Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szörnyen zavar, hogy nem megy...

Szörnyen zavar, hogy nem megy a matek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, kérdésem nem arra vonatkozik, hogy hogyan lehetnék jobb matekból.

11.-es lány vagyok. Minden tantárgyból ötösre állok ez alól kivétel a matek(3) és a fizika(4). Jártam matek korrepetálásra, külön tanárhoz, rengeteget gyakorolok de az eredményeim mégsem mutattak/mutatnak javulást. Tehát nem a szorgalmammal van baj, teljesen humán beállítottságú vagyok (sokat olvasok, jól írok és sokak szerint a verseim is szépek).

A fő gondom az, hogy nem tudom elfogadni, hogy nekem nem megy a matek. Tudom, hogy az érettségi után semmi szükségem nem lesz rá mert teljesen más területre megyek továbbtanulni. Ennek ellenére rendesen sírógörcsöt kapok és napokig bűntudatom van amikor egy közepes tanuló is jobbat ír mint én.

Próbálok úgy állni a dologhoz, hogy megteszek minden tőlem telhetőt és nem idegeskedek. A kielégíthetetlen maximalizmusom viszont ezen a téren is dominál(na).

Mondanátok pár biztató szót? Köszönöm!!



2015. ápr. 13. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Én is hasonló beállítottságú vagyok mint te, kivéve, hogy én ezen megtanultam túltenni magam.

Nem tudom, nálatok miként van a százalékok szerint beosztva az osztályzás, de ha mondjuk 80%tól négyes, és te 60% körül teljesítesz, akkor az az érettségin már négyes.

A fizika meg, mivel nem abból érettségizel, soha a büdös életben nem fog érdekelni senkit.

2015. ápr. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%

Ne aggódj én is így vagyok vele!

Nekem hiába magyarázzák nem fogom fel én sem. Egyszerűen nekem sem áll össze. De én megtanultam magam túltenni magam ezen. Te megtettél minden tőled telhetőt ha így sem megy akkor azzal már nincs mit tenni. Mindig ezt mondogatom magamnak.


Én azt mondom, hogy tanuld meg túltenni magad rajta, mert azt az erőt amit a sírásra meg szorongásra fordítasz, abból már megtanulhattad volna túltenni magadat a dolgokon. Van ez így. Én sem azon a pályán fogok továbbmenni, ahol "egetrengetően" kell a matek, de ez van.

2015. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezen szerintem tényleg kár izgatnod magad, az emberek nagy többségének nem megy a matek. Egyszerűen csak nem olyan a beállítottságod.

(De mondjuk a közepes tanulókat akiknek a matek jól megy nem kéne lenézned, mivel ők valószínűleg csak lusták tanulni)


Figyelj, én egész életemben matekból voltam a legjobb, több versenyt nyertem de képtelen vagyok megírni egy verselemző dolgozatot, ugyanis én nem látom semmi értelmét a verseknek. Aztán ott van az a rengeteg lediktált oldal amit be kellene magolni... Hát én képtelen vagyok rá. Mindenki más, én sem izgatom magam ezeken, pedig csomó ember van aki képtelen elhinni hogy én tényleg nem tudok magolni.

2015. ápr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg lépj túl ezen, nem lehetsz mindenből nagyon jó :)


Az én agyam teljesen a természettudományos tárgyakra állt rá 9.óta, imádtam-om a matekot,fizikát,kémiát bioszt, biomérnöknek tanulok.

Megtanultam középszinten angolul, próbálkoztam 2.nyelvnek némettel és franciával is,de nem ment, ehhez nem volt agyam.Műelemzés dettó,félreértelmeztem a novellákat,a verseket meg szimplán nem fogtam fel..:) Töri is átfolyt az agyamon.


Szóval,abból hajts igazán amiből jó vagy,ha ennyit gyakorolsz simán megírod 4-esre a matek érettségit majd,sőt,szép és jó hogy a legjobbra törekszel,de ne vedd ilyen véresen komolyan.:)


A szorgalmadhoz gratulálok !

2015. ápr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Én kikerültem gimnáziumból, most egyetemre járok, de tuti nem tepernék középiskolában ennyire. Ha nem megy, akkor lejjebb kell tekerni a tempót. Írtad, hogy nem megy jobban korrepetálással, akkor meg felesleges vele foglalkozni. Én utólag amúgy úgy tudnék az ilyen tárgyakon átlendülni, hogy beintegrálom valahogy az érdeklődési körömbe. Engem rengeteg minden érdekel, mindenben találok érdekes dolgokat. Velem az volt a gond, hogy arra összpontosítottam, hogy megfeleljek mindenkinek.

Egyébként a humán beállítottság nem feltétlenül jelenti azt, hogy nem mennek a reáltárgyak. Én teljesen humán beállítottságú vagyok, de emellett a matek szokatlanul jól ment, nagyon szerettem, és most matematikusnak készülök.

2015. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
0%

Először jó lenne rájönni, hogy mi nem megy, hol van a probléma gyökere. Onnantól szépen újra fel lehet építeni a teljes ismeretanyagot. Nagy előny, hogy egyszer már foglalkoztál vele.

Amúgy megnyugodhatsz, mert nekem sem ment mindig , minden téren a matek. Ugyan levizsgáztam, nem is rosszul algebrából, most mégis, már csak magamért is, azt tanulom, mert zavar, hogy nem megy igazán még mindig. És vagyok így mással is.

Aki pedig azt mondja, hogy nem lesz szüksége a matekra, az valamit nagyon benézett, mert a matek nem csak a számolásról, de a problémák elemzéséről és megoldásáról is szól. Nomeg így születnek a devizahiteles "csalás" "áldozatai" is...

2015. ápr. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Kedves utolsó, a devizahitel és társaival történő átverésre az lenne a reális megoldás, hogy tanulnának a diákok erről is.

Azért számomra visszataszító, hogy kap az ember egy érettségit, és tud mondjuk logaritmikus egyenletet megoldani, de ahogy említetted, sose tanították meg, milyen hitelt érdemes felvenni, nem tud feladni egy csekket, nem tudja a saját és más emberek jogait, egy körtét nem tud kicsavarni, de ő érettnek van nyilvánítva :D

Mellesleg, egész életemben bukdácsoltam matekból (a többi tantárgyból pedig remekeltem), mégis kitűnően végig tudok gondolni egy helyzetet, logikusan, racionálisan, és megoldom azt. Nem hiszem, hogy ez a matek ketteseimmel bármilyen formában is összefügg.

2015. ápr. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
Tanulnak. Pontosítok, tanítják. A matek kettesed meg bizony összefüggésben van vele.
2015. ápr. 15. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

De mégis hogy függ össze?

Ha én jó problémamegoldó vagyok, logikusan gondolkodom, és mégis kettes voltam matekból, akkor ki az, aki nem gondolkodik így, mint én?:D Akinek nincs érettségije? Ilyen nem sok van.

Egyik barátomnak négyes volt a matekérettségije, mégis inkább elment egy ilyen kis puding állásba, mert nem tud komoly döntéseket meghozni, nem tud végiggondolni racionálisan egy szituációt, nincs semmi szervezési képessége.

Na ez hogy lehet?:D

2015. ápr. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ez logikusan, meg racionalisan gondolkodom eleg szubjektiv. Egy ongyilkos is racionalisan dont, amikor megoli magat. Egyetlen megoldasnak csak a halalt latja. Kulso szemmel nezve egyaltalan nem tunik logikusnak.

Ez csak egy kitero volt.

Altalaban az olyan emberek a racionalisak, akiknek magas a matematikai\logikai intelligenciajuk. Ezt a legjobban a matekkal lehet fejleszteni. Ezert is van az, hogy akinek ez magas, az jo lesz matekbol is. De ha valakit hidegen hagy a matek, akkor lehet barmennyire magas IQ-ja (az IQ pont a matematikai\logikai intelligenciat meri), nem lesz jo belole. Azert ott is vannak olyan dolgok, amiket meg kell tanulni. Nyilvan le lehet vezetni mindent, csak az idoigenyes, es egy dolgozatban nincs mindenre ido.

Az, hogy nem kepes valaki komoly donteseket meghozni, meg atgondolni, az attol is lehet, hogy nem szereti ha nagy nyomas nehezedik ra. Bestresszel ilyenkor meg hasonlo. Valakinek ez abszolut nem valo. A baratod ugyesen dontott, hogy van benne annyi onismeret, hogy ezt belatta.

2015. ápr. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!