Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felnőttek, kamaszok! Szerintet...

Felnőttek, kamaszok! Szerintetek illik, kell? (lent) Nektek mi a szokás?

Figyelt kérdés
Tegnap bemutatott újra az anyukám párja az egyik munkátarsanak. Ő kb 21 -22 éves lehet, és férfi. És mondta hogy ad puszit. Illik bemutatkozásnál puszit adni? Amúgy tavaly már benutatott neki az anyukám párja, csak elfelejtette, ezért újra benutatott. Az a csávó mondta is hogy látott már, de nyújtotta nekem a kezét, kézfogásra. Aztán mondta hogy ad még puszit is. Nektek mi a szokásotok? 15 /L
2015. máj. 3. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretek üdvözlésképpen puszilkodni, idegenemberrel első találkozáskor meg pláne nem. Nem utasítom vissza ha már felémhajolnak, de én soha nem kezdeményezek.

Nem tudom hogyan alakult ki ez idegen emberek között, de nem tartom jó szokásnak. Nálunk megmarad családon belül.

2015. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
duplán is vétett az illető az illemszabályok ellen. Férfi nem nyújthat kezet nőnek (akkor sem, ha tini), és a puszi is illetlenség.
2015. máj. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Aztán mondta hogy ad még puszit is."


Nyugodtan viszonozhattad volna egy jó kis csattanós taslival is.


Nem illik, nem kell.

2015. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Miért nem nyújthat kezet lánynak? Azért a pofon túlzás ezért , lehet ő ilyen közvetlen. Vagy normális akart lenni (?)
2015. máj. 3. 18:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem normális, hanem túlontúl bizalmaskodó és intim volt.


A kézfogásról pedig: ellentmond az illemnek (az évek hosszú során kialakult udvarias társadalmi érintkezés "szabályainak").

[link]

2015. máj. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A puszi egy kicsit túl bizalmasnak tűnik nekem is, bár szerintem konkrét szabály nem tiltja.


A hagyományos illem szerint mindig a nő nyújt kezet a férfinek, akinek ezt meg kell várnia, nem nyújthat kezet először.


Ebben a szituációban te azzal könnyíthetted meg volna a helyzetet, hogy jó előre mosolyogva kezet nyújtasz a csávónak és magázva "jó napot kívánok"-kal köszönsz neki. akkor talán nem jut eszébe bizalmaskodni, mert látja, hogy egy magabiztos ifjú hölggyel van dolga.

2015. máj. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A puszi ilyen helyzetben kifejezetten tolakodó és bizalmaskodó.

Ha rokonok vagytok, de először találkoztok, akkor belefér bemutatkozáskor, de idegenek esetén udvariatlan és kínos.

2015. máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jajj én sem szeretek puszit adni bemutatkozáskor, de amúgy máskor sem. Minden embernek más a szokása.
2015. máj. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!