Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szörnyen zavar, hogy nem megy...

Szörnyen zavar, hogy nem megy a matek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Először is, kérdésem nem arra vonatkozik, hogy hogyan lehetnék jobb matekból.

11.-es lány vagyok. Minden tantárgyból ötösre állok ez alól kivétel a matek(3) és a fizika(4). Jártam matek korrepetálásra, külön tanárhoz, rengeteget gyakorolok de az eredményeim mégsem mutattak/mutatnak javulást. Tehát nem a szorgalmammal van baj, teljesen humán beállítottságú vagyok (sokat olvasok, jól írok és sokak szerint a verseim is szépek).

A fő gondom az, hogy nem tudom elfogadni, hogy nekem nem megy a matek. Tudom, hogy az érettségi után semmi szükségem nem lesz rá mert teljesen más területre megyek továbbtanulni. Ennek ellenére rendesen sírógörcsöt kapok és napokig bűntudatom van amikor egy közepes tanuló is jobbat ír mint én.

Próbálok úgy állni a dologhoz, hogy megteszek minden tőlem telhetőt és nem idegeskedek. A kielégíthetetlen maximalizmusom viszont ezen a téren is dominál(na).

Mondanátok pár biztató szót? Köszönöm!!



2015. ápr. 13. 17:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos és kevésbé hasznos válaszokat!! :) Azért annyira reménytelen eset nem vagyok matekból és szerintem nincs baj a gondolkodásommal sem.

Szerintem nem csak a matektudás határozza meg, hogy ki lesz csalás áldozata. Ha valaki tudatos, figyelmes, használja a józan paraszti eszét és rendben van az önértékelése akkor kevesebb az esély arra, hogy ilyenek történnek vele.

2015. ápr. 15. 16:50
 12/12 Tom Benko ***** válasza:
@9: A matek érettségi pacipénisz. Kb. minden hülye megírja legalább hármasra. Én is azt hittem, hogy nincsen szervezési képességem, pedig van, csak lassabban döntök. De ez is tanulható, fejleszthető - például gráfelmélettel... vagy geometriával, nem véletlenül verik annyira a szerkesztéseket.
2015. ápr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!