Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Naplót szeretnék irni. Milyen...

Naplót szeretnék irni. Milyen füzet mutatna jól naplónak, mivel diszithetném és miket irjak bele?

Figyelt kérdés

Semmi ötletem sincs. ti hogy szoktátok?

Régebb volt naplóm, az olyan füzet volt, hogy az oldalain halványan tájképek voltak. Sajnos ilyesmit nem találok.

17l


2015. febr. 21. 13:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Valami díszes, színes spirálfüzetet vegyél amiben sok lap van. Leírhatod benne, hogy mi történt veled aznap, az érzéseidet, a véleményed bizonyos dolgokkal kapcsolatban. Írhatsz az idösebb énednek is. Vagy leírhatod az álmaidat is, azokat késöbb megfejtheted, hogy mit jelentenek ha már több álmot is leírtál. Rajzolhatsz is bele ha szeretsz rajzolni.
2015. febr. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Miért akarsz naplót írni, ha nem tudod mit írj, mibe írj és hogyan? Mi motivál? Mert trendi?
2015. febr. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni papír-írószer boltban direkt naplót is. Rengeteg féle van,díszes,mintás virágos,színes lapokkal,apró lakattal bezárható,stb.
2015. febr. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Pirex-ben vannak olyanok, amik olyanok mint egy könyv, csak üresek a lapjai. Van baglyos elejű is pl. Meg van, ami szintén ilyen A5-ös kemény kötésű, csak vonalas, meg van kockás is. A sima az 1200, 2 napja vettem olyat. A másikak elég drágák, 1900.

Én amikor régen naplót írtam, 8-1 évig (ja...34 éves vagyok :D ), akkor A5-ös méretű határidő naplót vettem, mondjuk én minden nap leírtam mi történt. :) Az meg praktikus volt, h minden lap meg volt dátumozva. :)

2015. febr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokféle naplót lehet kapni. Van köztük olyan is amit keresel, tájképes. Ne nagyobb áruházakban keresgélj, hanem kisebb papírboltokban, ott általában nagyobb a kínálat és vannak kifejezetten naplók is. Olyanok is amikhez kicsi lakat is jár.


Hogy mit írj bele? Bármit leírhatsz, ami éppen eszedbe jut. Ha mindig ugyanabban a napszakban használod akkor célszerű leírni a napodat, ki mit mondott, mikor, miért, hogyan esett neked egy vélemény, mit ettél, ittál, mi volt rajtad, kit szeretsz, kit utálsz. Rengeteg mindent lelehet írni. Persze fontos, hogy ha elkezded akkor rendszeres legyen, mert, ha csak hébe-hóba írsz annak nincs semmi értelme.

2015. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Ment a zöld kéz. Azért kérdeztem meg, hogy mit irhatnék bele, hogy legyen változatosabb. A régi naplómba ami betelt leirtam, hogy mi történt velem aznap, meg volt egy pár dalszöveg is. Ragasztottam bele Disney hercegnős matricákat. Persze, az akkor volt, most valami mással szeretném disziteni. Az is jó ötlet, hogy az álmaimat irjam bele. Ez eddig eszembe se jutott. Köszönöm!

A naplónak való füzeteket pedig megnézném jövő héten a papirüzletekben :)

Még jöhetnek ötletek :)

2015. febr. 21. 14:09
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
En egy kemény fedeles naplót vettem. Bár szerintem lenyegtelen, hogy néz ki, mivel csak én tudok róla.
2015. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Gyémántlány ***** válasza:
Pirexben lehet kapni ilyen klasszikus Moleskine/Leuchtturm1917- noteszeket. Szerintem nagyon szépek, pont olyan "naplós" hatást keltenek. Elég drágák, de jó minőségűek cserébe.
2015. febr. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

írj blogot

sokkal jobb mint a napló

2015. febr. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én elég drágának találtam/találom az ilyen naplónak való kemény kötésű füzeteket amik ráadásul igényesen is néznek ki, ezért vettem a Green Papírban egy teljesen egyszerű A5-ös keménykötésű füzetet 800 Ft-ért, és bevontam azzal ami az ízlésemnek megfelelő. Volt olyan, hogy térképdarabkákkal vontam be amik otthon voltak, mert tájfutok. Aztán volt olyan, hogy a kedvenc dalaim kottáinak egy-egy részletével, de olyan is volt, hogy csak befestettem színesre és lelakkoztam valami olyan dologgal amitől elvileg nem fog lejönni a festék. :D Szerintem ez egy sokkal olcsóbb és kreatívabb megoldás, és így a naplódat a saját ízlésed szerint formázhatod. Nem beszélve arról, hogy azok a teljesen natúr füzetek, többféle méretben is kaphatók, és van kockás, vonalas és sima is, így te döntöd el, hogy milyet szeretnél. :)
2015. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!