Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Anya ül a tv elött, és dirigál...

Anya ül a tv elött, és dirigál hogy porszívózzak ilyenek, aztán meg panaszkodik hogy semmit nem csinálok. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.hazaérek suliból,elkezdek ebédelni,már közbe is egyfolytába csesztet,hogy így meg úgy egyek,aztán hogy gyorsan öltözzek át,és takarítsak.ő leül a tv elé,és mondja hogy porszívózzak,teregessek ki,ilyenek.5 körül engedi,hogy tanuljak.olyan 7 körül,amikor szeretnék tv-zni gépezni,mint a többiek,elkezd hisztizni,hogy ő megszakad,és ebbe a házba senki semmit nem csinál.
2010. febr. 19. 21:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
mindenbe beleköt.akármit csinálok,nemjó.
2010. febr. 19. 21:46
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

na igen...vannak ilyenek..az anyád túlzásba viszi az életrevalóságra nevelést!

az a baj hogy nemsokat tudsz tenni ellene,csak szépen leülni vele és megmondani neki a frankót,hogy ezentúl 1 órát segítessz neki otthon aztán tanulsz és szabadfoglalkozás...kompromisszum:D

2010. febr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
próbáltam.aztmondta persze a barátnőid biztos sokkal többet segítenek...akik semmit nem csinálnak mellesleg:/
2010. febr. 19. 21:51
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt is megmondod neki. :) Egyébként is a te korodban a tanulás MESSZE a legfontosabb a kötelességek/teendők közül. Az egész életed függhet tőle. Hivatkozz erre, mondd neki, hogy kell rá az idő. Épp ezért napi 1-1,5 órát segítesz neki nagyon szívesen, de utána hagyjon neked is időt. Ne kapd fel a vizet, ne légy vele ideges. Szép nyugodtan mondd el neki. Ha másnap újrakezdi, akkor megint. Ha esetleg elkezd engedni, ne követelj többet, tartsd magad ugyanahhoz az állásponthoz, hátha így rájön, hogy tényleg komolyan gondolod.


Nálam néha a faterom van így, ilyenkor én kertelés nélkül meg szoktam neki mondani, hogy "te sem csinálsz, sz@rt se, szóval ne várj el tőlem se' többet". De ez meg én vagyok, a magam lobbanékony vérmérsékletével...

2010. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki, hogy ha tényleg úgy gondolja, hogy senki nem csinál semmit, akkor tényleg nem fogsz házimunkát végezni és akkor meglátja, milyen, mikor valóban senki nem csinál semmit.

Teljesen komolyan, néha észhez kell téríteni a szülőket is. Mellesleg én is az vagyok.

2010. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám is ezt csinálta, de ő lusta volt :-/ Nem járt dolgozni, mégis mikor hazaértem suliból, nekem kellett valami kaját csinálnom magamnak, mert nem volt főzve semmi. Rendszeresen azzal piszkált, hogy milyen trehány vagyok, mert nem mosogatok el magam után, meg ilyenek, pedig mikor kicsi voltam, szó nélkül megtettem :-(( Hát igen, akkor sem ért rá.

Próbáld legalább azt elérni, hogy hétköznap csak magad után kelljen összepakolnod, aztán hétvégén kicsit többet tudsz segíteni, ha tényleg ennyire nem győzi a háztartást ( nem tudom, dolgozik-e). Hétköznap van elég dolgod, ez a tanulás amúgy is lefáraszt agyilag, lefekvés előtt kell egy kis kikapcsolódás, hogy de durranjon el az ember agya. A szellemi munkát is ki kell pihenni.

2010. febr. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Nem szeretnélek téged vádolni,de anyukádat se.Nem látunk bele az életedbe.De.Te egy 13 éves lány vagy.Ügye soha nem beszélsz vissza?mindent só nélkül mindig meg csinálsz?ügye mindig rendet tatasz magad körül?ügye mindig tanulsz?ügye eddig sose volt gépezés az helyett,hogy anyukád megkért valamire?És sorolhatnám.Ediggi 13 éved alatt anyukád nem mosott.főzött.iskoláztatott.öltöztetett.stb.téged?mindig neked kell csinálni mindent amig ő csak ül és tévézik?És nem is dolgozik semmit.Kamasz vagy mindent teljesen máshogy látsz.És anyukád semmit nem szokott otthon csinálnii??
2010. febr. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
39%

elöző vagyok:

mindent só nélkül mindig meg csinálsz

mindent szó nélkül mindig megcsinálsz??

Bocsii..ügye én meg tudok helyesen irni??:)

mégegyszer bocsii a sok helyesirási hibáért..

2010. febr. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

Kedves utolsó válaszoló,"bocsii",te hány éves vagy?nemhiszem hogy több lennél a kérdezőnél,sőt...

Egyetértek az egyik válaszolóval,mondd a pofájába hogy annyit fogsz csinálni mint ő,és ülj le a TV elé.

Vagy tegyél úgy hogy nem hallgatod meg amit mondd,hanem csináld tovább azt,amit addig csináltál.

Apukáddal mi van?nem tud segíteni?

2010. febr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
anya reggel 8-tól 1-ig dolgozik,egy irodában,apa viszont sokat van üzleti utakon.és nem azt mondom,hogy ő eddig nem mosott rám meg ilyenek,és amúgy amit kér azonnal megcsinálom.nem beszélek vissza,mert akkor 1 hétig sehova nem mehetek...gépezni pedig akkor szoktam,amikor ő azthiszi alszok,vagy amikor nincs itthon.és megpróbáltam ezt hogy énis leülök a tv elé meg ilyenek,de azonnal hogy ne legyek tiszteletlen és segítsek,egy lánynak ez a dolga...
2010. febr. 20. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!