcseszett világban nem '30-as évek vége '40-es évek eleje '56 sokkal szívesebben élnék akkor.
2015. febr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!