Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Néhány kamasz miért szenved...

Néhány kamasz miért szenved kb direkt a tanulással, hogy aztán panaszkodhasson?

Figyelt kérdés

Egy kérdésnél pár gimis konkrétan nekem esett, hogy sajnáljam őket, mert milyen nehéz a suli, mennyi a teher rajtuk, meg mennyit kell tanulni.

Az ilyen emberekkel mi lesz egyetemen?

Középsuliban 0 tanulással volt 4-es átlagom (tesi, rajz, ének, fizika, földrajz, hasonló fölösleges tárgyaknál nem vettem a fáradságot hogy odafigyeljek, amúgy azokból is lehetett volna jó jegyem, így csak 3-asra futotta)

Minden érettségim 80%-90% között van, két emelttel, két nyelvvizsgám van.

Tisztában vagyok vele, hogy van akinek tényleg problémája van a tanulással olyan nehezítő zavarok miatt, mint pl diszlexia, most nem róluk beszélek.

De a többség csak agyatlanul magolja az anyagot, ami tényleg marha sok idő és energia.. Miért nehezítitek meg direkt a saját dolgotokat? Miért jobb csak panaszkodni, mint megpróbálni más módszerrel tanulni?

Aztán miért kell arrogánsan letámadni egy egyetemistát, hogy a gimi igenis nehezebb mint az egyetem? :D

Tényleg érdekel, miért próbálják sokan az értelmetlen és rossz módszereket magukra erőszakolni.


2015. ápr. 27. 20:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki ugyanolyan, ne is megy mindenkinek, hogy csak odafigyeléssel és 0 tanulással jó eredményei legyenek. Valakinek többet kell ott ülnie, mert nehezebben tanul, egyszerűen ilyen és kész.
2015. ápr. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem direkt szenvednek. Egyszerűen lusták, nem tudnak koncentrálni, más érdekli őket és ezért nehéz.
2015. ápr. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, most egyetemen nekem is sokat kell tanulnom, de nem magolni próbálok, mert tudom hogy az nem megy és nagyon nehéz.
2015. ápr. 27. 20:44
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nehéz ez... te például csak magadon keresztül látod a világot, és ebből indulsz ki. Nem is tudod elképzelni, hogy nem mindenki ugyanolyan képességű, nem mindenki tud 0 tanulással 4-es átlagot elérni.

Amúgy meg mindig ez van, ha valaki benne van valamiben, azt éli meg a legnehezebbnek. Engem pl. most műtöttek, de megkaptam az egyik ismerősömtől, hogy az ő kisujjtörése sokkal jobban fájt. Szóval tök mindegy, mindenki a saját kis életét nézi, és gondolkozás nélkül leszólja a másikat.


Ha meg lusta egy gimis, akkor így járt... lehet 3-as átlaggal is többet fog utána viszont keresni, mint te. Az élet nem fekete és fehér.

2015. ápr. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Minden ember más. Én pl. olyan vagyok, hogy "lefotózza" az agyam a füzetem, így kb egyszer elolvasok valamit és 4,87 alatt sosem volt az év vègi àtlagom. Van a barátom, akivel órákat tanulok mégis bukdácsol, mert nem marad meg a fejében az anyag és nagyon nehezen tanul. Van olyan barátnőm, akinek napi 2 óra tanulás és magántanár kell egy hàrmashoz. Nagyon nagy az arcod és közben nem gondolsz bele, hogy nem mindenkinek mennek ugyanúgy a dolgok.
2015. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A lényeget nem érted szerintem.

Az oktatási rendszerünk Európa egyik legsilányabbja.

Az anyag nagy része hasztalan, csak a magolásra megy ki az egész, hogy ki tud minél több felesleges információt az agyába tuszkolni, és mennyi idő alatt, amit az életben nagy eséllyel nem tud majd hasznosítani.

Több féle intelligencia létezik, de a mi oktatási rendszerünk csak egy félére alapozza az intelligenciát.

Nincs tehetséggondozás, ha a sztenderd dolgok valamelyikéből nem teljesít valaki jól, az el van könyvelve hülyének.

Ha Mozart a mai magyar oktatásban venne részt, kit érdekelne, hogy zseniális zenész, és kisgyermek kora óta komponál? Senkit, mert lehet, hogy nem volt jó matekból, és be lenne skatulyázva.

Valóban rengeteg a teher a gimiseken, ami valószínű nem zavarná őket, ha nem lenne hasztalan.

Az egyetem legalább már szabadon választott.

De alapból siralmas az egész középiskolai rendszer.

Lehet, hogy valaki remekül érettségizik, de nem tudja, milyen hitelt érdemes felvenni, hogy kell csekket befizetni, háztartást vezetni, villanykörtét kicserélni. De jhaaj!! Hát tud a szentem logaritmikus egyenletet megoldani! Mindjárt más! Az érettségi megvan, de reális érettséghez köze sincs a gyerekek nagy részének.

És persze ki tudja, mennyi gyerekben rejlett valamilyen fajta tehetség, amivel kiemelkedett volna a többi közül, de természetesen ez senkit sem érdekel, talán már el is felejtette, hogy egykoron szívesen foglalkozott volna xy dologgal, mert ideje sem volt rá, nem hogy segítsége hozzá.

Akinek szerencséje van, elmegy a neki megfelelő egyetemre, minimális számban felvesz felesleges órákat, amiket tud sikeresen abszolválni, és nem lesz semmi gondja.


Talán egyetemistaként, attól, hogy neked pont erősséged a jó memória, és ebből profitáltál az iskolában, még tovább láthatnál az orrodnál, és a saját képességeidnél, és nem támadnának neked.

2015. ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Soha sehol, senkitől nem hallottam/olvastam még azt, hogy a gimi nehezebb, mint az egyetem.

Mutass már egy konkrét példát kérlek.

2015. ápr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
2015. ápr. 28. 19:13
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam a linkelt kérdést. Egy szóval nem mondta senki, hogy az egyetem könnyebb mint a gimi! A kérdés arra irányult, hogy a gimi mennyiben más az általánostól. Igazuk volt a válaszolóknak, a 9.osztàly elég nehéz, mert sokkal több a tanulnivaló, sokkal több az óra, kevesebb pihenésre van idő.

Erre te megjelentél, hogy "de aranyosak vagytok, az egyetem sokkal nehezebb". Ez volt a kérdés? Nem. Akkor meg mit arcoskodtál ott a gimisek között? A válaszaiddal egyértelműen lenézed a gimiseket, kioktattad őket, pedig igenis nehéz nekik! Lehet, hogy az egyetem nehezebb, de joguk van a gimiseknek arra, hogy a a gimit nehéznek ítéljék meg. Szóval vegyél vissza az arcodból és kicsit érezd már át mások helyzetét.

2015. ápr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Gimiben sokszor annyi ÍRÁSBELI házi feladatot kaptunk, hogy du. 3-kor nekiálltunk és éjfélkor még mindig nem voltunk kész vele. A tanárok szívbaj nélkül föladtak 20-30 oldalas anyagot földolgozni, kiszótárazni, munkafüzetet kitölteni, olvasónaplót írni, stb. Kérdező, megnézném, ahogy a szuperagyaddal ezt 0 tanulással végigcsinálod...
2015. ápr. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!