Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarnak elmenni otthonról?

Miért akarnak elmenni otthonról?

Figyelt kérdés
Középiskolai felvételi kapcsán szembesültem azzal hogy a gyermekem osztálytársai olyan iskolát választanak ahol mindenképpen koleszosok lesznek. Persze ha nincs a közelben azt megértem, de ha van ugyanolyan suli az adott helyen akkor miért akarnak ilyen korán leszakadni? Ki akarják magukat próbálni? Unják a szülői "terrort"?

2015. ápr. 22. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Több oka lehet. Van, ahol sajnos annyira rossz a szülő-gyerek kapcsolat, hogy a gyerek abban látja a megoldást, ha minél előbb elmenekül. Más csak szimplán el szeretne indulni az önállósodás és függetlenedés útján, a kollégiumi élet egy másik városban több szabadsággal kecsegtet, mint az otthon levés. Ezen kívül nem mindegy, milyen iskola van a közelben, nincs olyan, hogy "ugyanolyan", mindegyik más, és mindenkinek más igényei lehetnek (bizonyos szakirányú lehetőségek pl.).
2015. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

En 12km-re levo suliban is koleszos voltam. Szerettem volna egy kicsit a magam ura lenni es egy kicsit kiszabadulni az allando kontrol alol. Anyum nagyon olyan, hogy minden csak ugy jo, ahogy o csinalja/ csinalta/ kitalalja. Ha nem ugy cselekszel, akkor megnezheted magad. Amugy nagyon jo buli volt a kolesz es tenyleg fellelegeztem egy kicsit. Utana is eleg hamar elkoltoztem otthonrol. 19 evesen mar a baratom szuleinel laktunk es 22 evesen meg mar kulfoldon. Azota is ott es ha megyunk haza, akkor meg sajat hazba mar. 27/L


De vannak akik csak a poen miatt valasztjak es a sok buli, meg megis csak sok sok pasi es csajszi van ott. Nagy kaland volt az biztos. Erdemes nem kihagyni.

2015. ápr. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!