Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tulajdonképpen ki szerint...

Tulajdonképpen ki szerint gáz, ha valakinek nincs új telefonja pl?

Figyelt kérdés

Annyira sok helyen látom, hogy "az összes tininek csak ez számít, és kinézik azt akinek nincs új iPhone-ja, és az összes tini szerint ciki", közben én konkrétan egyetlen olyan emberrel nem találkoztam még, de még a neten se, aki szerint gáz lenne. Vannak gazdag ismerőseim, akiknek mindig megvan a legújabb iPhone, szép autó, meg minden, de ők is úgy vannak vele, hogy kit érdekel, ha másnak nem az van.

Én még életemben nem láttam olyat, aki kicikizte volna a társát, mert annak milyen telója van, vagy ruhája, vagy bármije. Mégis mindenhonnan ez folyik, hogy az összes mai fiatal ezt csinálja :D

Ti találkoztatok már ilyennel?


2015. jan. 31. 20:40
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
31%
...egy tininek biztosan fontos lehet, mert ez a legértékesebb tulajdona...idősebb korban már nem számít milyen telefonja vagy öltözéke van az embernek...idővel kinövi ezeket az ember...mindent kinő...
2015. jan. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

De jó kérdés!

Igazad van, én se hallottam még ilyet soha. A mi osztályunkban is voltak gazdagabbak, akiknek jó telójuk volt, de sosem cikiztek senkit, akinek szarabb volt. Max szerintem ruháért cikiznek valakit, de azt sem akkor ha nem márkásban jár, hanem ha tényleg ciki, örökölt, régi, gagyi cuccokban. De pl. nálunk ilyen se volt. Én akkoriban szinte csak turiból öltöztem, mert nem is tetszettek amiket akkoriban üzletekben lehetett kapni, még nem H%M, New Yprker, Zara, Magó, csak kínai, piac meg Adidas, Nike üzletek, ezeket meg nem szerettem soha. Mégis az egyik legmenőbb voltam a turis ruháimmal és a szar telómmal, pedig midnenki tudta, hogy enm vagyunk gazdagok:) De jófej, vicces, bulis csaj voltam, ez volt a mérvadó. És ez nem volt olyan régen, 7 éve végeztem.

2015. jan. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nálunk kicsit azokat húzzuk, aki gazdag. (Elég tré, hogy CSAK márkás alsód van, mindegyiken vmi menő név van... Egy alsója annyiba kerül mint nekem egy hónapban amit felveszek...) Persze ez nem cikizés, sose komoly, csak viccelődünk, tehát ha a másik nem nevet akkor bocsánatot kérünk...:) Nálunk 2 szegényebb srác van, de nem szokás emiatt piszkálni a másikat nálunk. (Inkább megnyilvánulások alapján ítélnek el.)
2015. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Azok szerint gáz akik igazából nem igazi gazdagok csak látszatban.(van ilyen ismerősöm,anyuci négy hónapig félreteszi a fizetést,inkább nem eszik de az ő kicsi lányának legyen iphone-ja...a csaj teszi a gazdagot meg nagy az arca,csak épp a semmire)

Az iphone jó telefon de tudásához képest iszonyatosan drága.Egy egyszerű samsung galaxy kategóriás (olcsó és olcsóbb) fajta telefon sincs képem kérni a szüleimtől,így is kínos volt mikor vettek nekem egyet.Pedig itt még nem is arról szól,hogy ne tehetnénk meg,hogy legyen egy iphone-om,szimplán az irreális ára miatt nem vagyok hajlandó engedni vagy azt kérni,hogy olyanom legyen.

Én azokat tartom gáznak akik látszat gazdagok,ők pedig azokat tartják gáznak akik vagy szegények vagy középkategóriásak.

Nálunk a suliban//osztályban,senkit se érdekel ki milyen telefonnal virít,van akinek nyomógombos van,nem ugratja miatta senki...sőt.

2015. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Engem abszolút nem érdekel hogy kinek milyen telója van! A személyiség számít, és nem a telefon. Inkább legyen egy rendes jóember akármilyen telefonnal, mint egy sznob k*csög, aki mindig dicsekszik. Az utóbbi tudom milyen, és nem jó!
2015. febr. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kb mióta minden 20 ezer ftos samsungon elmegy a massenger meg a flapy birds senkit ne érdekel kinek milyen telója van.

Akkor volt ez még nagy divat amikor újdonság volt az okostelefon, de én még emlékszem amikor órára elkérted a haverod telóját hogy infrán átküldj magadnak 5 perc alatt egy 2 megás java játékot, és remélted hogy levetted a hangot hogy ne csipogjon be. Szines kijelző infra bluetooth... mekkora jampi lehettél.

Ahogy nőnek az emberek egyre kevésbé jellemző a farokméregetés.


Az öltözködés az önkifejezés része. Én mondjuk nem járhattam jó cuccokban amikor szerettem volna. Gondolom minden szülő el tudja dönteni hogy neveli a gyerekét, de én biztos nem fogom ezt elvenni a sajátomtól.

2015. febr. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hú, arra én is emlékszem, mekkora menő dolog volt a színes kijelzős telefon :D csodájára jártunk :D de sokaknak nem is volt egyáltalán mobilja, sose cikiztük.
2015. febr. 1. 23:30
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem találkoztam még hasonlóval, és bár bizonyos ismerőseimről el tudnám képzelni, akkor is pokolian meglepne egy ilyen reakció. Szerintem csak nagyon aljadék körökben bevett szokás ez, de itt a fórumozók nagy része nem arról híres, hogy közük lenne a realitáshoz, bármilyen mértékben.

Elég csak elolvasni egy tinilányokról szóló kérdést, akármelyik megteszi - szinte mindenki fröcsög, r*bancozik és azt állítja, hogy még nem is találkozott normális, értelmes lánnyal a korosztályból. Ilyen válaszolóktól mit vársz?

2015. febr. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem találkoztam még ilyennel, pedig nekem is csak egy alsó-középkategóriás androidom van. Nem is jó kb. semmire. De soha nem volt még, hogy bárki is beszólt volna miatta, igazából mostanában már alig érdekel valakit.

Régen volt ez nagy divat, az okos, meg a nem okos telefon váltás közt.

2015. febr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem nyíltan cikizik egymást hanem csak egymás között kibeszélik.

vagy nemis beszélik ki egyszerűen csak lenézik a másikat. És lehet ez kevésbé feltűnő, de akkor is ez a legrosszabb dolog.

vagy pedig nekik azért kell a legújabb teló, hogy menőnek érezzék magukat.

Ahhoz hogy nyíltan beszoljanak gyávák az mai fiatlaok.

2015. febr. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!