Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 8. osztályban érdemes telefont...

8. osztályban érdemes telefont vinni a suliba vagy felesleges?

Figyelt kérdés

Eddig se hordtam magamnál telefont mert féltem ellopják de nagyon sok osztálytársamnál láttam és eléggé furcsálták hogy nem viszem be a suliba. Most iskolát váltottam ezért nehéz a helyzet. Tudom hogy sok helyen nem lehet bevinni de jártam már olyan iskolába ahol teljesen természetes volt hogy a diákoknál van mobil és azt nyomkodják szünetben.

Szerintetek érdemes vinni vagy felesleges?


2015. máj. 12. 17:03
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félreértené majd csak ősszel fogom kezdeni a 8.osztályt
2015. máj. 12. 17:11
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyomkodni szünetben felesleges, viszont az mindenképp jó, ha van nálad telefon, hogy elérd pl a szüleidet. Nekem 8.-ban volt egy telefonálásra-sms-ezésre alkalmas telefonom, teljesen jó volt, és kellett is, sokszor volt "anyu gyere haza, nincs kulcsom", meg "anyu ne aggódj ha nem érek haza, elmegyünk xy-hoz, majd megyek".
2015. máj. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én kb 3. vagy 4. osztályos koromban már vittem magammal. Szerintem alap dolog, ha nem lett volna nálam, akkor nem tudtam volna felhívni a szüleimet, ha valami gáz van.
2015. máj. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is "alap dolog". A legtöbb iskolába be lehet vinni csak órán értelemszerűen nem lehet hasznàlni, ki kell kapcsolni vagy le kell némítani. Egyrészt jó mert lehet "nyomkodni" is, de így elérhető vagy. Ha később mész haza valamiért vagy bármi van akkor tudsz telefonálni és nem aggódnak a szüleid. Bármi történik akkor is tudsz beszélni azzal, akivel éppen kell. Én mindig viszek magammal telefont, ha elmegyek valahova mert szerintem ez fontos.
2015. máj. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Gyémántlány ***** válasza:

Harmadik, negyedik osztályos korom óta folyamatosan magammal hordom a mobilom. Én mondjuk már akkoriban is szolfézsre (a helyesírás-ellenőrző szerint ezt így kell ragozni, hűha) jártam másik iskolába, meg egyedül utaztam hazafelé, úgyhogy a szüleimnek biztonságérzetet adott az, hogy el tudnak érni. Meg persze fordítva is.

A mobil célja meg elsősorban amúgy is az, hogy el tudjanak érni téged. Na, te most a napod egynegyed részét a suliban töltöd, miért ne vinnéd el magaddal oda is? Vigyázni kell rá, tehát táska első zsebébe, vagy a nadrágod, dzsekid zsebeibe ne rakd a kütyüt, egyébként viszont nem lehet semmi baja. Vigyázni kell rá, de hát egy nyolcadikos kamasz már ennyire oda tud figyelni a holmijaira.

Tehát végső soron; én a helyedben magamnál tartanám, azért van.

2015. máj. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor lehet majd beviszem

Nekem anya sosem kérdezi miért vagyok sokáig suliba még azt sem hogy mikor jövök :( Ha valami baj van pl. rosszul leszek akkor a tanár hívja anyát. Én inkább a tesi óráktól félek, mert valamikor több osztály öltözik és valaki nem tesizik az később megy be a terembe

2015. máj. 12. 18:45
 7/13 anonim ***** válasza:
Ez olyan mintha lenne egy autód de mindig gyalog mennél mindenhova. Mi értelme van a telefonnak ha nem viszed sehova?
2015. máj. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én is szinte mindenhova viszem a telefonomat csak suliba nem
2015. máj. 12. 21:07
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi a telefonokat/ékszereket vagy a tesitanár asztalára tettük, vagy a felmentett vigyázott rá.
2015. máj. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan. Én kb negyedik óta mindig viszem magammal, először csak ilyen régi fajta gombos telóm volt, később kaptam okostelefont. Soha senkinek nem lopták még el a suliban.
2015. máj. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!