Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Aki 90-es években volt kamasz...

Aki 90-es években volt kamasz annak milyen volt az élete? Akkor mi volt a divat, a menő?

Figyelt kérdés
2015. máj. 4. 09:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

én a babettámmal lány létemre baromi menő voltam :D ha valakinek otthon volt vonalas telefonja már el voltunk ájulva hogy milyen jó neki , mintha bárkinek is tudtunk volna telefonálni, hisz alig pár családban volt telefon és 10 éveket kellett várni rá hogy valakinek bekössék :) (90 -es évek eleje) ha egy fiúnak volt egy kis simsonja ő nagy királynak számított, és ha ez a fiú elvitt valakit motorozni akkor aztán el volt a csaj ájulva :)) nem volt mobil, autója se volt minden családnak, gyereknek pláne nem :) én ebben az időszakban a farmeres kockás inges korszakomat éltem, volt minden féle színű kockás ingem, visszagondolva borzasztóan nézhettem ki :D de akkor úgy gondoltam baromi menő vagyok benne, hogy nem kis miniszoknyákba-blúzokba járkálok :)

én úgy gondolom nagyon jó kamaszkorom volt, állandóan bandáztunk, mindig volt valami programunk, mentünk össze-vissza a városba, vagy bicikliztünk, én egy kis klubba jártam szórakozni, ahol alternatív és rock dalok mentek, szerettem nagyon mert a disco-val ellentétben itt nem számított kinek milyen drága ruhája van vagy mennyi pénzt kap anyucitól, söröztünk-fröccsöztünk :) hajnal 3-4kor simán hazasétáltunk a város egyik feléből a másikba, nem kellett attól félni, hogy valakinek baja esik , jó volt... őszintén szólva sajnálom néha a mai fiatalokat hogy sokuknak fogalmuk sincs mit hagynak ki azzal hogy a gépeket-telefonjaikat nyomkodják állandóan ahelyett hogy élnének...

2015. máj. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Öltözködésben egy ideig a kockás ing, kockás gatya, fröcskölt póló, "Cumis nyaklánc". Hordtunk szteccs nadrágot, és a bokánkra húztunk valami kötött "bokasálat" vagy nem tudom minek nevezzem. Menő volt a bakancs,a Bomber dzseki, fiúknak bő gatya.Lányoknak a répanadrág rövid pólóval.

Két kazettás rádió magnó, az MTV,Bravo újság, az IM (ifjúsági magazin).

Nem tudom más mit csinált, én állandóan zenét hallgattam, és rádióból rögzitettem kazettára a kedvenceket. nálunk lányoknál a Take That és az East 17 nevű fiúzenekarok voltak a menők. Sokat "bandáztunk" barátokkal az utcán, parkokban.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.

2015. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, tényleg :) mi nagy cigányszoknyát hordtunk, bakancsot és bakancszoknit :D még 30 fokban is képesek voltunk banacszoknit, bakancsot felvenni :/


nem hogy net nem volt, hétfőn nem volt tv... egyébként is volt az m1 meg az m2 azt jónapot :)nálunk 90 közepe-végén már mindenkinek volt vonalas telefonja, egész este azon lógtunk, hívtuk egymást sorba, a szülők meg kiakadtak, hogy mi van ha valaki hívná őket? :D egész nap bicikliztünk ha szünet volt, tudtuk hol laknak az osztálytársak és átmentünk ha akartunk valamit, nem fb-on írtunk egymásnak... :)

2015. máj. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Ó azok a régi szép idők. :) Mi is bicikliztünk egyfolytában az utcánkban, tévét max. este láttunk, net meg még nem volt, nem is hiányzott. Bunkert épitettünk a Sajó parton, és csoportosan jártunk reggelente iskolába, mindig becsengettünk egymásért. :) A bakancs nálam is menő volt, na meg a tupirozott frufru! :) Mindig megvettem a Popcorn magazint - nem tudom van-e még ilyen :) - és a poszterek belőle ott lógtak a szobám falán.

Akkor még walkman-en hallgattuk a zenéket...jajj még ma is imádom a 90-es évek diszkózenéit, olyat ma már senki sem tud csinálni! :) Jó sokat jártunk diszkóba, ami a helyi művelődési házban és egy kocsmában volt, minden szombaton. A fiúzenekarokat én is imádtam, Take That meg Backstreet boys fan voltam, és a magyar zenék se voltak kutyák...pl. Ámokfutók Kozsóval, nagyon ott volt a szeren! :)

Teljesen más világ volt...

2015. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
34%

Sosem érdekelt a divat, már kamaszként sem vonzott a tömegstílus.

Mindenesetre fényévekkel tartalmasabb kamaszkorom volt, mint egy mai fiatalnak. A mi korosztályunk nem a neten élt, mi még találkoztunk a barátainkkal és valódi közös programokat csináltunk. Nem online játékokban és chatelésben merült ki a társas lét. Vezetékes telefonon értük el egymást, nem használtunk hülye mozaikszavakat és rövidítéseket, mindenki számára érthető nyelven beszéltünk.

2015. máj. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
16%
Látom ez valakinek nem tetszett. Hát, ez van. Az igazság olykor kegyetlen, kedves ismeretlen mimóza.
2015. máj. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
76%
Mi is járunk berúgni, nem tudom mivel tartalmatlanabb.
2015. máj. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
20%
És erre még büszke is vagy? Sosem voltam berúgva. Viszont k..va jó túrákat szerveztünk, kerékpárutat az Alpokba, közös nyaralásokat, erdei szalonnasütéseket, volt valódi közösségi élmény. Nem nyomkodtuk a telefonunkat, főként mert nem volt. Nem írtuk ki a facebookra, hogy apám egy köcsög, lájk, ha te is így gondolod. Tiszteltük egymást és a felnőtteket. Volt önkontrollunk. Különbséget lehetett tenni fiú és lány közt. Ma meg... Eh...hagyjuk...
2015. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%
Valóban más volt akkoriban a fiatalság. Igen, mi is berúgtunk olykor-olykor, sőt buliztunk is jókat,sőt mi is szófogadatlanok voltunk, de az internet és a televizó nem volt mérvadó, sokkal több időt töltöttünk a szabadban, társaságban. Nem a telefonunkat nyomkodtunk állandóan...és nem az interneten kommunikáltunk, és osztottuk meg az életünket mindenkivel. Ha valami mondandónk volt, személyesen beszéltük meg. Bár való igaz, hogy a vonalas telefon már akkor kezdett teret hóditani magának. :)
2015. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
27%
Kedves előző, nagyon egyformát irtunk! :)
2015. máj. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!