Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A szüleimmel volt egy igen...

A szüleimmel volt egy igen heves vita a közelgő Szalagavatómmal kapcsolatban, hogyan tovább? 19F

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: személy szerint abszolút nem érdekel a Szalagavató, semennyit nem jelent nekem, nem is vennék részt a dolgon, pénzpazarlásnak tartom és szüleim kérdésére hogy várom e már a dolgot meg is mondtam a szemükbe véleményem.


A végeredmény az lett hogy rettenetesen elkeseredtek és fájdalmuknak hangot is adtak: hevesen és sírás közeli állapotban próbáltak a szavakat keresni és kiborultak. Azt mondtak nem érdemlem meg ezt az eseményt és szégyenlik hogy ilyen gyerekük van, érthetetlen és túlzottan egyedi vagyok.


Én mondtam, hogy tisztelem őket annyira hogy őszinte legyek feléjük ha kérdeznek valami felől, nem fogok nekik egy véleményt hazudni, s továbbra is fenttartom hogy ennek semmi értelme, az egyetlen dolog amiért meg kellene tennem az ök maguk, mert akkor "kicsit fiúk felnőtté válik egy több tíz ezer forintos tánctól".


Apa így kezdett el érvelni: "De fiam, táncolhatsz egy neked tetsző lánnyal és le is tapogathatod a testét, tánc után elmehettek bulizni az osztálytársaiddal! Mi az, ami taszít téged ebben? Az Isten szerelmére ne keseríts el!"


Én erre ezt feleltem: "Bármikor megkaphatok többet nőtől mint puszta tánc (Jóllehet még sosem alkalmiztam és nem is szeretnék, nekem barátnő kell) és tapogatás, tudod jól hogy volt egy 2 éves kapcsolatom is! Táncolni bármikor elmehetek, bármilyen stílusban! Inni és bulizni minden hétvégén tudok!"


A véleményem továbbra is fentartom, a szüleim viszont rettenetesen csalódtak bennem és azóta is össze vannak omolva... Szeretem őket, s nem szerettem volna hogy ez legyen a vége! Mit tehetnék most?


2012. júl. 10. 01:15
 1/9 anonim válasza:
100%

Én is így vagyok vele (bár az én szüleim támogatnak is ) de én is elmegyek.

Tanács: Menj el, kibirod és tudod mit kapsz cserébe? A 2 legfontosabb személy számodra boldog lesz, :)

Simán megéri :)

2012. júl. 10. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Neked van igazad. Ezt a nagy felhajtást a rendszerváltás után vezették be az új gazdagok.

Azelőtt a szalagavató iskolán belüli esemény volt,szülők és vendégek nélkül. Ajándékot sem kaptak a diákok. Sőt,az érettségi sem volt ennyire költséges.

Nálunk gazdagabb országokban sem költenek ilyesmire pénzt. Van,ahol a ballagás is csak iskolán belüli.

De a magyaroknak szükségük van arra,hogy megmutassák,hogy tudunk minden alkalommal mulatni és pénzt költeni. (Akár hitelből is)

2012. júl. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyet értek a kérdezővel meg a két válasz adóval is. Ez már tényleg csak arról szól hogy melyik gyereknek a szülei költik el a legtöbb pénzt, és több tíz ezerből szerezni öltönyt, ami oké kell az érettségire, de nyilván kell táncruhára is, akár csináltatni vagy bérelni, de ha csináltatják akkor is maximum az illető egyszer felveszi utána meg a szekrény aljába foglalja a helyet. Akkor ugye tánctanárt sem adják ingyen rengeteg idő pazarlás ami egy végzős osztálynak érettségiz előtt nem egy előnyös dolog. Nekünk elég soká volt a szalagavatónk amikor már minden tantárgyból ismételtünk meg elkezdtük a tételeket és számonkérés volt belőle. Az oké hogy a szüleid csalódtak benned, mert ők elvárnák hogy ünnepeld meg a felnőtté válásod egy részét úgy mint a többi diák, de szerintem az osztálytársaiddal simán összefoghatnátok abban hogy egy olyan műsort hozzatok össze ami nem kerül annyi pénzbe és még jól is érzitek magatokat, az utána lévő buli meg szintén felejthetetlen dolog. A szalagavató nem feltétlen arról szól hogy táncoljatok mást is lehet csinálni.

Ha azt akarod hogy a szüleid megbékéljenek akkor vegyél részt a szalagavatódon ha nem akarod egész életedben azt hallgatni hogy miért nem voltál ott. Tudom hogy neked vannak erről véleményeid, nekem is voltak én is mellőzni akartam ezt az egész dolgot, de szerencsére az osztályom egy nagyon jó osztály volt és úgy szerveztük a dolgokat hogy mindenkinek jó legyen, és jó is lett. Szerintem érdemes ebbe belevágni azt az 1 estét kibírod és életben ez is csak egyszer lesz.

2012. júl. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen vita annak idején.

Végeredmény: Elmentem, mindenki örült én meg leléptem a tánc után azt ennyi :)

2012. júl. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Közelgő szalagavató? Az nem februárban van? Jól rá lehetnek indulva a szüleid, ha már több, mint fél évvel korábban ezen aggógnak, hogy elmész-e vagy sem. Én biza nem mennék a helyedben.
2012. júl. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát, ezt nem értem. :S

Én sem vettem részt rajta, de abszolút nem zavarta őket. Persze mondták, hogy szívesen látnának táncolni, én meg mondtam, hogy de sajnos nem fognak, és ennyiben maradtunk. :) A szalagtűzésre persze elmentem, az szép is volt, de a táncokon egyiken sem vettem részt. Nem érdekelt a dolog annyira, és kész.


Tudtam, hogy én majd az avatásomat akarom inkább jobban megünnepelni, és így is lett.

A család ezen nem akadt ki, azt mondták, az én dolgom.


Nem értem a te családod problémáját, de komolyan. :s Ha ilyen fontos nekik, gondolkodj el azon, hogy ennyit megtehetsz értük, annyira biztos nem szörnyű dolog az a szalagavató. :) De esküszöm, nem értem, hogy ez nekik miért ilyen fontos...

2012. júl. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben igazad van az egész csak pénz/ időpocsékolás. Muszáj bemutatni egy hülye osztálytáncot, amihez - nálunk - senkinek sincs kedve, főleg, hogy az osztályfőnök sz*rik bele, (csináljuk meg magunknak). Ráadásul mégis kinek van ideje próbálni? Nyáron alig lehet összehozni olyan időpontot, ami mindenkinek jó, mikor pedig elkezdődik a tanév, akkor a normális emberek arra koncentrálnak, hogy minél több energiájuk maradjon a tanulásra, főleg, hogy sokan két emelt érettségit tesznek májusban. A faktoknak minden egyes nap 3-kor van vége, utána pihenni is kéne egy kicsit, nem hullafáradtan leülni biosz-kémiát, vagy kinek mit tanulni.

És akkor még nekem szerencsém van, mert nekünk a pénz részével nincs gond, mint sokaknak, ugye külön ruha stb. Bár szerintem így is pénzkidobás az egész, mert ennyi pénzt én inkább másra költenék, ami maradandó. Kéne egy sima szalagtűzés, aztán meg egy nem rongyrázós vacsora, aztán mehet mindenki ahova akar.

Nekem ez a véleményem, de szerencsére anyának is szóval nálunk nincs veszekedés.

Egyértelműen neked van igazad.

18/L

2012. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

nekem egy pokol volt a szalagavató.

nem akart senki velem táncolni, már alapból ezért szomorúan telt az egész, a szalagtűző után leakartam lépni, de nem tudtam, mivel a családom rám erőltette, hogy nézzem végig a táncokat, és végig cseszegettek, hogy én mégis miért nem táncolok. majdnem elbőgtem magam, ott mindenki előtt, de kibírtam hazáig, egész este sírtam a szobámban.

20/L

2012. júl. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

A szalagavató egy drága mulatság, ebben tökéletesen igazad van. Gyakorlati szempontból szükségtelen, ebben is.

DE

Nem kötelező új öltönyt készíttetni, az osztálytánchoz saját ruhát varratni, sőt ahhoz még kölcsönözni sem. A keringőre a frakk kölcsönzését nem lehet megúszni, de az meg kijöhet 4000 Ft-ból is. Ezen felül van a vacsora, meg a terembérlés, ha nem tudjátok az iskolában megszervezni, de az osztály egységes kiállásával itt is faraghatók a költségek.

MÁSIK DE

A szalagtűzés, a jelképes felnőtté avatás egy globális hagyomány, a világon minden kultúrában ünneplik valahogyan, mert akárhogyan is nézed, tényleg nem kis dolog.

A szalagavatós tánc (főleg a keringő) a közönségnek szól, a szüleidnek, és minden meghívottadnak, ez egy műsor, amit az ő kedvükért, az ő szórakoztatásukra tanultok be. Tévedésben vagy, ha azt hiszed, a tánc a végzősökről szól. Az egy mellékes dolog, hogy még jól is érezhetitek magatokat közben. A szüleidet pedig ennyivel illik megtisztelni az elmúlt évekért, különösen, ha ez nekik fontos!

ENNYI.

Hogy mit tehetnél? Menj el a szalagavatóra, állj ki büszkén a szalagtűzésednél, és tiszteld meg a szüleidet egy gyönyörű tánccal. A bálban szintén kérd fel édesanyádat, és a jelenlévő rokonaidat. Azután pedig menjetek el, és ünnepeljétek meg az osztállyal is, hogy eljutottatok idáig.

Még egyszer mondom, ez az egész nem racionális. De nem is azéért találták ki.

19/F

2012. júl. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!