Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit olvassak fel nekik?

Mit olvassak fel nekik?

Figyelt kérdés

Gyerekeim már nagyobbacskák, de minden estének megvan a maga forgatókönyve..eddig amikor kicsik voltak sokat olvastunk, meséket, meseregényeket...stb. Most inkább beszélgetés van de arra gondoltam hogy visszahozhatnánk az olvasást. Igen de nem tudom, hogy mit. 12/l, 14/l, 16/f.

Mi az ami megfogja őket, nem nyálas, nem uncsi, de azért van mondanivalója, olvasmányos...stb.. van valami ötletetek?


2015. febr. 18. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Gyűrűk ura? :)
2015. febr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nekik kéne olvasniuk.
2015. febr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a közös beszélgetésnek több értelme van ilyen korban már. Én örültem volna, ha nálunk lett volna ilyenre lehetőség, hogy rendszeresen este közösen beszélgethettünk volna. Ez nagyon hasznos dolog, mert beavatott leszel a mindennapi gondjaikba, és nem az van, hogy egyszercsak rájössz, hogy azt se tudod mit szeret a gyereked(mint nálunk). Vagy amit még el tudok képzelni, hogy kedvenc versét mindenki felolvassa, vagy ami legutóbb megtetszett neki és azt megbeszélni, az nem hosszú, és van benne felolvasás és beszélgetés is. :)
2015. febr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%

Olyan igénytelent ne, mint a Gyűrük Ura vagy a Harry Potter.

Inkább egy-egy klasszikus írótól olvasnánk novellát. Utána megbeszélni, kinek, hogy tetszett vagy nem tettszett és miért? De lehet valamilyen rövid ismeretterjesztő mű is.

2015. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
igénytelennek nevezni a Gyűrűk urát, és a Harry Pottert.. kicsit erős szerintem.. az, hogy nem az ön stílusa, és kedvenc témája.. az már más kérdés.. igenis jól megírt művek, és legalább a gyerekek olvasnak valamit.. egyébként az ilyen korosztály a krimiket is szokta kedvelni, vagy újabb, mai regények..
2015. febr. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy ebben a korban a beszélgetés az, ami közel hoz titeket egymáshoz. Olvasni már maguknak is tudnak.

Off. Aki a gyűrűk urát igénytelen műnek tartja, annak fogalma sincs arról, ki volt J.R.R. Tolkien. Kicsit olvasson utána, mielőtt egy műfajt teremtő alkotást így ledegradál.

2015. febr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudnak olvasni ők is azt nem érdemes erőltetni, ilyen korban egy beszélgetés sokkal hasznosabb. De nem ez volt a kérdés, tehát a kérdésre a válasz:Verne(örök), Star Wars könyv verzió/kibővített univerzum, Anthony Horowitz(lehet hogy rosszul írtam le) tini krimik könyvei közül(3 sorozat:Diamond fivérek széria, Az ötök ereje, Alex Rider könyvek).
2015. febr. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát ha, engem kèrdeznènek akkor inkább beszèlgetnèk a szüleimmel mint, hogy olvassanak ha mesèt akarnèk hallani akkor szólnèk nekik. A baszèlgetèst pedig úgy szeretem ha olyan a tèma ami èrdekel ez gyrektől függ.
2015. márc. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!