Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi az alapja ennek, hogy a...

Mi az alapja ennek, hogy a szülésért a rendelési díj 10x-esét kell vagy illik vagy szokás adni?

Figyelt kérdés
Ki találta ezt ki, honnan ered, az érdekelne ?
2012. jún. 8. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
53%
Biztosan le leszek pontozva, de nem érdekel. Én nem is értem ezeket a kismamákat, akik nap, mint nap ezen aggódnak, hogy mennyit pénzt KELL vagy ILLIK fizetniük a szülés után egy olyan szolgáltatásért, ami INGYENES! Igaz én nem Magyarországon fogok szülni, de ha ott szülnék se adnék egy vasat se, főleg nem 50 meg 100 ezreket. Ez már gusztustalan, hogy az orvosok már elvárják, szinte kötelezővé teszik a kis borítékot a pénzzel. Egy szülő nőnek ezen nem kéne aggódnia, hogy mennyibe fog ez neki fájni, miután fizeted a TB-t, vagy te vagy a munkahelyed, ez havonta 6000FT !!! és ez betakarja a szükséges ellátásod költségeit. Plusz akkor már ilyeneket is kitalálnak, hogy a rendelés 10xesét? Uram Isten, hát komolyan most már inkább elsüllyedhetne szégyenében az ország, meg az orvosok is. Sok kismama/anyuka úgy adja oda azt a borítékot, hogy lehet hónapokig spórolták össze a pénzt, vagy utána majd hazamennek a babával aztán éppen hogy csak el tudnak éldegélni. Nagyon felháborít ez a hálapénzes téma...
2012. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Hogy miért fizetünk ennyit azért, ami egyébként ingyenes már azt se tudom. Azt meg végképp nem, hogy ha már "hálapénz" akkor miért van meghatározott "illik" összege. Én nem fizettem egy fillért sem az egészért! De tudom mit, NEM VETEM MEG azt aki inkább fizet, ha így jobban biztonságban érzi magát/babáját. Azért felháborító!
2012. jún. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
első vagyok, én sem vetem meg azt, aki fizet, én az egészségügyiseket vetem meg, akik ilyen helyzetet teremtenek, hogy egy kismamának rettegni kell, hogy ha nem fizet, akkor milyen ellátásban részesül.. szánalmas egy világot élünk.
2012. jún. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én se vagyok a hálapénz híve, de amikor kismamaként órákat kellett várni egy vizsgálatra, aztán mire végre bejutottam, még nehezükre esett az is hogy elvégezzék a dolgukat (amiért mellesleg a fizetésüket kapják. megnézném én a főnökömet ha minden feladatért így húznám a számat)akkor úgy döntöttem, legyen, fogadjunk orvost, és láss csodát, ahogy elhangzott a számból hogy "az orvosom.." egyből bűbájos lett mindenki. Azt hozzá tenném, tisztelet a kivételnek, mert tényleg vannak rendes becsületes eü dolgozók is, csak sajnos egyre kevesebbel találkozom.
2012. jún. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nekem is fogadott orvosom volt (Debrecenben szültem a Kenézy Kórházban), van magánrendelése,mégis mindig a kórházba hívott be.Nem volt fix ára, nem kért a vizsgálatokért pénzt,Debrecen nem kicsi város, nálunk így működött.Persze itt is volt olyan orvos akinél ez máshogy működik.
2012. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem igaz. Vannak dokik, akik közlik az összeget, de olyanok is, akik a páciensre bízzák, mennyit tud és akar erre szánni. Az egyik doki nem is fogadott el pénzt a nővéreméktől és a barátnőméktől sem, úgy látszik, ő megelégszik a rendelések díjával. Akihez én járok, nem közölt összeget, 9000 Ft egy rendelés, mi 30000 Ft-ot szánunk a szülésre, és azt is csak utólag. Az első szülésemnél is pont így volt, és nem volt belőle probléma. Furcsa is lenne, ha a doki azt mondaná a szülés után, hogy ez kevés, vagy mégis mi történhetne? Hülye lenne, ha utána nem vállalná a páciens kezelését vagy nem úgy látná el, ahogy kell, és emiatt máshoz menne a páciens, csak magával tolna ki a doki, nem?
2012. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Én terhesen többször voltam a szülőszobán visszatartáson sajnos és többen is megszültek mellettem akiknek nem volt sem orvosuk sem szülésznőjük fogadva. Hát nem cserélnék velük az tuti.

Nem a 10%-ot de mi fizettünk elég keményen terhesség alatt és szülés után. Én nem mertem volna doki nélkül és szülésznő nélkül szülni, tapasztalatom v olt elég.

Üdv, Nyíregyháza

2012. jún. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Első vagyok, erről beszéltem...:) Lehet olvasni a különbségeket, hogy hogyan bánnak fizető és nem fizető kismamákkal.... nevetséges. A másik kedvencem, hogy munkaerő hiány miatt már AKÁRKI lehet műtős segéd, csak valami gyors átképzést kell végeznie.. és akkor így merjél bizalommal kés alá feküdni...:)
2012. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen, ez nem a kismamák hibája, sajnos nagy gondok vannak az egészségügyben. Nem csak a szülészeteken van így, hanem más területen is, hónapokat kell várni egy-egy vizsgálatra sztk alapon, de a kisborítékkal 1-2 héten belül van hely. Ha valaki súlyos beteg és élni akar még, persze, hogy ehhez nyúl és ezt tudják is. A másik oldala, amin én nagyon meglepődtem, de olyan orvsostól hallottam, akinek elhiszem, hogyha ő nem tartja indokoltnak az adott vizsgálatot vagy beavatkozást, de a beteg (!!!) igen, akkor a betegek fenyegetőznek, feljelentgetik őket és az indokolatlan vizsgálatok is hozzájárulnak a várólistákhoz, mert a dokik is féltik az állásukat....Elgondolkodtató, hol tartunk.


Visszatérve a kismamákhoz, én is veszélyeztetett vagyok és ki tudjuk szorítani az magánorvost és a szülésznőt, nem is akarom megtudni, milyen sztk-s ellátásban részesülnék, nekem az orvosom számlát ad a rendelés végén, szülésre amennyit gondolok, szülésznő szintén. De maximálisan elégedett vagyok, és ez legyen a legnagyobb összeg, amit "feleslegesen" (nem tartom annak, mivel bármikor hívhatom őket, ha nem dolgozik akkor is ott lesznek a szülésnél, tehát nem a tb fizeti a szolgáltatást effektív, hanem én) költök el, ami magánrendeléssel, szüléssel kb 200 000. Sajnos anyai ágon több komplikált és tragédiával végződő szülés volt, igaz 20-30 éve, de én nem kockáztatok ügyeletes orvossal.

36 hetes kismama

2012. jún. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Hát a feltett kérdésre a válasz engem is érdekelne???

Egyrészt ugye nem is nagyon fogadhatna el pénzt, de amiről ti is írtatok az ellátás néhol rémes, nekem sztk rendelésen 5 óra volt a rekordom, amit ott ültem azért hogy bemenjek, "na jöjjön pisiljen egyet", viszlát. Na akkor megelégeltem, soha többet nem mentem sztk-ra.

Számomra a hálapénz olyan szempontból elfogadható, hogy ha már a dokit hívhatom éjjel nappal és egész éjjel fogja a kezem a szülésnél, vagy karácsonykor elrángatom az ünnepi asztal mellől, oké ezért fizessünk, mert ugye őket ezért nem fizeti meg a kórház, de azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy a magánrendelés 10 szeresét, százezreket várjanak el, sőt egyáltalán nem is kellene tarifát mondani, elég lenne annyi, hogy ki mennyit gondol.

Nekem két programozott császárom volt, két külön dokinál születtek a gyerekeim, egyiknek sem volt tarifája, annyit adtunk amennyit gondoltunk, tudtunk. Az elsőnél 30 ezret (2008-ban), a másodiknál 60 ezret (2011-ben).


A múltkor le lettem hurrogva hogy mekkora nagy pofátlanság, ha a doki megszabja, hogy 100 ezer a tarifa, és én nem adok annyit amennyit ő mond! És az mekkora nagy pofátlanság, hogy ő tarifát mond egy olyan dologra, ami csak azért nem illegális, mert paraszolvenciának hívják, és nincs benne a büntető törvénykönyvben, na az adócsalásról, amit a nőgyógyászok (tisztelet a kivételnek) véghez visznek, ne is beszéljünk.

2012. jún. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!