Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit csináljak a lányommal?

Mit csináljak a lányommal?

Figyelt kérdés
Van két lányom,egyik 16 a másik 4 éves... a 16 évessel vannak problémáim... Utálja a hugát... ha valamit kérni akar tőle már flegmázik,hangosan beszél vele. Volt már olyan hogy rácsapott a fejére,rávágott a fenekére,azért mert a kicsi kiabált a fülébe,meg játszani akart vele. Nagy zárkózott lány a nagy,aztmondja nem bízik senkiben,a gyerekeket meg rühelli. Mit csináljak vele?
2015. febr. 7. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Foglalkozz vele többet, mint nő a nővel.
2015. febr. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen voltam tizenévesen. Ami engem zavart, hogy sokszor rám passzolták a tesómat, mint valami bébiszitterre. Úgy voltam vele, hogy nem én akartam gyereket szülni, ne nekem kelljen rá vigyázni, főleg ne a barátnőzős időmből, amikor kb. csak suliba voltam meg tanultam, utána meg a kistesóm. Ha a kamasz évek erre elmennek, akkor olyan, mintha egy fiatal anyuka lennék.


De a ti esetetekben neked kéne tudnod, hogy miért nem kedveli. Nyilván oka van. Lehet, hogy a kicsi neveletlenül viselkedik és sokat rosszalkodik, ami zavarja. Írtad, hogy a kicsi kiabál a fülébe... Őszintén szólva én lehet szájba ütöttem volna 16 évesen. Ez természetes, hogy zavarja.


Ne értsd félre, szeretem a gyerekeket! Csak tudom miket gondoltam tizenévesen és ezeket én is átéltem a testvéremmel, akit ma nagyon szeretek, de nagyon nehéz kapcsolatom van vele.


A bizalom hiány fura még nekem. Miért nem bízik senkiben? Milyen a kapcsolata veled,illetve az apukájával? Esetleg volt már, hogy kihasználták a fiúk? Esetleg még ilyenek miatt lehet bizalmatlan és ez a többi kapcsolatára is rámehet.

21/N

2015. febr. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

De miért hagyod, h a kicsi a fején ugráljon? Naná, hogy idegesíti.

Meg kéne nevelned a gyerekeidet. A nagyot egy kis türelmességre, a kicsit meg arra, h hagyja békén a nővérét. Ha játszani akar, akkor kérje normálisan, ne kiabáljon.


Amúgy szerintem is az a baja, h úgy érzi a kicsi sokszor a nyakába van varrva, pedig azt a gyereket ti vállaltátok.

2015. febr. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Foglalkozik bármennyit is a húgával? Mármint rá van bízva, kell rá vigyáznia, játszania vele?

Van köztük 12 év korkülönbség, tulajdonképpen nincs olyan tevékenység, amit mindketten élveznének. Teljesen más érdekli őket. Egy 16 éves lány talán szívesebben van a barátaival, szívesebben néz egy filmet/sorozatot vagy akármi és nem feltétlenül gyurmázni vagy színezgetni szeretne és szerintem ez akkor is teljesen érthető, ha testvérek. Az iskolában is sok stressz érheti, ha éppen tanulás vagy házi közben "zavarja meg" a kislány, akkor persze, hogy kiakad és ideges lesz (mondjuk nyilván ezt nem úgy kéne kimutatni, hogy megüti). Az, hogy a gyerekeket rühelli....vagy megváltozik vagy nem. Én sem szeretem a gyerekeket, de ha valamilyen módon gyerekek közé kerülök, akkor azért ezt mutatom ki, megpróbálok velük beszélgetni vagy mondjuk valami olyan játékot játszani pl. kirakó, ami még nekem is tetszhet. Egyébként az sem mindegy, hogy mindig ilyen volt vagy pedig a kishúga óta, mármint lehet, hogy úgy érzi, hogy őt elhanyagoljátok és nem törődtök vele eleget és ezért nem szereti a testvérét. Valamint azért kérdeztem az elején, hogy mennyit van vele mert, ha mondjuk sokszor kell rá vigyázni, sokszor kell vele lennie akkor az is baj lehet mert ezt ő tehernek érezheti és szerintem ez nem is az ő dolga lenne elsősorban. Beszélgess vele ezekről a dolgokról és próbálj meg több időt vele lenni. Ettől függetlenül természetesen ne hagyd, hogy rosszul bánjon a húgával, szólj rá!

2015. febr. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Őszintén én ebben csak a flegmázást tartom rossznak. Kicsi kérni akar tőle, és hangosan beszél vele na bumm, lehet hogy már nyolcvanadszorra kérte tőle és nem volt hozzá türelme. Kiabálna egy kisgyerek a fülembe akkor én is rácsapnék a fenekére ha nem ért a szép szóból. Itt max. annyit tehetsz, hogy megkéred a nagy lányodat hogy legyen picit türelmesebb.
2015. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!